RCB: w długi weekend w Polsce utonęło 13 osób. Od początku czerwca już 231 ofiar

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w sierpniowy weekend w Polsce utonęło 13 osób. - Od początku czerwca to już 231 ofiar. Pamiętajcie, że alkohol, a także brawura to jedne z najczęstszych przyczyn tragedii w wodzie - przypomina RCB.

Z informacji Komendy Głównej Policji wynika, że od 1 kwietnia utonęło 290 osób. Z kolei jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, tylko od czerwca utonęło łącznie 231 osób. W długi sierpniowy weekend, czyli w dniach 15-18 sierpnia, utonęło łącznie 13 osób. Tylko jednego dnia - 18 sierpnia - jak wynika z raportu dobowego RCB, utonęło pięć osób.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa: w długi weekend w Polsce utonęło 13 osób

Do końca wakacji zostały jeszcze dwa tygodnie, więc RCB przypomina podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą. Najważniejszą z nich jest niewchodzenie do wody po spożyciu alkoholu. RCB zaleca też, by pływać tylko w wyznaczonych miejscach, gdzie nad bezpieczeństwem wczasowiczów czuwa WOPR. Ponadto, przebywając nad wodą należy także pamiętać o stosowaniu się do poleceń ratowników.

Więcej o:
Komentarze (21)
RCB: w długi weekend w Polsce utonęło 13 osób. Od początku czerwca już 231 ofiar
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 17 razy 13

  Ile osób zmarło w tym czasie z przedawkowania marihuany? Żadna.
  Dlaczego zatem nie zdelegalizować kąpieli?

 • pynkyp

  Oceniono 5 razy 3

  Polacy topia sie na potege, ale wystarczy ze tylko wyplyna na zachod i juz jest mniej utonienc - tam jest wieksza kultura plywania i lepsze drogi wodne, nie to co u nas

 • maciejwscieklica

  Oceniono 6 razy 2

  no proszę !
  a "siostra" Staraka, 29 letnia naga kobieta z Łodzi sie uratowała
  ciekawe

 • prawdziwy_gonzo

  Oceniono 8 razy 2

  Przecież nie wiadomo jeszcze, czy Starak utonął czy nie. Mam nadzieję, że nurcy znajdą go całego i zdrowego.

 • dziadekjam

  Oceniono 9 razy 1

  Gdyby Chrystusa utopiono, a nie okrzyżowano, to w szkołach zamiast krzyży by były baseny i dzieci by się pływać uczyły..:-)

 • duath

  Oceniono 5 razy 1

  Toż to epidemia!! Ludzie ratujcie się!
  Trzeba jak najszyciej prosić.. e tam.. błagać na kolanach rzund, żeby jakąś ustawę na kolanie sklecili, na odrę zachorwała połowa tego (o przypadkach śmiertelnych nie słyszałem) i już trzeba wprowadzać ustawowy nakaz szczepień, a tutaj taka epidemia i nikt, nic?
  Czyżby żadna korporacja farmaceutyczna nie sypnęła coś "córce leśnika"?

 • kamila3345

  Oceniono 4 razy 0

  Kapok na łódce, rękawki dla dziecka, pod ręką zawsze koło ratunkowe, piłka, cokolwiek co pozwala utrzymać się na powierzchni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX