Wybory parlamentarne 2019. Syn Kempy o spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim: Byłem bardzo przejęty

Ubiegający się o miejsce w Sejmie Cezary Kempa udzielił wywiadu "Super Expressowi". Mówi w nim m.in. o temperamencie swojej matki oraz spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim. - Miałem ten zaszczyt i nie ukrywam, że byłem bardzo przejęty. Uścisnęliśmy sobie dłoń - powiedział.

Cezary Kempa, syn posłanki do Parlamentu Europejskiego, startuje z przedostatniego miejsca na liście w okręgu wrocławskim z list Zjednoczonej Prawicy. Początkujący polityk rozmawiał o swojej kandydaturze z "Super Expressem". - Nie uniknę zestawiania z mamą. To naturalne. Mama jest wytrawnym politykiem od kilkunastu już lat. Mogę się tylko cieszyć, że mam okazję korzystać z jej doświadczenia. Widziałem pracę polityka na każdym niemal szczeblu. I wiem, że to naprawdę ciężka praca - powiedział Cezary Kempa.

Pytany, czy matka odradzała mu wejście do polityki, stwierdził: - Jestem świadomy tego, co może mnie czekać. Wychowałem się w domu, gdzie polityka była na porządku dziennym, nie musiała mnie przestrzegać. Moja mama ma swój temperament, o czym jak przypuszczam, wie każdy, kto miał okazję ją poznać, ale jest też bardzo empatyczna i wrażliwa. Jeśli jest czemuś oddana, pracy czy rodzinie, to całym sercem. Biorę z niej przykład - stwierdził.

Cezary Kempa o spotkaniu z Kaczyńskim: Byłem przejęty

Kempa przyznał, że jest myśliwym. Zdradził też, że w Sejmie chce zajmować się ochroną środowiska, ale nie tylko. - Bliskie są mi także problemy ludzi młodych. Dużo rozmawiam z osobami w moim wieku, naprawdę wiem, z czym się borykają - wyznał.

W wywiadzie podzielił się też swoimi wrażeniami ze spotkania Jarosława Kaczyńskiego. - Miałem ten zaszczyt i nie ukrywam, że byłem bardzo przejęty. Uścisnęliśmy sobie dłoń. Powiedziałem, że bardzo się cieszę i jestem dumny, że mam okazję poznać pana prezesa. Mam nadzieję, że kiedyś będzie sposobność, aby dłużej porozmawiać - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (281)
Wybory parlamentarne 2019. Syn Kempy o spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim: Byłem bardzo przejęty
Zaloguj się
 • maxym9

  Oceniono 81 razy 73

  Olaboga następna Kempa? Boże za co tak każesz i doświadczasz nasz kraj?

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 56 razy 50

  Cezary Kempa małolat polityczny, zero doświadczenia już chłoptyś chce być w sejmie. Łatwy pieniądz w sumie za nic, Czarek chcesz się brać za politykę na samym początku popracuj z 10 lat w urzędzie sołtysa na samym początku naucz się pracy wiejskiego samorządowca zaczynaj od podstaw.

 • ar.co

  Oceniono 44 razy 44

  A pielucha po spotkaniu już zmieniona? Bo widać, że młody posrał się ze wzruszenia zaszczytem.

 • antoszek22

  Oceniono 50 razy 40

  mama jest wytrawnym przestępca krytym przez Ziobrę synku

 • feldkuratkatz

  Oceniono 37 razy 31

  Kempa jest jak świnka morska - ani wytrawny, ani polityk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX