Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 1 września sklepy będą otwarte?

Zgodnie z ustawą w 2019 roku niedziela handlowa wypada tylko jeden raz w miesiącu. Od 2020 roku i w kolejnych latach liczba niedziel bez zakazu handlu zmniejszy się do maksymalnie siedmiu w ciągu całego roku.

Od marca 2018 roku obowiązuje ustawa dotycząca handlu w niedziele i dni świąteczne. Od tego momentu klienci robiący zakupy w ostatnie dni tygodnia, muszą sprawdzać czy w daną niedzielę zrobią zakupy w sklepach i centrach handlowych.

Niedziele handlowe 2019. Czy 1 września zrobimy zakupy w centrach handlowych?

W 2019 roku niedziela handlowa wypada jedynie w ostatnią niedzielę każdego miesiąca (nie licząc kwietnia i grudnia, gdzie ze względu na święta Wielkanocne i Boże Narodzenie wyznaczono większą ich liczbę). Jak wygląda kalendarz niedziel handlowych we wrześniu? Zgodnie z ustaleniami w najbliższą niedzielę 1 września sklepy i centra handlowe będą zamknięte. Kolejna niedziela handlowa wypada dopiero 29 września.

Jakie sklepy mogą być otwarte w niehandlową niedzielę?

W niedziele niehandlowe otwarte mogą być jedynie te placówki, które nie są objęte ustawą o zakazie handlu w niedziele i dni świąteczne. Są to m.in.: apteki, sklepy z pamiątkami, sklepy na dworcach kolejowych lub portach lotniczych, stacje benzynowe, cukiernie, restauracje i sklepy prowadzone przez właścicieli lokalu. To właściciele decydują czy i w jakich godzinach otworzyć dla klientów swoje sklepy.

Więcej o:
Komentarze (27)
Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 1 września sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • pieknyinaczej

  Oceniono 3 razy 3

  Czy w macie jakiś niedorozwój umysłowy w tej GW - od ponad 7 miesięcy wiadomo że sklepy są otwarte w ostatnią niedziele miesiąca !!!!! A wy to samo w kółko się pytacie - ŻENADA!!!!

 • pepe310

  Oceniono 5 razy 3

  co w ogóle ma być?
  Żądam powrotu UZ, który jest profesjonalistą w przekazywaniu informacji o niedzielach handlowych. Przy innych to się gubię

 • Oceniono 5 razy 3

  Nie wiem co to ma znaczyć to zdjęcie przedstawiające wózki sklepowe z czerwonymi obwolutkami na kołach, Przecież to jest jawna reklama sieci( no tej czerwonej kropeczki), chcecie aby Żabka się zemściła i wydała nakaz bezwzględnego ubiorów handlowe niedziele bielizny w kolorze zielonym??

 • vitmik

  Oceniono 3 razy 1

  zapomniałem, już czwartek, dla polskojęzycznych żydów/Żydów zaczyna się już weekend, tym razem nie długi ale z otwartymi już sklepami w pierwszym dniu ichniejszego tygodnia ;)

  tylko proszę nie pisać o jakimś antysemityzmie, przecież to najczystsza prawda, tym bardziej, że GW i gazeta.pI to powszechnie znani ich reprezentncii w naszej przestrzeni publicznej

 • 31.februarius

  Oceniono 3 razy 1

  "A GÓ..NO!

  (-) Nikodem Dyzma
  Prezes Państwowego Banku Zbożowego w Warszawie

 • jezierskiadam

  Oceniono 5 razy 1

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?
  Kilka propozycji:
  Zakaz korzystania z placów zabaw.
  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..
  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.
  Poświęcenie nie poświęconego.
  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.
  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.
  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.
  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.
  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.
  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.
  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.
  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.
  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.
  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • Roman Lenarski

  Oceniono 2 razy 0

  Niezniszczalne niezatapialny bydlę npk i menda z kierownictwa, buc, tępy baran, który toleruje i zatwierdza cymbałowi te wypociny.

 • galienous

  Oceniono 2 razy 0

  walcie się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX