Tragiczna burza w Tatrach. Rażony piorunem czeski turysta spadł kilkaset metrów w przepaść

Czeski turysta zginął, a dwie osoby zostały ranne podczas burzy w słowackiej części Tatr Zachodnich. Z kolei w polskich Tatrach w okolicach Giewontu zginęły cztery osoby, a ponad 80 zostało rannych. To efekt uderzenia piorunów.

Cztery osoby nie żyją, a ok. 80 zostało rannych - to najnowszy bilans burz, które przeszły w Tatrach. Turyści w okolicach Giewontu mieli zostać porażeni piorunami.

To niejedyne ofiary burz w górach. Na Słowacji piorun uderzył w dwoje czeskich turystów na szczycie Banówki (2 178 m). Mężczyzna spadł kilkaset metrów w przepaść i zginął, a kobieta została ranna w nogę.

W rejonie szczytu Pachola piorun trafił słowackiego turystę, który stracił przytomność. Rannym udzielili pomocy ratownicy słowackiej Horskiej Slużby.

Piorun uderzył w Giewont. Infolinia dla rodzin

"W związku z wydarzeniami w Tatrach w Starostwie Powiatowym w Zakopanem uruchomiona została infolinia. Pod następującym numerem telefonu będzie można uzyskać informacje o poszkodowanych:
18 201 71 00" - podał na Twitterze wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

Więcej o:
Komentarze (82)
Tragiczna burza w Tatrach. Rażony piorunem czeski turysta spadł kilkaset metrów w przepaść
Zaloguj się
 • rozsadek5

  Oceniono 30 razy 24

  Burza nadchodziła a turyści szli do przodu zamiast zawrócić.
  Dawniej w szkole uczyli i każdy wiedział jak się zachować podczas burzy.
  Dziś tylko papierologia, książki, ćwiczenia i RELIGIA oraz książka obowiązkowa na pierwszym miejscu!
  Gdzie był anioł stróż o którym uczą dzieci na religii?
  Bajki to nierzeczywistość.

 • mlody-werter

  Oceniono 27 razy 11

  Tyle, że te 4 ofiary śmiertelne niepotwierdzone, jak można przeczytać w innych wiadomościach. Więc nie do końca chyba wiadomo. PS Nie mam nic do krzyża jako symbolu w świątyniach, domach itd., niech sobie będzie, jak jest komuś potrzebny, nie moja sprawa, natomiast w tym miejscu, gdzie jest cała masa jednodniowych miłośników gór w adidasach, często z małymi dziećmi - koniecznie potrzeba kolejnych ofiar? Mało ich jeszcze było od momentu instalacji tych 15 m stali? Oczywiście, że usunięcie tego krzyża nie zniweluje ryzyka do zera, ale przynajmniej go zmniejszy. Ale to Polska, tutaj musi zginąć sporo ludzi, żeby ktoś zaczął myśleć...

 • zgr-edo

  Oceniono 8 razy 8

  Piorun uderzył w krzyż na Giewoncie. Czas najwyższy aby ze szczytu góry zniknął ten metalowy symbol zniewolenia. Ludzie i zwierzęta nie mogą ginąć przez religijnych oszołomów. W 1937 roku, podczas pielgrzymki pod krzyż zgineły też 4 osoby a 13 zostało rannych.
  Niech sobie katolicy krzyż wykują w skale albo ułożą z kamieni na zboczu, ten metalowy niech sobie proboszcz postawi koło plebanii w Zakopanem.

 • andywoo

  Oceniono 8 razy 8

  Znajomi z dwojgiem dzieci byli w Zakopanem i dziś odpuścili wyjście na Giewont ze względu na pogodę. Chodzą po górach kilkanaście lat, przeczuwali co może się zdarzyć. Oto odpowiedzialne myślenie. Bardzo się o nich bałem. Ale odezwali się, że zrezygnowali i zostali na dole z dziećmi (12 i 14 lat). Szkoda, że inni nie mieli tego rozsądku!

 • kamuimac

  Oceniono 33 razy 7

  Mateuszek kłamczuszek juz organizuje akcje zeby sie lansować na trupach - zawsze pare ekstra punktów wpadnie

 • adin_null_adin

  Oceniono 12 razy 6

  Może w końcu jakiś polski Tesla vel Franklin zainstaluje tam jakiś nowatorski odgromnik?
  Krzyży w Polsce od groma a odgromników coraz mniej, a klimat robi się coraz bardziej elektryzujący.

 • marcin-tgbyhn

  Oceniono 9 razy 5

  Ja będąc w górach/lesie co godzinę sprawdzam radar opadów. Może to paranoja, a może ten nawyk uratuje mi kiedyś życie.

 • australopitek7

  Oceniono 4 razy 4

  I to jest, k.rwa, nasz rzeczywistość... Ci biedni ratownicy niosący sprzęt niezbędny do akcji ratunkowej, tak na oko z kilometr popier.alają, po jakichś chaszczach, klucząc między samochodami na drogach i parkingach, żeby w końcu wsiąść do helikoptera i ruszyć na ratunek... Obejrzyjcie filmik. To tyko w Polandzie możliwe...

 • valla

  Oceniono 14 razy 4

  10 latek na Giewont... Super pomysł na pewno dzieciak marzył o tym cały rok....

  Rodzice zrobili selfie???? Już jest na insta FB??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX