TVP reaguje na wywiad z byłym pracownikiem. "Wyobraźnia zainfekowana potrzebą zemsty"

TVP wydała oświadczenie po publikacji wywiadu w tygodniku "Polityka" z byłym pracownikiem Telewizji Polskiej. Centrum Informacji TVP przekonuje, że informacje zawarte w tekście są nieprawdziwe, a były dziennikarz telewizji publicznej kieruje się potrzebą zemsty.

Były dziennikarz TVP Mariusz Kowalewski był związany z Telewizją Polską w latach 2016-2018. W najnowszym numerze tygodnika "Polityka" ukazał się wywiad z Kowalewskim, który przeprowadził Piotr Pytlakowski.

Kowalewski stwierdził w wywiadzie m.in., że Telewizja Polska szukała "haków" na szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego po tym, gdy ten domagał się odwołania ze stanowiska prezesa TVP Jacka Kurskiego. TVP miała też mieć na celowniku m.in. redaktora naczelnego "Newsweeka" Tomasza Lisa (wysyłając na jego posesję drona) i zastępcę redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Jarosława Kurskiego (nagrywając publiczne spotkanie i ewentualne krytyczne wypowiedzi na temat prezesa TVP).

TVP odpowiada: To wytwory bujnej wyobraźni

Centrum Informacji TVP wydało oświadczenie w sprawie publikacji, podkreślając, że "zawiera ona nieprawdziwe informacje na temat Telewizji Polskiej". Według TVP, Mariusz Kowalewski kieruje się "chęcią odwetu" za to, że został zwolniony i za to, że nie przyjęto go do pracy w redakcji TVP Wilno. 

TVP stanowczo zaprzecza, jakoby kiedykolwiek i ktokolwiek ze Spółki inwigilował Przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego lub podejmował jakiekolwiek działania przeciwko niemu. Kłamstwo to jest mało subtelną próbą poróżnienia zarządu TVP z Radą Mediów Narodowych, w sytuacji gdy od dłuższego czasu współpraca między ww. podmiotami układa się harmonijnie i z korzyścią dla kondycji telewizji publicznej

- czytamy w oświadczeniu. TVP twierdzi również, że pozostałe informacje zawarte w wywiadzie "są wytworem zainfekowanej potrzebą zemsty, bujnej wyobraźni red. Kowalewskiego". Telewizja Polska zapowiada pozwy przeciwko Piotrowi Pytlakowskiemu i Mariuszowi Kowalewskiemu.

Więcej o:
Komentarze (117)
TVP reaguje na wywiad z byłym pracownikiem. "Wyobraźnia zainfekowana potrzebą zemsty"
Zaloguj się
 • Jan Kot

  Oceniono 73 razy 65

  Gdyby Goebbels miał taką niezależną telewizję, to niemcy do dzisiaj by nie wiedzieli że przegrali wojnę.

 • justas32

  Oceniono 47 razy 39

  Po wyborach TVP powinna zostać zlikwidowana i zbudowana od nowa jako jeden tani kanał informacyjny - zaś Program 2 powinien zostać sprywatyzowany. Reszta programów TVP do zamknięcia ...

 • 12reyez

  Oceniono 46 razy 38

  Ta zemsty. Wydawaliście chłopcy publiczne pieniądze aby sprawdzić, że osobisty wróg Kurskiego chodzi z żoną na kolację. Co pewnie nazwiecie dziennikarstwem śledczym. Przyglądajcie się dzisiejszy zatrzymaniu byłego szefa Orlenu. Wasze będą wyglądały tak samo:)

 • Jacek D

  Oceniono 27 razy 27

  przecież i tak wszyscy z maturą wiedzą że tak jest. że tvp to prymitywna szczujnia. wystarczy raz obejrzeć tvp info lub ku...zyjne Wiadomości.

 • justas32

  Oceniono 29 razy 23

  "Wyobraźnia zainfekowana potrzebą zemsty" - to najlepsze podsumowanie wszelkich działań TVP ...

 • tristan987

  Oceniono 20 razy 20

  Oczywiscie, wierzymy zaprzeczeniom hejterow z szamba tvpis bez zadnych watpliwosci.

 • zd46

  Oceniono 20 razy 18

  Wydano wyrok na dziennikarza, który wyjawił prawdę, uderzył ich w punkt, naruszył „kurskość wieśniaczą”. Tylko, że oni niczego się nie boją, mają przy sobie cały aparat ucisku, specjalnie wyszkolonych agentów, IPN z aktami, prokuraturę z usługami nie wyłączając nikogo, mają prezesa Kaczyńskiego z kotkami, i mają nadzieję, że "będą przy władzy i na wizji wiecznie". Niestety w każdej TV opatrzone, zidiociałe, sklerotyczne i starzejące się gęby spadają z wizji do reklam płynu na odciski albo zapachowych prezerwatyw. Takiemu procesowi zapewne najszybciej poddani zostaną ci co są "bosko wyszkoleni" przez szkółkę parafialno-medialno-ambonową, mnicha toruńskiego Rydzyka, no i Szyszkę, który uczy, "jak robić źle i nie dać się złapać oraz jak wycinać aby ciebie nie wycięto".

 • czechy11

  Oceniono 22 razy 16

  ZA nasze pieniądze przestępcza szajka zainstalowana w RVP uprawia hitkerowski hejt. Odrażające popłuczyny reżimu.

 • czechy11

  Oceniono 23 razy 15

  Prawda przestępców którzy przejęli TVP boli. Zakłamana sitwa zwykłych lachudr zajmująca się państwowym hejtem w klasyczny sposób zakrzykuje. HOLECKA SPRZEDAJNA ZAKŁAMANA REŻIMOWA BOLSZEWICZKA. Odrażająca jak ci ze stanu wojennego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX