Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 25 sierpnia sklepy będą otwarte?

W marcu 2018 roku wprowadzona została ustawa ograniczająca liczbę handlowych niedziel. Z tego powodu klienci chcący zrobić większe zakupy w niedziele muszą sprawdzać, czy w danym terminie sklepy i centra handlowe są otwarte.

W 2019 roku niedziela handlowa wypada zazwyczaj raz w miesiącu. Czy w najbliższą niedzielę 25 sierpnia obowiązuje zakaz handlu?

Niedziele handlowe 2019. Czy 25 sierpnia wypada niedziela handlowa?

Po wprowadzeniu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta klienci muszą sprawdzać kiedy sklepy mogą być otwarte. Od 2019 roku handlowa niedziela wypada głównie w ostatnią niedzielę każdego miesiąca (wyjątkiem są tylko kwiecień i grudzień). Zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych właśnie 25 sierpnia sklepy i centra handlowe mogą być otwarte bez żadnych wyjątków.

Jak wyglądają terminy niedziel handlowych w przyszłych latach?

Następna niedziela handlowa wypadnie dopiero 29 września. W niedziele wypadające pomiędzy tymi terminami można będzie zrobić zakupy tylko w placówkach, które nie są objęte zakazem handlu. Są to: apteki, cukiernie, sklepy z pamiątkami, sklepy na dworcach kolejowych lub portach lotniczych, stacje benzynowe i sklepy prowadzone przez właścicieli lokalu. Zgodnie z ustawą od 2020 roku niedziele handlowe będą wypadały maksymalnie siedem razy w całym roku: w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc oraz w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Więcej o:
Komentarze (26)
Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 25 sierpnia sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 7 razy 7

  Jeden dzień w miesiącu a tyle uciechy, tak jak raz w miesiącu wypłata. Szczególnie cieszymy się z mieszkańcami naszej mieściny(78 osób), że od akurat od 25go nabywamy prawa wiejskie oraz otwarcie nowej Biedronki, chcę jednak się pochwalić z faktu wybudowania czynem społecznym oraz co łaska nowego kościoła- teraz mamy już trzy.

 • mjuhbun

  Oceniono 6 razy 6

  Nie zdawałem sobie sprawy ile ton warzyw i owoców trafia na śmietnik z powodu drożyzny bo ludzie mniej kupują bo pośrednicy i sklepikarze narzucają za wysokie marże.

 • calidris

  Oceniono 8 razy 6

  Niech ich szlag trafi. O tym, kiedy otwierać i zamykać sklepy powinni decydować wyłącznie ich właściciele.

 • kann2

  Oceniono 14 razy 6

  Specjalnie wstałam o 5, żeby przeczytać. Zresztą i tak nie mogłam spać, bo nie wiedziałam, czy w najbliższą niedzielę... Dziękuję ci, Gazeto. Ale napisz też jutro, bo może się coś zmienić przecież

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 5 razy 5

  Oby tylko pogoda dopisała, wybieramy się z rodziną na spóźnioną majówkę na bielańską karuzele a potem do pobliskiej galerii Młociny sądzę, że tam dostaniemy w jednym ze sklepów promocyjnej cenie klapki Kubota, oraz na zewnątrz dla wnuków pańską skórkę

 • jezierskiadam

  Oceniono 9 razy 5

  .
  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?
  Kilka propozycji:
  Zakaz korzystania z placów zabaw.
  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..
  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.
  Poświęcenie nie poświęconego.
  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.
  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.
  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.
  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.
  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.
  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.
  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.
  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.
  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.
  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • lucifer

  Oceniono 6 razy 4

  gdzie jest zdjecie fajnej laski z koszykiem na zakupach?
  to tak bardzo zwieksza klikalnosc, sex sells
  do dupy robota, uz przynajmniej dawal rade z tym jednym

 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 2 razy 2

  Tak tak wiem że, ta niedziela handlowa, mimo wszystko i tak wstanę o 6:30 i sądzę, że już będzie artykuł z informacją potwierdzającą ten fart. W każdym bądź razie już nie będę na szafce nocnej stawiał butelki z nervosolem który wypijam przed przeczytaniem tego pasjonującego artykułu- na wszelki wypadek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX