Jest zapis z kamery z korytarza przed celą Dawida Kosteckiego. Film opublikowała Służba Więzienna

Służba Więzienna opublikowała w sieci zapis z monitoringu z korytarza przed celą pięściarza Dawida Kosteckiego w areszcie śledczym na warszawskiej Białołęce. Nagranie pochodzi z nocy z 1 na 2 sierpnia. To reakcja na słowa Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, który twierdził, że "na korytarzu, który prowadzi do celi, było wyłączone światło".

Służba Więzienna udostępniła na swojej stronie internetowej fragmenty zapisu monitoringu z 1 sierpnia z godz. 22.17 i z 2 sierpnia z godz. 4.28, pokazujące korytarz przed celą pięściarza Dawida Kosteckiego w Areszcie Śledczym Warszawa-Białołęka. Na fragmentach widać funkcjonariusza, który kontrolował to miejsce.

Publikacja nagrania to reakcja na wypowiedź Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, który stwierdził w TVN24, że nie można sprawdzić zapisu z monitoringu, ponieważ na korytarzu prowadzącym do celi wyłączono światło. 

Samo nagranie zostało zabezpieczone przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga już 2 sierpnia. Obejmuje ono zapis od 1 sierpnia godz. 19 do 2 sierpnia godz. 9.

W porze nocnej zostało wyłączone światło w części korytarza z celami mieszkalnymi. Korytarz ten był jednak oświetlony lampą znajdująca w pobliżu zainstalowanej kamery. Jednocześnie cela, w której był osadzony Dawid Kostecki znajdowała się stosunkowo blisko kamery oraz źródła światła. Tym samym w oparciu o powyższy zapis możliwym jest ustalenie, czy w porze nocnej ktokolwiek wchodził do celi Dawida Kosteckiego lub ją opuszczał

- podkreśla Służba Więzienna.

Śmierć Dawida Kosteckiego

Ciało Dawida Kosteckiego znaleziono 2 sierpnia w celi Aresztu Śledczego na warszawskiej Białołęce. Mężczyzna miał popełnić samobójstwo. Sekcja zwłok wykluczyła udział osób trzecich. Z wynikami sekcji nie zgodziła się rodzina zmarłego. Według bliskich Dawida Kosteckiego i ich pełnomocników, śmierć byłego pięściarza nie była samobójstwem.

Dawid Kostecki odsiadywał karę w rzeszowskim więzieniu, miał jednak zeznawać w sprawie oskarżonego o rozbój Tomasza G. Dlatego został przewieziony na Białołękę.

***

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia [https://liniawsparcia.pl/] pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Więcej o:
Komentarze (273)
Jest zapis z kamery z korytarza przed celą Dawida Kosteckiego. Film opublikowała Służba Więzienna
Zaloguj się
 • hipo krater

  Oceniono 103 razy 87

  Czy oni mają ludzi za idiotów? Puszczaja jakiś kawałeczek zapisu i na tej podstawie mamy wnioskować kilku godzinach tego , co dzialo sie przed celą i w celi w ciągu całej nocy?
  Zmarły nie chciał być przewieziony do tego aresztu i wyrażał obawy, czy nie zostanie zamordowany, podobnie jak inny świadek, w tej sprawie.

 • rybka9915

  Oceniono 82 razy 70

  "Jednocześnie cela, w której był osadzony Dawid Kostecki znajdowała się stosunkowo blisko kamery oraz źródła światła." - stosunkowo jest pojeciem wzglednym i jak widac z tego niby filmu niewiele widac. Ponadto brakuje "sladow" typu data/czas.
  Skoro wszystko bylo "zabezpieczone", dlaczego przedstwiciela RPO wprowadzono w blad? Czy dlatego, ze nie dostali szczegolowych rozkazow od pisbolszewickiego qrwisyna wojcika czy tez wieprza swiaczkowskiego?

 • niktwazny126

  Oceniono 66 razy 58

  Kto powiadomił RPO, że nie ma nagrania, bo było wyłączone światło? Skądś pewnie zaczerpnął taką informację, zapewne w chwili gdy prosił o możliwość obejrzenia zapisu. Coś się zmieniło i światło zapaliło się wstecznie??

 • veronicahighlander

  Oceniono 56 razy 48

  No dobra udowodnili ponad wszelką wątpliwość że światło na korytarzu świeciło się przynajmniej w tym czasie w którym widzimy na nagraniu. Co to zmienia? Nic, wciąż wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi, racjonalne wytłumaczenie tej śmieci to kwestia tego czy Polska jest demokratycznym państwem prawa.

 • carlos_512

  Oceniono 40 razy 40

  to może niech pokażą 8 godzin nagrania między 22 a 6 rano...
  czy na razie nie mogą, bo są w trakcie tworzenia...

 • Zygfryd Mamut

  Oceniono 39 razy 35

  Równie dobrze mogło to być nagrane wczoraj. Załączyli światło, nagrali 30 sekund "filmu" akurat wtedy gdy przechodzi strażnik.

  JAKI SENS BYŁ W POKAZANIU TEGO ŻAŁOSNEGO FILMU ???

 • nieotake

  Oceniono 33 razy 31

  Jakby to ujął niezrównany filut tow. Fiutin - Taki film można kupić w każdym sklepie z bajkami dla idiotów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX