Tłumy w Tatrach. Policja zamknęła drogę na Morskie Oko. Kilka godzin czekania do kolejki na Kasprowy

Zakopane i Tatrzański Park Narodowy z powodu długiego weekendu przeżywają oblężenie turystów. Jak informuje TPN, najbardziej oblegana jest m.in. trasa do Morskiego Oka, a na parkingach na Łysej Polanie oraz na Palenicy Białczańskiej brakuje wolnych miejsc. Podróż kolejką na Kasprowy Wierch wiąże się z kolei z kilkugodzinnym oczekiwaniem.

Tatrzański Park Narodowy w czwartkowym komunikacie ostrzega turystów przed ogromnym ruchem. Od rana brakuje miejsc na parkingach na Łysej Polanie i na Palenicy Białczańskiej, zamknięta jest również sama droga dojazdowa. Funkcjonariusze zablokowali drogę od ronda na Wierchu Porońca. Na Morskie Oko wjeżdża tylko komunikacja zbiorowa. 

Zakopane i Tatry. Długi weekend

"Zamiast Morskiego Oka zalecamy wybrać inne szlaki w Tatrach, na których nie ma tłumów turystów, jak na przykład Dolina Małej Łąki lub Kopieniec Wielki" - radzi TPN.

Kolejki tworzą się także przy łańcuchach pod kopułą szczytową Giewontu, w rejonie Orlej Perci, a także na szlaku na Rysy. Podróż kolejką linową na Kasprowy Wierch to kilka godzin oczekiwania.

Jak informuje "Tygodnik Podhalański", przejazd Zakopianką z Krakowa do Zakopanego zajmuje chwilami ok. 4 godzin (w normalnych warunkach to ok. 2 godzin).

Mapy Google pokazują także spory ruch samochodów w samym Zakopanem.

Ruch aut w ZakopanemRuch aut w Zakopanem Google Maps

Służby apelują o ostrożność podczas górskich wycieczek, a przede wszystkim o zabranie ze sobą odpowiedniej odzieży i prowiantu. Ważne jest też to, by wiedzieć, jak wzywać w górach pomoc:

Więcej o:
Komentarze (254)
Tłumy w Tatrach. Policja zamknęła drogę na Morskie Oko. Kilka godzin czekania do kolejki na Kasprowy
Zaloguj się
 • yulek_cezar

  Oceniono 79 razy 73

  Turystyczny związek polaków z Zakopanem przypomina klasyczną implementacją syndromu Sztokholmskiego: Zakopane jest brudne, pełne oszustów, kiczowate, tłoczne i ma ogromny problem ze smogiem, ale jednak w każdy cieplejszy dzień tłumy ludzi się pchają tam by postać w kolejkach.

 • 1cypis1

  Oceniono 81 razy 61

  Nie rozumiem, po co się tam pchać. Jest tyle pięknych miejsc w Polsce.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 51 razy 41

  Zapraszamy serdecznie Suwerena do apartamentu „Tatarzanka” w Zakopanem. Bicze wodne w cenie ;-)

 • blazejmarchewka

  Oceniono 42 razy 34

  A mój syn nieustannie pyta czemu nie jeździmy w Tatry... A odpowiedź jest w ogólnopolskim dzienniku. Rok temu w tym terminie byłem w jednym ze schronisk w Karkonoszach (Na Przełęczy Okraj) i nocowało nas w nim 8 osób. Na szlaku na Śnieżkę od czeskiej strony przez 3h nie minęliśmy NIKOGO!!! Długo mnie nikt nie namówi na Tatry...

 • mistermadmat

  Oceniono 40 razy 30

  Janusze , G,rażyny , Dżesiki , Brajany , Samanty, Mirasy zaopatrzone w 5000+ atakują góry. Selfiaki na insta i samopochwałki na fejsie muszą być !!!!!!!!!

 • kotkotson

  Oceniono 36 razy 28

  Jak ja sie ciesze ze mnie tam nie ma :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX