Trzaskowski o przyczynie awarii oczyszczalni "Czajka". "Członek zarządu pożegna się z pracą"

- W czasie prac, które realizowały budowę tego rurociągu, doszło do problemów z łączeniem ze sobą poszczególnych elementów - poinformował Rafał Trzaskowski. Jak tłumaczył prezydent Warszawy, w trakcie kontroli ujawniono brak pięcioletniego przeglądu tunelu. Choć uchybienie ma być jedynie "formalne", Trzaskowski zapowiedział zwolnienie członka zarządu przedsiębiorstwa.

Jak powiedział Rafał Trzaskowski, doszło do rozwarstwienia elementów rurociągu pod betonową warstwą. - W czasie prac, które realizowały budowę tego rurociągu, doszło do problemów z łączeniem ze sobą poszczególnych elementów - mówił prezydent Warszawy. Jak dodał, "te elementy powinny być tylko i wyłącznie zakończone i izolowane fabrycznie". - Prawdopodobnie przy łączeniu tych elementów jednak nastąpiły problemy, po prostu te dwa elementy były łączone bez zachowania stuprocentowej, należytej staranności - dodał.

Awaria oczyszczalni "Czajka". Dymisja członka zarządu MPWiK

Trzaskowski zapowiedział też pierwszą dymisję w MPWiK. - W toku analizowania dokumentów wyszło na jaw dosyć istotne uchybienie formalne. Brak jest jednego przeglądu pięcioletniego tego tunelu - powiedział. Według prezydenta brak przeglądu nie miał wpływu na awarię, ponieważ "były robione przeglądy roczne o znacznie rozszerzonym zakresie". - Nie mogę jednak tolerować tego rodzaju uchybień, gdy mamy do czynienia z taką awarią. Dlatego członek zarządu, który był odpowiedzialny za nadzór wszystkich dokumentów dzisiaj pożegna się z pracą. Również zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec wszystkich, którzy nadzorowali ten proces - powiedział. - Skierowałem kolejne kontrole do MPWiK. Będzie kontrola, dodatkowy audyt, jeśli pojawią się jakiekolwiek niedociągnięcia będę twardo wyciągał konsekwencje i na bieżąco o tym informować.

Więcej o:
Komentarze (544)
Trzaskowski o przyczynie awarii oczyszczalni "Czajka". "Członek zarządu pożegna się z pracą"
Zaloguj się
 • rpa2

  Oceniono 152 razy 120

  w pisie mówiliby ze zadnych nieprawidłowosci nie było żadnych lotów nie było ...a na koncu powiedzieliby że zapomnieli ale wpłaca na caritas

 • fezuj

  Oceniono 124 razy 94

  Wojsko Błaszczaka już kolejny dzień męczy się z budową mostu pontonowego przy niskim poziomie wody. Za Gomułki taki most położyliby w 1 dzień! Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby przyszło im stawiać taki most podczas wojny... Armia pod rządami PiS jest ewidentnie w rozsypce.

 • wkoz1

  Oceniono 69 razy 53

  takie cwiczenie intelektualne.. zalozmy ze to kartofel rzadzi stolicą w czasie tego wyplywu gówna.. jak pisiory by to tlumaczyli? mam pare propozycji: 1 Suski: "to bardzo dobrze to gó... wycieka , poniewaz uzyźni to grunty w góre i w dol wisly.. 2. Brudzinski: "mamy susze a wyplyw gowna spowoduje ze poziom wisly sie podniesie i poprawi sytuacje.." 3. Fuhrerek: " my dobrze wiemy jakie wraze siły za tym swoją.. tusk specjalnie dziure w tej rurze zrobil zeby to gó... wywaliło w twarz teraz mojemu bratu "

 • carolusek

  Oceniono 45 razy 37

  Hm... Czyli mówiąc krótko wykonawca połączył (pospawał?) i zaizolował rury nieprawidłowo. Ale czy zgodnie z projektem? Kto nadzorował odbiory? Czemu leci koleś za brak przeglądu a nie są wyciągane konsekwencje w stosunku do wykonawcy i nadzoru inwestycji?

 • markowski222

  Oceniono 36 razy 24

  Wczoraj specjalnie oglądałem Teleekspres i TVPinfo. Wynikało z tego, że Trzaskowski truje mieszkańców miejscowości położonych nad Wisłą, mówiąc, że woda jest bezpieczna. Poza tym nie chciał pomocy naszego wojska, przez co stał się podejrzanym o nieumiejętność rozwiązania problemu.
  Ludzie, w jakim kraju głupoty my żyjemy!

 • edimerc

  Oceniono 31 razy 23

  Rządy się zmieniają, ustrój się zmienił, dwie wojny przeszły, ale urzędnicza mentalność bez zmian - najważniejsze żeby w dokumentach wszystko się zgadzało i d..pa kryta. Tak jest w KAŻDEJ dziedzinie naszego państwa.

 • mumel4

  Oceniono 35 razy 21

  Teraz sobie wyobraźmy : Polacy , w Polsce wybudowali , uruchomili i eksploatują elektrownię atomową ... Strach się bać !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX