Szczecin. Awantura przed kościołem. Radny PiS blokował antypedofilską akcję "Baby Shoes Remember"

Szczecin. W niedzielę 25 sierpnia w wielu miastach w Polsce odbyła się druga edycja akcji "Baby Shoes Remember". Jej uczestnicy wieszali na kościelnych bramach dziecięce buciki, aby zaprotestować przeciwko ukrywaniu czynów pedofilskich przez władze Kościoła. W Szczecinie akcji przeciwstawił się radny Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Matecki.

Akcja "Baby Shoes Remember" (pol. Dziecięce Buciki Pamiętają - red.) to inicjatywa o międzynarodowym zasięgu. Polska wzięła w niej udział po raz drugi. Wieszając dziecięce buciki na bramach kościołów, jej uczestnicy upamiętniają ofiary pedofilii, które były wykorzystywane przez duchownych. Akcja ta powstała w 2011 roku. 

"Baby Shoes Remember". Szczeciński radny z PiS stanął na czele "obrońców Kościoła"

W wielu miastach w Polsce uczestnikom akcji "Baby Shoes Remember" udało się zawiesić dziecięce buciki na bramach kościołów. Inaczej było w Szczecinie, gdzie radny Prawa i Sprawiedliwości i kandydat do Sejmu Dariusz Matecki oraz ksiądz Tomasz Kancelarczyk zorganizowali kontrmanifestację. 

- To jest akcja wymierzona w Kościół katolicki, tylko i wyłączne robiona po to, żeby uderzyć w księży Kościoła, którzy są w tej chwili ostoją polskości, ostoją polskich wartości. Jeśli chcą robić tego typu manifestacje, to niech robią także pod siedzibami adwokatury, pod siedzibami Związku Nauczycielstwa Polskiego, ponieważ również w tych zawodach przydarzają się pedofile, równie często, co w Kościele katolickim - mówił Matecki w rozmowie z tvn24.pl, nazywając uczestników akcji wspierającej ofiary pedofilii "nowym odłamem bolszewizmu".

Ks. Tomasz Kancelarczyk przyniósł ze sobą kosz, do którego można było wkładać dziecięce buciki. Z transparentu, który trzymał w rękach, wynikało, że zbiera buciki "dla dzieci uratowanych od aborcji". 

Osoby biorące udział w akcji "Baby Shoes Remember" w Szczecinie próbowały zawiesić buciki na bramie sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednak ze względu na opór uczestników kontrmanifestacji się to nie udało. Kiedy przemieścili się przed bazylikę Jana Chrzciciela, kontrmanifestanci udali się za nimi. Finalnie organizatorzy akcji "Baby Shoes Remember" zrezygnowali z wieszania bucików na bramie kościoła, aby uniknąć fizycznych starć z "obrońcami Kościoła". 

Więcej o:
Komentarze (158)
Szczecin. Awantura przed kościołem. Radny PiS blokował antypedofilską akcję "Baby Shoes Remember"
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 61 razy 49

  Obrońcy pedofilów do więzienia.
  Popieram akcję dążącą do ukarania biskupów broniących koscielnych pedofilów.

 • minkipinki

  Oceniono 48 razy 42

  Pedofile i Sympatycy.

 • fakiba

  Oceniono 41 razy 37

  Pis broni pedofilii jak widać na załączonym obrazku , jeszcze będą gnili w piekle

 • Jan Winnicki

  Oceniono 42 razy 34

  Bycie PiS dzielcem, to bycie jak nie czynnym, to ukrytym pedofilem, lub koniecznie obrońcą pedofilów ale tylko watykańskich. Taki nigdzie nie pisany kodeks każdego pis dzielca, sługusa kieckowych pasożytów.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 36 razy 32

  " nazywając uczestników akcji wspierającej ofiary pedofilii "nowym odłamem bolszewizmu"". Radny intelektualnie nieporadny.

 • tetradrachma

  Oceniono 35 razy 31

  Ten zaradny śmiec, dobrze sobie obliczył: Może nawet i w morde dostane, ale z radnego pojde na POSŁA !

 • za.czwartym.kalafiorem.w.lewo

  Oceniono 33 razy 29

  Coś się panu pokićkało, panie Matecki - pedofile to przede wszystkim murarze, rolnicy i osoby bez zawodu. Więc manifestacje powinny odbywać się przed placami budów, na polach i pastwiskach oraz przed MOPSami. Tam z pewnością znajdzie się wielu obrońców wiary i polskości, gdyż stale przebywa tam wasz elektorat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX