Wypadek na A4. Strażacy zszokowani zachowaniem kierowców: Myśleliśmy, że widzieliśmy już wszystko [WIDEO]

Po zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych na A4 służby ratunkowe utworzyły korytarz życia dla rannych. Część kierowców nie dostosowała się jednak do przepisów i wykorzystała wolne pobocze do szybkiego ominięcia gigantycznego korka. Film, na którym widać kierowców blokujących przejazd służbom, trafił już na policję.

W poniedziałek na autostradzie A4 między Pietrzykowicami a Kątami Wrocławskimi zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Jeden z tirów wywrócił się, a odcinek był całkowicie zablokowany. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Na autostradzie utworzył się ponad 17-kilometrowy korek, a na miejscu utworzono korytarz życia, umożliwiający dojazd służbom ratunkowym. 

A4. Kierowcy zablokowali korytarz życia, żeby ominąć korek

Nie wszyscy kierowcy dostosowali się do procedur - część wykorzystała korytarz życia, by ominąć korek. Na filmie opublikowanym przez strażaków stojących za akcją "Korytarz życia - włącz myślenie" widać, jak kierowcy samochodów osobowych jadą pod prąd, blokując przejazd m.in. straży pożarnej.

Myśleliśmy, że widzieliśmy już wszystko... ale nic bardziej mylnego. To, co tutaj się dzieje, przechodzi wszelkie pojęcie. (...)  Skandal, mało powiedziane. Głupota, już lepiej. Brak odpowiedzialności i skrajny debilizm, to już prawie, aczkolwiek nie oddaje to w 100 procentach tego, co widać na materiale

- napisali strażacy. Film został już przekazany policji. Za jazdę pod prąd kierowcom grozi mandat do 500 złotych oraz 6 punktów karnych.

Ratownicy podkreślają, że utworzenie korytarza ratunkowego może uratować życie i znacznie skraca czas przyjazdu służb. Tworzenie go nie jest jeszcze w Polsce uregulowane prawnie, ale ma się to zmienić już na jesieni tego roku. 1 października w życie ma wejść ustawa przygotowana przez Ministerstwo Infrastruktury, według której tworzenie korytarza życia i tzw. jazda na suwak będą obowiązkowe. 

Więcej o:
Komentarze (461)
Wypadek na A4. Strażacy zszokowani zachowaniem kierowców: Myśleliśmy, że widzieliśmy już wszystko [WIDEO]
Zaloguj się
 • Paweł K.

  Oceniono 102 razy 96

  Przepisy są dla frajerów ale czemu tu się dziwić jeżeli przykład idzie z samej góry. Rządzący też mają W dupie prawo, przepisy i normy. Taki mamy teraz kraj zbydlęcony.

 • Armin Wittner

  Oceniono 68 razy 64

  Oto przykład cwaniackiego zachowania tego Wielkiego Narodu, rechrystianizującego Europę, broniącego tzw wartości, gorliwie realizującego spuściznę JPII, zapełniającego co niedziela kościoły, wiernego Matce Boskiej.
  A w rzeczywistości natomiast wszystko właśnie tak wygląda: jak tu bliźnich wyrolować.

 • race444

  Oceniono 59 razy 51

  Za takie zachowanie to powinno byc 10 000 PLN mandatu i odebrane prawko na 2 lata to wtedy moze by do wolskich czerepow dotarlo, ze utrudniali ratowanie zycia poszkodowanym w wypadku drogowym.

 • biesczad1

  Oceniono 52 razy 40

  I to są ci ludzie, którzy pomimo kolejnych PiSowskich afer, wciąż na nich głosują - głupota i obciach w świetle kamer IV RP!!!

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 27 razy 27

  Ale przecież widać na filmie dziesiątki, jeśli nie setki samochodów jadących (tutaj akurat stojących) w kierunku przeciwnym, niż dozwolony. Teraz tylko trzeba odczytać wszystkie tablice rejestracyjne i każdemu wlepić po 500-. Proste.

 • jerzysm42

  Oceniono 27 razy 25

  500 złotych i 6 punktów, to parodia kar.
  Chyba, że tym kierowcą była Beato Szydło. Jej się to należy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX