Dawid Kostecki przed śmiercią był rażony paralizatorem? Biegły ma wątpliwości

W ubiegłym tygodniu adwokaci rodziny Dawida Kosteckiego przedstawili hipotezę, że przed śmiercią był on rażony paralizatorem. "Rzeczpospolita" cytuje opinię biegłego, zdaniem którego trudno byłoby obezwładnić boksera takim urządzeniem, nie alarmując innych osadzonych.

Dawid Kostecki został znaleziony martwy 2 sierpnia w celi aresztu na Białołęce. Mecenasi reprezentujący rodzinę zmarłego boksera w czwartek przedstawili hipotezę, że przed śmiercią bokser został obezwładniony za pomocą paralizatora domowej roboty. Ślady na szyi Kosteckiego, które prokuratura nazwała "zadawnionymi strupami", miałyby świadczyć o użyciu właśnie tego urządzenia.

- Wykończyła go subkultura więzienna na polecenie człowieka, przeciwko któremu zeznawał. Zrobiono to z zemsty albo żeby nie dopuścić do dalszych zeznań. To najbardziej prawdopodobna wersja - mówił Roman Giertych, cytowany przez Onet.

Śmierć Dawida Kosteckiego. Biegły wątpi w wersję prawników

Roman Giertych powołał się wtedy na opinię biegłego Wojciecha Sadowskiego. Poniedziałkowa "Rzeczpospolita" podaje jednak, że z opinii biegłego Sadowskiego ma wynikać coś zupełnie innego: mianowicie że użycie takiego urządzenia nie byłoby możliwe bez żadnych odgłosów. Osoba rażona paralizatorem "głośno krzyczy" i się broni, zaś współwięźniowie z celi Kosteckiego zeznali, że nic nie słyszeli. Z opinii ma wynikać także, że biegły Sadowski nigdy nie słyszał, by ktoś po jednym przyłożeniu takiego urządzenia stracił przytomność.

Zdaniem biegłego Sadowskiego, by móc potwierdzić tę hipotezę, trzeba by było zbadać taki paralizator, jednak takiego urządzenia w celi Dawida Kosteckiego nie odnaleziono.

Śmierć Dawida Kosteckiego

Dawid Kostecki zmarł 2 sierpnia w celi Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Według ustaleń prokuratury popełnił samobójstwo. Bokser miał powiesić się na pętli z prześcieradła, przykryty kocem. Z wersją przedstawioną przez służby nie zgadza się rodzina, która domagała się powtórnej sekcji zwłok. Kostecki był świadkiem w tzw. aferze podkarpackiej. Według mediów mógł mieć wiedzę na temat powiązań funkcjonariuszy CBŚP z właścicielami agencji towarzyskich, działającymi na Podkarpaciu. Więcej o aferze można przeczytać TUTAJ.

Więcej o:
Komentarze (82)
Dawid Kostecki przed śmiercią był rażony paralizatorem? Biegły ma wątpliwości
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 31 razy 25

  -jednak takiego urządzenia( paralizatora) w celi Dawida Kosteckiego nie odnaleziono.
  Przy biegłości podwładnych pana Ziobro to już nawet celi nie ma.

 • 1sz-truten

  Oceniono 28 razy 24

  Biegły jest biegłym ale idiotą
  Kosteckiego rażono paralizatorem nie po to by go nim zabić ale po to by go ogłuszyć niewielu znalazło by się cwaniaków którzy chcieli by wykonać na nim wyrok bez wcześniejszego ogłuszenia , a jak się wieszał to współosadzony też nic nie slyszał , sa na internecie filmy jak sie zachowuje czlowiek a wlasciwie jego ciało podczas wieszania , ale biegły chcyba nie lubi drastycznych filmo3w

 • owca888

  Oceniono 25 razy 21

  Wystarczyło dać herbatkę usypiającą innym w celi.
  Włącz myślenie, włącz myślenie...

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 26 razy 20

  "współwięźniowie z celi Kosteckiego zeznali, że nic nie słyszeli." - a co mają powiedzieć? przecież nie chcą by ich też odwiedzić seryjny samobójca.

 • john_yossarian

  Oceniono 24 razy 20

  Nie alarmując innych osadzonych? Nikt, kto to słyszał lub widział nie piśnie słowa. Wszyscy grzecznie udawali, że śpią.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 21 razy 17

  Trza by powołać "biegłego", który stwierdzi kto miał interes w zdarzeniu !!!
  Ale chyba i bez biegłych wyraźnie widać, kto zyskuje ...

 • cim_cum

  Oceniono 21 razy 11

  Paralizatora nie znaleziono... Ale czy w ogóle szukano? Ta sprawa śmierdzi na kilometr, tylko idiota albo wyznawca PiSu (co wychodzi na jedno) tego nie dostrzega. Oczywiście to ewentualne zabójstwo nie musi być z wiązane z "aferą podkarpacką"; mogło po prostu być efektem gangsterskich porachunków.

 • pepper-salt

  Oceniono 16 razy 10

  Najprostszy sposób sprawdzenia wszystkich wątpliwości to ekshumacja i dokładne sprawdzenie, ale winni boją się tego jak ognia i do ekshumacji nie dopuszczą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX