Remont szlaku na Giewont. Łańcuchy zostaną. "Ludzie dostaliby fałszywy sygnał, że jest bezpiecznie"

Po burzy, która przeszła przez Tatry 22 sierpnia, konieczny jest remont szlaku na Giewont. Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, rozpocznie się on już 2 września. Ma on potrwać około dwóch tygodni, o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne.

Remont szlaku na Giewont był planowany od dłuższego czasu, jednak po burzy, która przeszła nad Tatrami w poprzednim tygodniu został on nieco przyspieszony. Z informacji przekazanych przez Tatrzański Park Narodowy (TPN) wynika, że zacznie się on 2 września, chyba że nie pozwolą na to warunki atmosferyczne. Ma potrwać około dwóch tygodni, ale to również uzależnione jest od pogody.

Remont szlaku na Giewont. Łańcuchy nie zostaną usunięte

- Przede wszystkim usunięte zostaną skały, które w tej chwili leżą na szlaku, a które spadły na niego w wyniku uderzenia piorunów. Podczas burzy zostały uszkodzone łańcuchy, kolce zostały powyrywane, więc to też zostanie naprawione. Oprócz tego zostaną wykonane prace, które były zaplanowane, czyli remont nawierzchni w rejonie kopuły szczytowej Giewontu - poinformowała w rozmowie z Gazeta.pl Ewa Holek-Krzysztof z TPN.

Jak podkreśla, w planach nie ma usunięcia łańcuchów. - Łańcuchy zostają. Nasze stanowisko jest takie, że to nic nie zmieni. Gdybyśmy je usunęli, turyści otrzymaliby fałszywy komunikat, że jest już tam bezpiecznie, a to nie jest prawda. Nie zmniejszyłoby się ryzyko uderzenia - tłumaczy Ewa Holek-Krzysztof. 

Więcej o:
Komentarze (92)
Remont szlaku na Giewont. Łańcuchy zostaną. "Ludzie dostaliby fałszywy sygnał, że jest bezpiecznie"
Zaloguj się
 • junk92508

  Oceniono 33 razy 13

  Łańcuchy zostają - dorabiamy do nich takie kulki i robimy taki ogromny różaniec...

  Będzie bezpiecznie dopóki Pan Bóg znów się nie wk.. i nie zagrzmi....

  Ale do tego czasu różaniec naszą najlepszą ochroną...

  A i od LGBT nas ochroni...

 • zenekciec

  Oceniono 3 razy 3

  W ramach remontu podlaczyc kazde goralskie domostwo do tego lancucha .

 • qasz

  Oceniono 8 razy 2

  A ten spartolony "piorunochron" bez uziemienia to kiedy zdemontujecie?

 • kisssmyass

  Oceniono 10 razy 2

  a na szczycie ksiądz (ten którego piorun trzy razy pierdyknął a on dalej odpuszczał grzechy innym) rozdający zdobywcom szczytu koronki cierniowe z drutu kolczastego. I kolczatki do samobiczowania.

 • zaginiony_palik

  Oceniono 2 razy 2

  TPN nie ma nic do powiedzenia w kwestii łańcuchów, bo za bezpieczeństwo budowli odpowiedzialny inspektor nadzoru budowlanego.

 • 1627cd1410

  Oceniono 10 razy 2

  mała rzecz, a cieszy...

 • kgbltd

  Oceniono 9 razy 1

  zlikwidować łancuchy i bedzie spokój ;)

 • boo-boo

  Oceniono 5 razy 1

  Co za kartonowe państwo.....oczywiście nie ma nic innego co mogłoby zastąpić metal. Równie dobrze mogliby zainstalować łańcuchy na K2 dla łajz co nie potrafią sami tam wejść- żeby mieli wrażenie, że łatwo i bezpiecznie można tam wejść.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX