Prezydent Sieradza w marcu potrącił 79-letnią kobietę. Dostał 300 zł mandatu. Teraz grozi mu więzienie

Po prawie pięciu miesiącach od zdarzenia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza, który potrącił przed lokalnym marketem 79-letnią kobietę i nie udzielił jej pomocy, usłyszał zarzuty prokuratorskie. Wcześniej policja wlepiła mu jedynie mandat w wysokości 300 złotych.

Paweł Osiewała, prezydent Sieradza, 24 marca potrącił przed lokalnym supermarketem 79-letnią kobietę, która szła do kościoła. Nie zatrzymał się jednak, aby udzielić jej pomocy - zamiast tego odjechał. Kobieta nie miała poważniejszych obrażeń, po kilku minutach wstała i poszła na mszę, tak jak zaplanowała. O zdarzeniu powiedziała dopiero po powrocie do domu córce, która zawiadomiła policję.

Ta zabezpieczyła monitoring i po kilku tygodniach odnalazła kierowcę, którym okazał się prezydent Sieradza. Samorządowiec przyznał, że jest sprawcą zdarzenia, jednak twierdził, że nie zdawał sobie sprawy, że do niego doszło, dlatego nie udzielił poszkodowanej pomocy. Policja wymierzyła prezydentowi mandat w wysokości 300 zł.

Prokuratura postawiła zarzuty prezydentowi Sieradza

Prokuratura, po doniesieniach mediów, ponownie przyjrzała się sprawie. - Po przeanalizowaniu opinii biegłego, który ocenił stan poszkodowanej kobiety i na podstawie reszty materiału dowodowego, prokuratorzy przedstawili kierowcy zarzuty - poinformował Krzysztof Bukowiecki z Prokuratury Regionalnej w Łodzi w rozmowie z portalem tvn24.pl.

Zarzuty dotyczą nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego i ucieczki z miejsca zdarzenia. Grozi mu za to do trzech lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (77)
Prezydent Sieradza w marcu potrącił 79-letnią kobietę. Dostał 300 zł mandatu. Teraz grozi mu więzienie
Zaloguj się
 • Jan Winnicki

  Oceniono 34 razy 24

  Cała ta sprawa z Osiewałą mocno śmierdzi. Twierdzi, że babci nie widział i dlatego odjechał, ale równie dobrze może być tak, że widział i odjechał, bo był po wypiciu, albo to nie on prowadził i kryje kogoś z rodziny.

 • takaprawda2015

  Oceniono 28 razy 14

  Nie dostał zarzutu spowodowania katastrofy w ruchu lądowym jak DURCZOK?? Oj coś się ta nasza prokuratura opuszcza.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 8 razy 8

  Nie podlega wątpliwości, że zachował się skandalicznie. Ale zawaliła policja. Powinna była skierować wniosek do sądu. A tak, został już ukarany i karę poniósł, a powinna obowiązywać zasada 'ne bis in idem'. Oczywiście polskie prawo to nie konstytucja USA i sądy uważają, że można dwukrotnie ukarać za ten sam czyn, raz w ramach Kodeksu Wykroczeń, a drugi raz w ramach Kodeksu Karnego. Dobrze to nam, obywatelom, nie wróży.

 • ptakomysz

  Oceniono 18 razy 8

  Trzeba uważać na pasach.
  Strzeżonego panbuk strzeże a ksiądz strzyże.

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 5 razy 5

  Już powinien siedzieć. Ale liczył, że mu się uda. Teraz będzie proces pokazowy aby pokazać jaki to niby PiS jest sprawiedliwy haha

 • ochujek

  Oceniono 9 razy 5

  Gorliwa prokuratura. OK. Czemu nie bierze się za tych co zbrodniarzy ukrywają po innych parafiach? Lepszy sort czy minimalna szkodliwość czynu?

 • ptakomysz

  Oceniono 14 razy 4

  Zamiast pisać głupoty to raczej pomagajcie starszym ludziom na przejściach, bo niedowidzą i niedosłyszą i pakują się pod auta
  Tęczowi tak robią ,a wy? czarna zarazo?

 • rpu33065

  Oceniono 2 razy 2

  Potrącenie kogoś może się zdarzyć. Nie powinno, ale może. Ale zwiać bez udzielenia pomocy to najgorsze sku...synstwo jakie można zrobić. Tylko najgorsza kanalia może się tak zachować.

 • starszy-65

  Oceniono 1 raz 1

  A to drogowy głupek i w dodatku prezydent miasta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX