Gorzów Wielkopolski. Prezydent miasta nie dał zgody na Marsz Równości. Zabrakło minuty

24 sierpnia miał się odbyć w Gorzowie Wielkopolskim pierwszy w historii miasta Marsz Równości. Miasto jednak nie wydało zgody na organizację tego wydarzenia, ponieważ o minutę wcześniej wpłynął wniosek konkurencyjnego wydarzenia, którego organizatorem jest działacz pro-life.

Pierwszy Marsz Równości w Gorzowie Wielkopolskim pod hasłem "Warto być równym nad Wartą" miał odbyć się 24 sierpnia. Do tego jednak nie dojdzie, albowiem prezydent miasta Jacek Wójcicki nie wydał zgody na jego organizację. Zgodził się za to, by w tym samym czasie przez miasto przejechała autobusowa pikieta o nazwie "Informacja o współczesnych zagrożeniach". Wniosek jej organizatora wpłynął do urzędu minutę przed wnioskiem Marszu Równości.

Czytaj też: Marsz równości przeszedł ulicami Radomska. W małym mieście uczestników atakują dawni koledzy

W Gorzowie nie będzie Marszu Równości

Na tydzień przed planowaną datą Marszu Równości do Urzędu Miejskiego w Gorzowie wpłynęło jeszcze 25 innych wniosków o organizację zgromadzeń w tym samym czasie. Z tych wszystkich zgłoszeń tylko jedno wpłynęło przed wnioskiem organizatorów Marszu. Traf chciał, że jest to wydarzenie, które zaplanował "jeden z najaktywniejszych w mieście działaczy pro-life". Jak donosi portal gorzowianin.com, jego "Informacja o współczesnych zagrożeniach" będzie polegać na tym, że na trasie składającej się z 88 ulic (tych samych, którymi miał przejść Marsz) przejadą cztery busy oklejone w plakaty. 

Rzecznik urzędu miasta Wiesław Ciepiela w rozmowie z "Gazetą Lubuską" powiedział:

To zgromadzenie zostało zgłoszone jako pierwsze. W związku z tym pozostałe zgromadzenia muszą dostosować swoje plany organizacyjne do niego. W tym przypadku względy bezpieczeństwa nie są również aż tak rygorystyczne, bo ma ono charakter mobilny.

"Gazeta Lubuska" donosi, że "po wydaniu oficjalnej decyzji przez miasto organizatorzy zaplanowanych wydarzeń będą mogli odwołać się od tej decyzji do sądu". I tak zamierzają zrobić organizatorzy Marszu Równości. Monika Drubkowska zapowiedziała w rozmowie z tą samą gazetą:

Będziemy odwoływać się od tej decyzji. Mecenas już w tej sprawie działa.

Dubrowska jest przekonana, że sąd przychyli się do ich wniosku i Marsz się odbędzie tak, jak zaplanowano.

Prezydent Gorzowa nie wydał także zgody na organizację 25 innych wydarzeń takich jak "Pikieta fanów wydry europejskiej", "Pikieta w obronie disco polo jako muzyki tożsamościowej" czy "Manifestacja wyższości starożytnej Grecji nad barbarzyńskim Rzymem".

Czytaj też: Abp Budzik ukarał suspensą ks. Kachnowicza. Ksiądz wspiera LGBT i przyznał, że jest homoseksualistą

Więcej o:
Komentarze (415)
Gorzów Wielkopolski. Prezydent miasta nie dał zgody na Marsz Równości. Zabrakło minuty
Zaloguj się
 • asdfg2018

  Oceniono 87 razy 43

  " Dla Kościoła walka z LGBT jest sprawą przetrwania. Jeśli homoseksualiści zostaną zaakceptowani przez społeczeństwo, całkowicie zniknie sprawa powołań. Młodzi geje ze wsi i małych miast nie będą już szukali schronienia w seminariach i nowicjatach zakonnych . Będą mogli normalnie żyć, więc nie będą mieli powodu, żeby szukać schronienia pod kuratelą Kościoła katolickiego i Watykanu. Kościół przestanie być klubem gejowskim ukrytym za martyrologią krzyża. Ludzie oddani Chrystusowi będą zmuszeni wziąć odpowiedzialność za swoją wiarę. (KP) "

 • ptakomysz

  Oceniono 25 razy 9

  Pro life to ta paskudna Godek ?
  To Baba Jaga, które za Sobecką zmieniła miotłę na elektryczną.

 • eldemon

  Oceniono 25 razy 7

  No i co teraz będzie?
  Autokary już w całej Polsce zamówione, żeby dowieźc na sped, a tu pipka.

 • pinokio15

  Oceniono 39 razy 5

  W Polsce LGBT Przenigdy nie bedzie zaakceptowane w tej formie co teraz reprezetuja , zapomnijcie o tym !!!!! Wybijcie to sobie ze swoich Durnych Pal , jeszcze raz Przenigdy , Przez te ich marsze sami sobie kreca bat na siebi , Jeszcze troche i zobaczycie ze ludzie im te marsze z glowy wybija, a prezydeci miast niech sie dalej zgdzaj no organizowanie takich marszy , to napewno moga zapomniec o nastepnej kadencji , ludzie to zapamietaja i wykopia ich na zbity pysk z posadek prezydenckich, to tyle w temacie .

 • gj61

  Oceniono 29 razy 5

  Ja mam tylko jedno pytanie do organizatorów "marszy równości":
  O jaką równość Wam chodzi?
  Dziedziczenie? Możecie.
  Mieszkanie razem? Możecie. Nikt Wam do wyra nie włazi.
  Chcecie mieć dzieci? To je urodźcie!!!
  Jak Natura spowoduje że, od stosunku analnego czy dwóch kobiet ze sztucznym penisem dojdzie do zapłodnienia i ciąży będzie to wydarzenie na miarę niepokalanego poczęcia, przybęda trzej prezydenci... Wtedy uznam że, jest OK. Na razie poprzestaniemy na "przestarzałym" (w Waszym pojęciu!!) modelu RODZINY.

 • obeznany

  Oceniono 27 razy 5

  Kto by pomyślał, że Gorzów leży bliżej Bliskiego Wschodu niż Europy.

 • mmgazeta

  Oceniono 35 razy 5

  A niedawno cieszyliście się, że zakazany został jakiś koncert, co wam w GW się nie podobał. To skoro zgadzacie się, że wolność słowa i ekspresji może być ograniczana no to teraz zbieracie tego owoce. Bądźcie konsekwentni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX