Zniszczył Bahamy, nadciąga nad Karoliny. Huragan Dorian wpłynie też na pogodę w Polsce

Huragan, który spowodował śmierć co najmniej 20 osób na Bahamach, znów przybrał na sile. Dorian stał się huraganem trzeciej kategorii. Jak informuje Tvnmeteo.pl, jego obecność wpłynie też na pogodę w Polsce: dotrze do nas jako niż.

Amerykańskie Narodowe Centrum Huraganów z siedzibą na Florydzie poinformowało, że huragan Dorian, przemieszczający się wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, niesie ze sobą wiatr o prędkości przekraczającej 185 kilometrów na godzinę. Jest zatem huraganem trzeciej kategorii w pięciostopniowej skali. Synoptycy przewidują, że z taką właśnie siłą może uderzyć w wybrzeże Karoliny Południowej. Centrum huraganu przesuwa się z prędkością 10 kilometrów na godzinę. Nad stały ląd może dotrzeć w czwartek. Gubernator Karoliny Południowej Henry McMaster wydał nakaz ewakuacji obejmujący obszar zamieszkany przez ponad 800 tysięcy mieszkańców. Podobną decyzję podjęto w Karolinie Północnej, gdzie ewakuowano 300 tys. osób.

Liczba ofiar huraganu Dorian na Bahamah wzrosła do 20

Dorian zrównał z ziemią Bahamy, powodując śmierć co najmniej 20 osób. Władze Bahamów przewidują jednak, że dotychczasowa liczba ofiar huraganu może się zwiększyć. Wiele osób wciąż jest zaginionych, cały czas trwa akcja poszukiwawcza. Na wyspy przybywają międzynarodowe ekipy ratownicze oraz organizacje humanitarne. W północnej części archipelagu żywioł zrównał z ziemią osiedla, powywracał samochody, połamał palmy i zalał domy. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych, około 70 tysięcy osób wymaga pilnej pomocy humanitarnej.

Huragan Dorian wpłynie także na pogodę w Polsce. Jako eks-Dorian

Tymczasem jak informuje Tvnmeteo.pl, niszczycielski żywioł wpłynie także na pogodę w Polsce. Dorian odbije się od amerykańskiego kontynentu i jako niżowy wir powietrza przemieści się w stronę Grenlandii. Chłodny front, wywołany przez eks-huragan Dorian, dotrze do Polski w przyszłym tygodniu. Ma przynieść niższą temperaturę i nieznaczne opady deszczu.

Na poniższej mapie, pochodzącej z serwisu Windy.com, możesz zobaczyć przemieszczanie się huraganu Dorian wzdłuż amerykańskiego wybrzeża, a także niż, w który się przekształci. By sprawdzić, kiedy dotrze do Polski, wystarczy przesunąć suwak na dole mapy w lewą stronę.

Więcej o:
Komentarze (45)
Zniszczył Bahamy, nadciąga nad Karoliny. Huragan Dorian wpłynie też na pogodę w Polsce
Zaloguj się
 • awersja

  Oceniono 13 razy 11

  "By sprawdzić, kiedy dotrze do Polski, wystarczy przesunąć suwak na dole mapy w lewą stronę"... Powodzenia w przesuwaniu...

 • tigr

  Oceniono 14 razy 10

  Pisiaki, szykujcie jakieś pole golfowe, może trampek szybciej wpadnie :P

 • 1627cd1410

  Oceniono 6 razy 6

  czy 3. kategoria to to samo, co gorszy sort? :Oo

 • miszka_szyfman

  Oceniono 5 razy 5

  Przeklęty jak swój cień
  A twoje imię Dorian Gray

 • wiserius

  Oceniono 6 razy 4

  To Polska jest jakaś wyróżniona. Czyli w Niemczech, Danii, Czechach.... na Białorusi itd., tzn. w reszcie Europy tego niezwykłego zjawiska pogodowego nie będzie... Ciekawe. Zastanawiałem się, czy są organizowane gdzieś, jakieś cykliczne korepetycje dla osób wykonujących nieudolnie obowiązki dziennikarza (ale gotówkę pobierających).

 • brainbox

  Oceniono 4 razy 4

  Nie wiem czy wpłynie na pogodę w Polsce. Z tym wpływem WOT na pewno sobie poradzi...:)

 • wujek_extrema

  Oceniono 6 razy 4

  Tak, Dorian bedzie mial wplyw na Polske taka sama jak na Alabame.

 • bling.bling

  Oceniono 6 razy 4

  Chyba polityczną. Bo z prawicowych łez wylanych na nietakt Trumpa szukającego wymówki by nie przyjechać do Polski powodzi raczej nie będzie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX