Pogoda. Wysoka temperatura i kolejna fala upałów w Polsce. IMGW wydał ostrzeżenia dla 15 województw. Nawet 31 stopni!

Pogoda. Do Polski znów powróciły upały. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał liczne ostrzeżenia meteorologiczne. Alerty pogodowe II stopnia obowiązują aż w 283 powiatach, a I stopnia w 58 powiatach.

Pogodowa mapa Polski po raz kolejny przybrała pomarańczowy kolor, oznaczający ostrzeżenia meteorologiczne II stopnia. Z prognozy pogody na stronie pogodynka pl wynika, że takim alertem zostały objęte województwa: pomorskie, zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, świętokrzyskie, małopolskie, śląskie, opolskie, przeważająca część województw dolnośląskiego i mazowieckiego, a także zachodnia część województwa podkarpackiego. Dla tych miejsc prognozuje się, że temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 29 do 31 stopni, z kolei temperatura minimalna w nocy - od 18 do 20 stopni.

Pogoda. Upały w niemal całej Polsce. IMGW wydaje ostrzeżenia, RCB przypomina o bezpieczeństwie

IMGW wydał także ostrzeżenia I stopnia. Taki alert pogodowy ostrzegający przed upałami obowiązuje w całym województwie lubelskim, w przeważającej części województwa podkarpackiego, na wschodzie województwa mazowieckiego oraz na zachodzie województwa warmińsko-mazurskiego. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie tam od 28 do 30 stopni, a temperatura minimalna w nocy od 16 do 18 stopni.

Wysoka temperatura zachęca do odpoczynku nad jeziorem lub rzeką, dlatego Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina zasady bezpieczeństwa nad wodą, informując, że w poniedziałek w Polsce utonęły trzy osoby. "Pamiętajcie, że każda woda to żywioł – niebezpieczny i nieprzewidywalny" - czytamy na Twitterze RCB.

Więcej o:
Komentarze (8)
Pogoda. Wysoka temperatura i kolejna fala upałów w Polsce. IMGW wydaje ostrzeżenia dla 15 województw
Zaloguj się
 • Szymon Głowacki

  Oceniono 9 razy 1

  Aj, waj, NAWET 31 stopni, nawet 29, a może 27! Koniecznie podajcie jeszcze ostrzeżenie przed najbliższym deszczem, żebyśmy zeszli do schronu! Świat idiocieje z dnia na dzień...

 • ol69

  0

  A kiedy spadną deszcze? Takie długotrwałe, z rónomiernym, spokojnym kilkudobowym opadem (a nie ulewa pięciominutowa z błyskawiczną powodzią)?

 • silvermane

  0

  Zmiana klimatu zmianą klimatu, ale media też swoje robią. W tym roku pełno tekstów w rodzaju "żar leje się z nieba", "afrykańskie upały", "nieznośne gorąco". Czegoś takiego nie było jeszcze 10 lat temu przy nierzadko podobnych temperaturach.

 • mariuszdd

  Oceniono 1 raz -1

  To przez PIS

 • Jacek D

  Oceniono 6 razy -2

  pis przedłużył lato wszystkim obywatelom przed wyborami. to zagranie populistyczne i podłe.. w ten sposób wygrają wybory.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX