Burza w Tatrach zabiła 4 osoby. Śledztwo prokuratury. "Z uwagi na ogrom tragedii"

Zakopiańska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie tragicznej burzy w Tatrach, w wyniku której po polskiej stronie zginęły co najmniej 4 osoby, a 150 zostało rannych. Śledztwo zostało wszczęte w sprawie "nieumyślnego spowodowania śmierci".

Prokuratura Rejonowa w Zakopanem wszczęła śledztwo w sprawie prawie katastrofy w Tatrach - podaje Radio Kraków. W trakcie czwartkowej burzy zginęły 4 osoby - w tym dwójka dzieci. Do porażeń piorunem doszło na Giewoncie, a także na Czerwonych Wierchach. Rannych jest ponad 150 osób. Poszkodowani przebywają w pięciu małopolskich szpitalach, stan niektórych z nich jest bardzo ciężki - mają m.in. rozległe poparzenia i urazy czaszki.

Zakopane. Śledztwo prokuratury po tragicznej burzy w Tatrach

Barbara Bogdanowicz z zakopiańskiej prokuratury poinformowała, że śledztwo będzie prowadzone pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Jak wyjaśniła, powszechnie wiadomo, że do śmierci poszkodowanych doszło w wyniku uderzenia pioruna, ale śledztwo zostało wszczęte "z uwagi na ogrom tragedii, jaka się wydarzyła w górach".

- Tam był ogrom ludzi i musimy wszystko prześledzić czy nie było na przykład tam jakichś działań w panice. Z naszej wstępnej oceny wynika, że zaangażowano wszelkie możliwe siły i zrobiono wszystko, aby jak najlepiej przeprowadzić akcję ratunkową - powiedziała, cytowana przez Radio Kraków. Podkreśliła też, że na miejscu zdarzenia zabezpieczono już część rzeczy turystów znalezione w górach, m.in. telefony komórkowe czy dokumenty.

Przypomnijmy, że w Tatrach wciąż pracują ratownicy, którzy sprawdzają, czy w górach nie ma więcej osób poszkodowanych. Dwie osoby wciąż są uznawane za zaginione. Na Giewont dotarła też niedawno grupa 20 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem oraz z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie.

Więcej o:
Komentarze (322)
Burza w Tatrach zabiła 4 osoby. Śledztwo prokuratury. "Z uwagi na ogrom tragedii"
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 49 razy 49

  "Jak wyjaśniła, powszechnie wiadomo, że do śmierci poszkodowanych doszło w wyniku uderzenia pioruna, ale śledztwo zostało wszczęte "z uwagi na ogrom tragedii, jaka się wydarzyła w górach"."
  Wiedzą, że do śmierci doszło w wyniku uderzenia pioruna, ale wszczynają śledztwo.
  To co, szukają, kto tym piorunem walnął?

 • f451

  Oceniono 48 razy 44

  Sledztwo w sprawie Pioruna jest....
  Sledztwa w sprawie Srebrnej nie ma....
  ....
  Taka Wolska
  .......

 • elzbietttta

  Oceniono 42 razy 36

  A jak jeszcze po burzy wyszła tęcza? To dopiero powód do prowadzenia śledztwa.

 • sandwich1

  Oceniono 37 razy 33

  Winni są ci, którzy wprowadzili dwie godziny religii zamiast np. fizyki, więc ludzie zamiast uciekać przed burzą, garnęli się do krzyża. Proste?

 • xan-ti

  Oceniono 27 razy 27

  Uzasadnienie "z uwagi na ogrom tragedii" jest infantylne. Albo są konkretne przesłanki, pozwalające domniemywać przestępstwo, albo nie ma. "Ogrom tragedii" nie jest logicznym uzasadnieniem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX