RMF ma wyniki badań psychiatrycznych Marka Falenty. Nie dają podstaw do zmiany odbywania kary

Nie ma przesłanek ku temu, by Marek Falenta miał odsiadywać karę w szczególnych warunkach - ustaliło nieoficjalnie RMF FM. Biznesmen skazany w aferze taśmowej był niedawno przebadany przez psychiatrów.

Marek Falenta został prawomocnie skazany na 2,5 roku więzienia za udział w tzw. aferze taśmowej, czyli za nagrywanie polityków PO i PSL. Normalnie odsiaduje wyrok w Areszcie Śledczym w Warszawie-Służewcu, jednak na jakiś czas przeniesiono go do AŚ w Warszawie-Białołęce, właśnie na badania psychiatryczne. W zakładzie Warszawa-Białołęka niedawno zmarł pięściarz Dawid Kostecki, który według prokuratury miał popełnić samobójstwo, w co nie wierzy rodzina Kosteckiego.

Według pełnomocnika Falenty Marka Małeckiego przeniesienie jego klienta było "nagłe i niespodziewane", a on sam nie miał z nim kontaktu. Służba Więzienna odpierała te zarzuty, twierdząc, że nic takiego nie miało miejsca. Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik zlecił za to wszczęcie dochodzenia dyscyplinarnego przeciwko Małeckiemu.

Falencie badania psychiatryczne zlecił dyrektor zakładu karnego na Służewcu.

Wyniki badań psychiatrycznych Marka Falenty nie dają podstaw do tego, by zmienić mu sposób odbywania kary albo żeby miał ją odsiadywać w szczególnych warunkach

- dowiedziało się nieoficjalnie RMF FM.

Marek Falenta po dwóch miesiącach unikania stawienia się w więzieniu został w tym roku zatrzymany w Hiszpanii. Podczas akcji policji Falenta wszedł na balustradę w budynku, w którym mieszkał, i groził, że wyskoczy z balkonu na 9. piętrze.

>>>Co spotkało Dawida Kosteckiego? Służba Więzienna pokazała wideo spod celi:

Więcej o:
Komentarze (95)
Afera taśmowa. Wyniki badań psychiatrycznych Marka Falenty
Zaloguj się
 • zielona-galazka

  Oceniono 40 razy 36

  Żeby tylko Falenya nie powiesił się na leżąco, albo nie utopił w łyżce wody. Za dużo wie o brudnych sekretach PiSu.

 • zd46

  Oceniono 22 razy 20

  A co z przesłuchaniem Falenty w sprawie zgłoszonego udziału wysokich funkcjonariuszy PiS, CBA w podsłuchach PO "U Sowy i Przyjaciól"? Czy nie warto zbadać psychiatrycznie prokuratorów w miejsce Falenty?

 • mer-llink

  Oceniono 22 razy 18

  No to pan Falenta już może rozglądać się spłoszonym wzrokiem dookoła.... Będzie bał się zasnąć... Ale jak wytrzymać dwa lata z okładem bez spania?

 • stachkaz47

  Oceniono 20 razy 16

  Czyli wydali WYROK--kara śmierci przez powieszenie pod kocem na łóżku.
  SAMOBÓJSTWO.

 • antekpociecha

  Oceniono 14 razy 14

  Pewnie też mu obiecywali że "Za dobro nie karzemy" "Pomyślimy o podwyżce" no bo przecież wówczas "Szef był zadowolony" to chyba nikt niema wątpliwości

 • fakiba

  Oceniono 12 razy 12

  A tak pisiorom chodziło o zmianę tego wyroku bo Falenta zacznie sypać , a tu g....

 • acototak

  Oceniono 11 razy 11

  Nie ma śladów ukąszeń przez owady?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX