Walentowo. Wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Dwa pociągi uderzyły w matkę z dwójką dzieci

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Walentowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kobieta wraz z dwójką dzieci na rowerach wjechała wprost pod nadjeżdżający pociąg. Później po poszkodowanych miał przejechać pociąg jadący w przeciwnym kierunku. Wszyscy troje nie żyją.

Matka z dwójką dzieci wjechała pod nadjeżdżający pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Walentowie. Przybyły na miejsce lekarz od razu stwierdził zgon 31-letniej kobiety i jednego z dzieci. Policjanci przez dłuższy czas poszukiwali drugiego dziecka, które w chwili wypadku miało jechać na rowerze obok swojej mamy. Rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji we Włocławku nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek w rozmowie z nami przyznała jednak, że poszukiwane dziecko także zginęło w tym wypadku.

Tragiczny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Nie żyje matka i dwójka 8-letnich dzieci

31-letnia kobieta z dwójką 8-letnich dzieci wjechała rowerem pod nadjeżdżający pociąg relacji Łódź Fabryczna-Gdynia. Rzecznik policji poinformowała, że według wstępnych ustaleń po potrąceniu przez pierwszy skład poszkodowani wpadli na tory obok, po których przejechał następny pociąg.

Do wypadku doszło w poniedziałek 19 sierpnia w godzinach porannych w miejscowości Walentowo niedaleko Włocławka w województwie kujawsko-pomorskim. Przejazd był niestrzeżony, a na dodatek nie był objęty monitoringiem. Szczegóły wypadku wyjaśniają teraz policjanci pod nadzorem prokuratury. Na razie nie wiadomo, że maszyniści obu pociągów byli trzeźwi. Ruch kolejowy na trasie Łódź-Gdynia został wstrzymany, nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia.

Więcej o:
Komentarze (253)
Walentowo. Wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Dwa pociągi uderzyły w matkę z dwójką dzieci
Zaloguj się
 • xsawer

  Oceniono 53 razy 41

  "że motorniczowie obu pociągów byli trzeźwi."
  Motorniczy to jest w tramwaju, pociąg prowadzi maszynista.

 • bonenecklace

  Oceniono 43 razy 31

  Taka bezsensowna śmierć. Aż się płakać chce ;(

 • oelefante

  Oceniono 45 razy 29

  "motorniczowie pociągów", "na razie nie wiadomo, że byli trzeźwi"....
  Kiedyś GW wyznaczała standardy. Kiedyś.

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 44 razy 26

  Co najdziwniejsze, że nie ma tam żadnego zakrętu, zza którego mógłby wyskoczyć pociąg. Najbliższy lekki skręt jest ponad 1,5 kilometra od tego przejazdu, więc niemożliwe jest, żeby pociąg pojawił się nagle. Tym bardziej, że widoczność w obie strony jest doskonała. Więc co: głupota, czy samobójstwo?

 • tatankaiyotake

  Oceniono 25 razy 23

  straszna tragedia :-(

 • logedout

  Oceniono 25 razy 19

  Na tym przejeździe widać tory w obie strony na odległość kilkuset metrów. Poza tym pociągi nie poruszają się bezszelestnie.

 • vald

  Oceniono 17 razy 13

  "Na razie nie wiadomo, że maszyniści obu pociągów byli trzeźwi. "
  Co to ma do rzeczy?
  Niefrasobliwa bez wyobraźni kobieta zapłaciła życiem swoim i swoich dzieci. Straszna tragedia, jednocześnie przestroga. Szkoda tylko że na parę dni - no może tydzień.
  Do następnej tragedii.

 • mialczynski-1

  Oceniono 30 razy 12

  Pociąg miał przejechać, a dziecko miało jechać obok na rowerze.
  Dlaczego to się nie stało? Co tam nie pykło? Czy ktoś potrafi odpowiedzieć na to?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX