Weszli na Giewont w noc po tragicznej burzy. Podpisali się na krzyżu

Szlak na Giewont jest zamknięty do odwołania. Po czwartkowej burzy, która nawiedziła Tatry, wymaga on gruntownej naprawy. Nie powstrzymało to jednak dwóch mężczyzn, którzy w nocy z czwartku na piątek weszli na szczyt, żeby... podpisać się na krzyżu.

W czwartek przez Tatry przeszła gwałtowna burza. W Giewont uderzył piorun. Zginęło czworo turystów, w tym dwoje dzieci, około 150 zostało rannych. W szpitalu nadal przebywa 29 osób. 

W wyniku tych zdarzeń szlak turystyczny z Wyżniej Kondrackiej Przełęczy na Giewont jest zamknięty do odwołania. W kopule szczytowej Giewontu łańcuchy są pozrywane. Pioruny roztrzaskały także skały, do których łańcuchy były przymocowane. Szlak będzie zamknięty prawdopodobnie bardzo długo - co najmniej przez miesiąc. 

Weszli na Giewont w noc po tragicznych wydarzeniach. Pomazali krzyż

Nie wszyscy wzięli sobie do serca ostrzeżenia TOPR, który zamknął szlak. W noc po burzy, która nawiedziła Tatry, na Giewont weszło dwóch mężczyzn. Poinformował o tym jako pierwszy serwis "Tatromaniak". O fakcie doniosła również "Gazeta Wyborcza"

"Dwaj mężczyźni (...) postanowili zwieńczyć swoją wizytę pod krzyżem pomazaniem go" - czytamy na stronie "Tatromaniaka". Napisali na nim swoje imiona oraz daty - 23.08.2019 r.

Następnie zdjęcia zostały opublikowane na Instagramie. Szybko jednak stamtąd zniknęły. Zanim to się stało, jeden z użytkowników zdążył zrobić screen. 

Należy wspomnieć, że mężczyźni złamali nie tylko zakaz wędrówki szlakiem na Giewont. Poruszali się po Tatrzańskim Parku Narodowym po zmroku, co również jest zabronione.

Więcej o:
Komentarze (164)
Weszli na Giewont w noc po tragicznej burzy. Podpisali się na krzyżu
Zaloguj się
 • steefann

  Oceniono 31 razy 27

  Tam pewnie było pełno rzeczy pozostawionych przez poszkodowanych turystów. Nikogo nie posądzam, ale policjanci dopiero rano ruszyli i zbierali to co turyści w popłochu i nie tylko zostawili.

 • maciek76

  Oceniono 49 razy 27

  Turyści wyklęci. Przykład łamania prawa i jakichkolwiek zasad płynie z samej góry.

 • rasta-mw

  Oceniono 37 razy 19

  Co tam zakaz wchodzenia na Giewont, najgorsze że znieważyli Krzyż przenajświętszy! Pod sąd za obrazę uczuć religijnych!

 • bamawees

  Oceniono 26 razy 14

  Prokuratura powinna wszcząć śledztwo i wyjaśnić, kto zawinił, że tych dwóch durniów tam weszło. Bo jak powszechnie wiadomo głupota jest u nas bezkarna.

 • jorg_1980

  Oceniono 15 razy 13

  Poszli po fanty tych co dzień wcześniej uciekali.

 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 16 razy 12

  Niemiec zobaczy tabliczkę z zakazem i zawróci, na Polaka potrzebne są zasieki z drutu kolczastego, wieżyczki strażnicze z bronią maszynowa i dla pewności pola minowe.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 14 razy 12

  Taka rzymska tradycja :-)
  Pisanie po narzędziach tortur i ich replikach :-)

 • lesnojeziorska

  Oceniono 12 razy 10

  Poziom poszanowania prawa wskazuje na elektorat pisobolszewicki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX