Karkonosze. 13-latka poślizgnęła się i spadła 15 metrów. Jest w stanie ciężkim

Karkonosze. Do groźnego wypadku doszło we wtorek w okolicach zbocza Kruczych Skał w Jerzmanicach-Zdroju. 13-latka poślizgnęła się i spadła 15 metrów w dół zbocza. Nastolatka jest w stanie ciężkim.

Jak podaje portal Złotoryja 112 we wtorek 20 sierpnia około godziny 14 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Złotoryi otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w miejscowości Jerzmanice-Zdrój w Karkonoszach. Na miejsce wysłano zastępy straży OSP Pielgrzymka, JRG Złotoryja, Grupa Ratownictwa Wysokościowego "Legnica 2", JRG 3 Chojnów oraz Górnicze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

13-latka poślizgnęła się i spadła 15 metrów ze zbocza w Karkonoszach. Jej stan jest ciężki

Na miejscu okazało się, że ze skałek spadła 13-letnia dziewczynka. Pierwsze na miejscu zdarzenia było pogotowie ratunkowe, które udzieliło poszkodowanej pierwszej pomocy. Zadecydowano także o wysłaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - niestety czas oczekiwania cały czas się wydłużał, dlatego nastolatka w pierwszej kolejności trafiła do szpitala w Legnicy. Później śmigłowiec zabrał ją do szpitala we Wrocławiu.

Według ostatnich ustaleń 13-latka idąc wąską ścieżką poślizgnęła się na śliskich skałach i spadła 15 metrów. W wyniku upadku doznała obrażeń głowy oraz licznych obrażeń ciała. Jak podaje "Wyborcza" stan dziewczynki jest ciężki. Przyczyny wypadku bada złotoryjska policja.

Więcej o:
Komentarze (25)
Karkonosze. 13-latka poślizgnęła się i spadła 15 metrów. Jest w stanie ciężkim
Zaloguj się
 • alderamin

  Oceniono 17 razy 15

  biedna dziewczynka, tyle bólu. współczuje bardzo.

 • annakomnena

  Oceniono 20 razy 14

  Jeżeli Jerzmanice-Zdrój leżą w Karkonoszach, to Karpacz chyba w Tatrach, a Szklarska Poręba w Alpach...

 • krzysztof_markiewicz

  Oceniono 13 razy 11

  napiszę trzeci raz_ Jerzmanice nie leżą w Karkonoszach...

 • 100-lec

  Oceniono 13 razy 9

  autor zdawał komisa z geografii, dajcie mu spokój, a dziewczynce życzymy zdrowia!

 • rcin1

  Oceniono 7 razy 5

  Przepraszam, Jerzmanice Zdrój to Pogórze Kaczawskie a nie Karkonosze.

 • soap2

  Oceniono 8 razy 4

  Jerzmanice-Zdrój to nie Karkonosze, jak można pisać takie głupoty, rzetelność takich wiadomości powinna być podwójnie weryfikowana!

 • macqbat

  Oceniono 4 razy 2

  Himalaje, Warszawa, wczoraj w Krakowie przechodząc przez tory w miejscowości Paryż, potknęła się i została przewieziona do pobliskiego szpitala w stolicy Włoch w Madrycie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX