Kujawsko-Pomorskie. Pijany kierowca i pasażer zostawili ranną kobietę na polu i uciekli. Zmarła

Dwóch mężczyzn po wypadku samochodowym porzuciło ranną współpasażerkę. Jeden miał 2 promile, drugi 1,2 promila alkoholu we krwi. Kobiety nie udało się uratować.

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek wieczorem w powiecie brodnickim w Kujawsko-Pomorskiem. Jak informuje policja, ze wstępnych ustaleń wynika, że w aucie, które uderzyło w drzewo, były trzy osoby. Po wypadku dwóch mężczyzn, w tym kierowca, wynieśli z pojazdu ranną pasażerkę, po czym uciekli. Kobieta zmarła. Została odnaleziona kilkaset metrów od miejsca wypadku. Jak informuje policja, została porzucona na polu.

Tragiczny wypadek w Kujawsko-Pomorskiem. Zostawili ranną kobietę na polu i uciekli

Gdy policjanci po godzinie 22 przyjechali na miejsce, odnaleźli rozbity samochód, który w środku był pusty. Wokół pojazdu były liczne ślady krwi. Policjanci rozpoczęli poszukiwania osób, które mogły podróżować samochodem. Po kilkudziesięciu minutach natrafili na dwóch pijanych mężczyzn w wieku 30 i 39 lat. Na ich ciele nie było obrażeń, co wskazywało, że podczas wypadku w samochodzie musiał być ktoś jeszcze.

W końcu mężczyźni przyznali się, że przed ucieczką z miejsca wypadku wyciągnęli z samochodu ranną pasażerkę, którą następnie porzucili na polu. Nie byli w stanie wskazać, gdzie, więc policja zaczęła przeszukiwać rowy i okoliczne pola.

Dopiero około 2 w nocy funkcjonariusze odnaleźli poszkodowaną. Mimo natychmiastowej reanimacji, 42-latka zmarła.

39-letni kierowca w chwili zatrzymania miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, 30-letni pasażer - 1,2 promila. Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, usłyszą zarzuty. Pierwszy za spowodowanie śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwości, dodatkowo obydwaj odpowiedzą za ucieczkę z miejsca wypadku, nieudzielenie pomocy oraz zacieranie śladów przestępstwa. Pierwszemu grozi do 12 lat więzienia, drugiemu - do 5 lat.

Więcej o:
Komentarze (105)
Kujawsko-Pomorskie. Pijany kierowca i pasażer zostawili ranną kobietę na polu i uciekli. Zmarła
Zaloguj się
 • 1627cd1410

  Oceniono 28 razy 14

  znów pińcetki rozdawali....

 • louisianne

  Oceniono 20 razy 12

  Do 12 i do 5 lat? Trochę mało za zabójstwo z pobudek zasługujących na szczególne potępienie

 • pierwszychamrp

  Oceniono 27 razy 11

  Dżentelmeni za 500+ w akcji.

 • albrecht_kalba

  Oceniono 10 razy 10

  Rasę i wyznanie tych panów proszę ^^

 • tygrysio_misio

  Oceniono 15 razy 9

  Różnica w pudełkach jest porażająca.

  Celowe pozostawienie na śmierć jest ponad 2 razy mniejszym przewinieniem niż niecelowy wypadek. Świąt stanął na głowie.

  Przecież niewykluczone, że kobieta by przeżyła po natychmiastowej pomocy.

 • jorgberg63

  Oceniono 15 razy 9

  1,2 0/00 to uprzecietnego mezczyzny nie jest taki stan zeby zupelnie nie wiedziec, co sie robi Niektore panstwa maja 0,8 jako granice dla kierowcow. Tak wiec facet najprawdobodnobniej byl swiadomy tego, co robi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX