Bielsk Podlaski. Roczną dziewczynkę z uczuleniem użądliła pszczoła. Do akcji wkroczyła policja

Dziecko z silną alergią na pszczeli jad użądliła pszczoła, a duży ruch na drodze uniemożliwiał matce sprawny transport do placówki medycznej. Wtedy na pomoc przyszli policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Bielsku Podlaskim.

W poniedziałek wieczorem policjanci, którzy zostali skierowani na interwencję w rejonie ogródków działkowych przy ulicy Wojska Polskiego w Bielsku Podlaskim, musieli podjąć szybką decyzję.

Kiedy bowiem dojeżdżali na miejsce wezwania, zatrzymała ich kierująca skodą kobieta. W jej aucie siedziało płaczące dziecko, a ona sama była roztrzęsiona.

Okazało się, że potrzebna jest pilna interwencja lekarza. Roczną dziewczynkę z silną alergią użądliła pszczoła. Liczyła się każda minuta, tymczasem na drodze panował tak wzmożony ruch, że matka nie mogła sprawnie przetransportować malucha do lekarza.

Wtedy do akcji wkroczyli policjanci. Włączyli sygnały pojazdu uprzywilejowanego i zaczęli konwojować matkę z dzieckiem do szpitala. Dzięki ich interwencji transport poszedł już sprawnie, a pomoc lekarska przyszła na czas - donosi Komenda Wojewódzka w Białymstoku.

Więcej o:
Komentarze (67)
Bielsk Podlaski. Roczną dziewczynkę z uczuleniem użądliła pszczoła. Do akcji wkroczyła policja
Zaloguj się
 • slabe

  Oceniono 23 razy 17

  Szw. Redakcjo GW. Wkrótce wybieram się na emeryturę. Ale ponieważ nadal chcę być aktywny zawodowo, może zatrudnicie mnie chociażby na pół etatu? Uroczyście oświadczam, że nie będę w napisanych tekstach popełniał błędów ortograficznych, stylistycznych i merytorycznych.
  Czekam na ofertę!
  Ps. Jakiś ciekawy felietonik mogę "wysmażyć" w domu, więc nie potrzebuje tzw. stanowiska pracy (biurko, komputer itp.)
  Z poważaniem

 • art_102

  Oceniono 18 razy 14

  Tylko dlaczego piszecie o tym, jak o wyczynie.
  To jest standard. Po to jest policja, zeby pomagać obywatelowi w potrzebie.
  Jeżeli takie zachowanie wymaga osobnego artykuł z peanami, to znaczy, ze z policją jest coś nie tak.

 • zz1026

  Oceniono 11 razy 7

  a po co konwojowali matke do szpitala?
  nie mogli jej radiowozem zawiezc? byloby bezpieczniej niz gdyby roztrzesiona matka miala jechac za radiowozem

 • lukszam

  Oceniono 7 razy 7

  Nie piszcie o takich historiach, ludzie powinni wzywać karetkę a nie na własną rękę próbować dojechać do szpitala. Po pierwsze karetka będzie szybciej bo jest pojazdem uprzywilejowanym, po drugie roztrzęsieni rodzice prowadzący samochód sami stwarzają zagrożenie.

 • ba_sw_ek

  Oceniono 8 razy 6

  Ludzie! Poszaleliście zupełnie! Co za komentarze! Policjantom należy się pochwała, że w tym zidiociałym świecie zachowali się właściwie. Normalne, prawidłowe zachowania trzeba nagłaśniać, bo niektórzy są jeszcze normalni.

 • ian Kośki

  Oceniono 11 razy 5

  Co za akcja coś wspaniałego, też jestem uczulony- dobrze wiedzieć, jak będę chciał się wysikać gdzieś w np. lesie profilaktycznie dzwonię na policję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX