Kolejne awaryjne lądowanie na Lotnisku Chopina. Tym razem embraer z 90 pasażerami na pokładzie

Na Lotnisku Chopina w Warszawie około godziny 6:00 awaryjnie lądował samolot cargo MD 11 - poinformowały służby prasowe lotniska. Mniej więcej dwie godziny później na Lotnisku Chopina doszło do drugiego awaryjnego lądowania samolotu pasażerskiego.

Pierwsze awaryjne lądowanie samolotu cargo miało miejsce ok. godziny 6.00. Po wylądowaniu, już w trakcie kołowania, w jednym z silników pojawił się ogień. Do akcji natychmiast przystąpiła Lotniskowa Straż Pożarna. Ogień bardzo szybko opanowano i ugaszono. W trakcie akcji nikt nie ucierpiał.

Ze względu na działania służb operacje lotnicze zostały wstrzymane na około 30 minut, co mogło spowodować niewielkie opóźnienia zarówno startów jak i lądowań. 

Kolejne lądowanie awaryjne: kapitan embraera zgłosił problemy techniczne

W rejsie do Zurychu po starcie z Warszawy, kapitan embraera zgłosił problemy techniczne. Maszyna z 90 pasażerami na pokładzie, a asyście służb ratowniczych bezpiecznie wylądowała na lotnisku. Pasażerowie opuścili pokład, nikt nie ucierpiał. Działania spowodowały wstrzymanie na kilkanaście minut operacji startów i lądowań.

Obecnie wszystkie operacje na Lotnisku Chopina odbywają się już bez zakłóceń, jednak ze względu na dzisiejszą akcję przez cały dzień możliwe są opóźnienia - zarówno samolotów startujących jak i ładujących.

Więcej o:
Komentarze (83)
Kolejne awaryjne lądowanie na Lotnisku Chopina. Tym razem embraer z 90 pasażerami na pokładzie
Zaloguj się
 • zerozer52

  Oceniono 9 razy 9

  Zemsta Kuchcińskiego.

 • kotmiki

  Oceniono 15 razy 9

  Air Kuchciński jest niezawodny wożąc truskawki dla ukraińskiej kurewki małoletniej

 • pt.nut

  Oceniono 13 razy 9

  MD11 to staruszek. Lecialem kilka razy z Amsterdamu do Memphis. Juz nie ma tego polaczenia. Szkoda, KLM dobrze karmil i poil.

 • ochujek

  Oceniono 11 razy 7

  Zajeździli te samoloty. Marszałkowie i broszka z obecnym. Piotrwicz też dociążał.

 • duj

  Oceniono 11 razy 7

  Każde rządu PiSu kończą się katastrofą - tu mieliśmy jedynie wstęp

 • yuo7leo9

  Oceniono 9 razy 5

  tupolewizm dotarł do PLL LOT?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX