Świętokrzyskie: pijany kierowca zabił 14-letniego rowerzystę. Sprawą zajęła się prokuratura

Pijany kierowca śmiertelnie potrącił 14-letniego rowerzystę. Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w Sichowie Dużym w województwie świętokrzyskim.

Joanna Szczepaniak z komendy powiatowej Policji w Staszowie powiedziała, że 53-letni kierowca uderzył w jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Okazało się, że kierowca samochodu miał w organizmie 3 promile alkoholu. Podczas przeprowadzonej na miejscu wypadku akcji reanimacyjnej chłopca udało się przywrócić mu funkcje życiowe. 14-latek został zabrany do szpitala, jednak po kilku godzinach zmarł.
Sprawą zajmie się Prokuratura Rejonowa w Staszowie.

W całym kraju trwa akcja "Bezpieczny weekend"

85 wypadków, trzy ofiary śmiertelne i stu rannych - to wstępne dane policji dotyczące minionej doby na drogach.Do 22.00 trwa akcja "Bezpieczny weekend" - funkcjonariusze ze wzmożoną czujnością obserwują i kontrolują uczestników ruchu drogowego.

W niedzielę policjanci spodziewają się jeszcze większego ruchu niż w ostatnich dniach. - Jesteśmy na drogach, będziemy kierowali ruchem, będziemy organizowali objazdy - jeżeli będzie taka konieczność - powiedział Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji i podkreślił, że funkcjonariusze nie będą stosowali taryfy ulgowej wobec tych, którzy złamią przepisy lub stworzą niebezpieczną sytuację na drodze.

Policja przypomina, że podstawą zachowania bezpieczeństwa w trakcie powrotów z wypoczynku jest rozsądek i stosowanie się do przepisów, zwłaszcza tych dotyczących ograniczeń prędkości. Marciniak zaznaczył, że tylko w ciągu jednego dnia na Dolnym Śląsku policjanci z grupy SPEED zatrzymali czterech kierowców, którym zatrzymali prawo jazdy za nadmierną prędkość. - Mamy świetnych policjantów z bardzo dobrym sprzętem, szybkimi samochodami. Jesteśmy w stanie ścigać piratów drogowych - zapewnił oficer prasowy KGP. Dawid Marciniak powiedział, że równie ważna, co przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jest wzajemna życzliwość kierowców i spokój na drodze.

W czasie wakacji na swojej stronie internetowej policja prezentuje mapę lokalizacji wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Migającymi punktami zaznaczone są miejsca, gdzie w ciągu ostatniej doby na drogach zginęli ludzie.

Więcej o:
Komentarze (128)
Świętokrzyskie: pijany kierowca zabił 14-letniego rowerzystę. Sprawą zajęła się prokuratura
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 73 razy 53

  Nareszcie tytul odzwierciedlajacy rzeczywistosc!
  "Pijany kierowca ZABIL rowerzyste."
  Tak, zabil. I powinien odpowiadac jak za zabojstwo.

 • pozeracz

  Oceniono 37 razy 29

  Tu nie trzeba pijanego. Chyba nie zdajecie sobie sprawy jak kierowcy traktują rowerzystów. Wystarczy poczytać komentarze pod popularnymi seriami "drogowymi" na YT. Zajeżdżanie drogi, wymuszanie, spychanie z jezdni, wyprzedzanie na centymetry, to jest codzienność.
  A kto nie wierzy, niech sobie stanie na 5 minut przed wjazdem na parking do jakiegoś centrum handlowego, przy którym przebiega droga dla rowerów i sprawdzi ilu kierowców się zatrzyma żeby ustąpić pierwszeństwa. Albo przed przejazdem kolejowym i sprawdzi ilu kierowców przestrzega zakazu wyprzedzania.
  Przykro powiedzieć, ale za kierownicami w większości siedzi azjatycka dzicz, na dodatek mająca wysokie mniemanie o sobie.

 • mcguirre

  Oceniono 27 razy 21

  Do żywocie i przepadek mienia na rzecz rodziny ofiary. Tylko takie kary mogą powstrzymać takich skur...ów. Ale zapewne dostanie pare lat w zawiasach. Takie państwo.

 • 1627cd1410

  Oceniono 20 razy 14

  wypłacili pińcetki.. będziemy się wylizywać po nich 30 lat.. ale dopiero po zaoraniu kościoła, więc potrzeba jeszcze ze 3 pokoleń.

 • men_53

  Oceniono 21 razy 11

  Powinien odpowiadać za zabójstwo z premedytacją.
  Dla pijanych i znarkotyzowanych za kierownicą litości nie mam żadnej. A już na pewno przy takich stężeniach alkoholu we krwi.

 • 162tony

  Oceniono 10 razy 10

  W zależności czy zwykły Kowalski się uchlał i jechał do domu, czy proboszcz Kowalski miał posługę duszpasterską.
  - Zwykły Kowalski - sąd, surowy wyrok, więzienie.
  - Proboszcz Kowalski - wina lekarzy, mogli odratować chłopaka a nie odratowali, sprawa będzie się ciągnąć 15 lat, proboszcz zdąży zwiedzić 15 parafii, koniec końców dostanie 3 miesiące w zawieszeniu na 3 lata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX