Będzie powrót strajku nauczycieli? Sławomir Broniarz: Przesądzi referendum

Sławomir Broniarz poinformował, że Związek Nauczycielstwa Polskiego rozważa powrót do strajku nauczycieli, który został zawieszony przed wakacjami. Decyzja ma zostać podjęta pod koniec sierpnia. Ma o niej przesądzić referendum w szkołach.

Sławomir Broniarz poinformował, że Związek Nauczycielstwa Polskiego i pozostałe związki nauczycielskie, które przed wakacjami nie podpisały porozumienia z rządem dotyczącego płac nauczycieli, rozważają wznowienie strajku. Poprzedni rozpoczął się 8 kwietnia i został zawieszony po 19 dniach. Polegał na całkowitym wstrzymaniu się nauczycieli od pracy. Z szacunków ZNP wynikało, że drugiego dnia w proteście uczestniczyło ponad 70 procent szkół z całej Polski.

Będzie kolejny strajk nauczycieli? Broniarz: Decyzja pod koniec sierpnia

Broniarz powiedział, że decyzja o ewentualnym proteście, a także jego terminie i formie, ma zapaść 26 sierpnia podczas prezydium ZNP.

Wtedy podejmiemy decyzję o dalszych działaniach związku i o dacie ewentualnego referendum. Nie mogę w tej chwili potwierdzić, czy odbędzie się ono we wrześniu
Referendum przesądzi o tym, czy będzie strajk. Termin strajku, jeśli takowy by był, musi być skorelowany z wolą nauczycieli i z wynikami referendum

- powiedział Broniarz cytowany przez Radio dla Ciebie

ZNP poinformował też, że jego przedstawiciele wezmą udział w pracach zespołu ds. Statusu Zawodowego Pracowników Oświaty z udziałem ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego, które rozpoczną się 21 sierpnia. Tematem mają być m.in. podwyżki dla nauczycieli, a także biurokracja w szkołach i placówkach oświatowych.  

Więcej o:
Komentarze (173)
Będzie powrót strajku nauczycieli? Sławomir Broniarz: Decyzja pod koniec sierpnia. Przesądzi referendum
Zaloguj się
 • 1627cd1410

  Oceniono 9 razy 7

  To dobry pomysł, by ruszyć ze strajkiem w październiku i robić wokół niego szum we wrześniu. Apogeum przypadnie na wybory i wielu rodziców już się wqr... na bajzel, którego zakosztują. W szkołach ponadpodstawowych, bez względu na klasę, odczują to wszyscy!

 • akcja44

  Oceniono 8 razy 6

  Proszę o informację. Zbliżają się wybory. Która opcja polityczna ma w swoim programie zapis, że nauczyciele będą godnie opłacani? Że wynagrodzenie nauczyciela będzie godne?
  Godne to znaczy pozwalające na utrzymanie się bez żebractwa u pozostałych członków rodziny, opłacenie zakupu albo wynajmu mieszkania, rozrywek kulturalnych typu bilet do opery, jakiś samochód, po prostu normalne życie.
  Aha, i koniecznie dentystę, żeby nauczyciela było stać na dentystę.
  To która opcja polityczna ma to w programie?

 • antropoid

  Oceniono 28 razy 6

  KATECHECI na pewno nie będą strajkować - ksiundz im zakaże, a wiadomo, że katechetów opłaca kościół, tak jak obiecywali biskupi... :)

 • chi-neng

  Oceniono 28 razy 6

  "Referendum przesądzi o tym, czy będzie strajk."
  -----
  Sluszna decyzja.

 • 1627cd1410

  Oceniono 16 razy 4

  w Warszawie brakuje 3000 nauczycieli. W Poznaniu 1000.. zalewska 'usprawniła' szkolnictwo.. pis 'usprawnił' stajnie.. ziobro 'usprawnił' wymiar sprawiedliwości.

 • antropoid

  Oceniono 21 razy 3

  Temat nauczycieli, to niezmiennie lep na zgraję pisich nieuków na forumowym dyżurze.

 • jos77

  Oceniono 4 razy 2

  Cóż to za hejt od rana. I znowu te stare argumenty - nauczyciele za mało pracują itp. Miejcie pretensje do ministerstwa za: podwójny rocznik będący wynikiem kretyńskiej reformy; 2) za to, że dzieci nie mogą wybrać przez to szkoły, w której chciałyby się uczyć; 3) przeładowany plan zajęć i chaos; 4) traktowanie nauczycieli (którzy odpowiadają za stan umysłów waszych dzieci) jak bydła roboczego. Taki jest ten rząd i tak działa. Wara od nauczycieli płatni wyrobnicy PiSu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX