Niedziele handlowe 2019. Czy 8 września wypada niedziela handlowa?

Od marca 2018 roku, kiedy wprowadzona została ustawa ograniczająca handel w niedziele i dni świąteczne, klienci muszą sprawdzać, w których terminach otwarte będą sklepy i centra handlowe. Czy 8 września wypada niedziela handlowa?

Od 2019 roku zakaz handlu nie obowiązuje tylko w jedną niedzielę w miesiącu. Wyjątkami są jedynie grudzień i kwiecień, kiedy wypadają święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanoc.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 8 września sklepy będą otwarte?

W 2019 roku niedziela handlowa wyznaczona jest w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Zgodnie z kalendarzem 8 września wypada więc niedziela z zakazem handlu. Oznacza to, że duże sklepy typu Lidl, Biedronka czy Tesco oraz centra handlowe będą tego dnia zamknięte. Niedziela handlowa wypada dopiero 29 września.

Zakaz handlu w niedziele - które sklepy mogą być wtedy otwarte?

Zakaz handlu w niedziele nie obejmuje jednak wszystkich sklepów. Wyłączone z niego są niektóre placówki takie jak: cukiernie, restauracje, apteki, sklepy z pamiątkami, sklepy na dworcach kolejowych oraz portach lotniczych, stacje benzynowe i sklepy prowadzone przez właścicieli lokalu, np. te na zasadach franczyzy (Carrefour Express, Żabka). Właściciele tych punktów decydują jednak, w jakich godzinach otworzyć swoje sklepy.

Więcej o:
Komentarze (30)
Niedziele handlowe 2019. Czy 8 września wypada niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • Oceniono 11 razy 7

  My rada osiedla jednogłośnie wybrana przez mieszkańców bloków numer 9 12 14 18 ustaliliśmy: tuż przed wyborami powołać partię przyjaciół czytania artykułów o handlowych niehandlowych niedzielach. Partie zarejestrować oraz startować w najbliższych wyborach. Naszym kandydatem jest UZ na prezydenta a NPK na premiera.

 • krynolinka

  Oceniono 15 razy 7

  Nie wiem jak Wy ale ja to wszystkie niedziele mam skatalogowane i oprawione w ramki. Takie hobby.. Z całą rodziną siadamy w sobotni wieczór i robimy ramki!!!

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 10 razy 6

  Tak!.Może dlatego że dzisiaj mam wolne zaspałem. Lecz pierwszą informacją w czwartkowym wydaniu GW jest co sprawdzenie informacji czy najbliższa niedziela jest handlową. Teraz już wiem i spokojnie mogę przystąpić do lektury następnych już mało istotnych informacji( w porównaniu do tej).

 • przedstawiciel_gorszego_sortu

  Oceniono 11 razy 5

  Sugeruję już od poniedziałku pisać te bzdurne artykuły o handlowej niedzieli..
  Widać, że macie słabego SEO w redakcji skoro idziecie po najmniejszej linii oporu. Irytujące to.. i słabe. SEO powinien być bardziej kreatywny.

 • c.t.k

  Oceniono 8 razy 2

  Czy można prosić o nieco bardziej erotyczne zdjęcia ilustracyjne do tego artykułu, oraz kieliszek wódki ziemniaczanej?

 • cycki_wadzajna_anus

  Oceniono 4 razy 2

  Durny artykuł w stylu "czy ruchome schody na dworcu w Katowicach nadal nie działają?". Oczywiście, że nie! I ta i żadna inna niedziela oprócz ostatniej w miesiącu nie będzie handlową!

 • Roman Lenarski

  Oceniono 5 razy 1

  Bydlę npk nadal się wypróżnia a drugi tępy baran zatwierdza osłu wypociny.

 • america_n_beauty

  Oceniono 9 razy 1

  Najfajniejsze będą te artykuły w przyszłym roku, gdy wszystkie niedziele będą niehandlowe. :)

 • magwol2

  Oceniono 3 razy 1

  Co czwartek ten sam artykuł.
  Pod tytułem wystarczy napisać "Tak" albo "Nie" i koniec tematu.
  Plus każdy supermarket ma wywieszony grafik kiedy są handlowe niedziele.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX