Pogoda. IMGW ostrzega: burze i deszcz. W pięciu powiatach najwyższe ostrzeżenia III stopnia

Przed mieszkańcami południowo-wschodniej części Polski kolejny deszczowy dzień. IMGW wydało ostrzeżenia przez intensywnymi opadami deszczu i burzami. W pięciu powiatach objętych alertami pogodowymi obowiązuje trzeci, a więc najwyższy stopień ostrzeżenia.

Z prognozy pogody opublikowanej na stronie internetowej pogodynka.pl wynika, że najgorsze warunki atmosferyczne będą dziś w powiatach bieszczadzkim, leskim, sanockim i przemyskim w województwie podkarpackim. Właśnie tam obowiązuje ostrzeżenie III stopnia przed silnym deszczem z burzami, co oznacza, że warunki atmosferyczne mogą powodować "bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia".

IMGW wydał także ostrzeżenia II stopnia dla pozostałej części Podkarpacia, wschodniej części Małopolski i południowej części Lubelszczyzny oraz ostrzeżenia I stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla 12 powiatów województwa lubelskiego w jego części centralnej i północnej z wyłączeniem powiatów puławskiego, ryckiego i łukowskiego.

Trudna sytuacja na południu Polski. Poziom wody w wielu rzekach przekroczył stan ostrzegaczy

Intensywne opady deszczu i burze, które nawiedzają południe kraju od kilku dni, powodują, że gwałtownie podnosi się poziom rzek. IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne II stopnia dla zlewni Wisłoki, Sanu, Wisłoka, Skawy, Dunajca, Raby i Ropy w województwach małopolskim i podkarpackim. Oznacza to, że stany wody układają się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych, lecz poniżej stanów alarmowych.

Więcej o:
Komentarze (9)
Pogoda. IMGW ostrzega: burze i deszcz. W pięciu powiatach najwyższe ostrzeżenia III stopnia
Zaloguj się
 • mrdilbert

  Oceniono 10 razy 8

  Otwieram pogodę, patrzę na mapkę a tu co? Znowu homo propaganda i ideologia LGBT

 • motyw4

  Oceniono 9 razy 7

  Na szczęście w Wielkiej Polsce Katolickiej żadne kataklizmy nam nie grożą, bo żyjemy bezpiecznie w opływającym w dobrobyt kraju nad Wisłą, którym mądrze i sprawiedliwie rządzi (nie myśląc o sobie ale o potrzebach wszystkich mieszkańców bez względu na wyznanie i kolor skóry) Panujący Nam Prezes Polski Jego Wysokość Jarosław Kaczyński, Brat Lecha Poległego w Zamachu Smoleńskim wespół z Prezydentem Polski Od Morza Do Morza Jego Jaśnie Wysokością Andrzejem Dudą (Błogosławione Łono, Które Go Wydało i Piersi, Które Ssał) oraz Najwybitniejszym Premierem Powojennej Polski Mateuszem Morawieckim!!! Czuwa też nad naszym cudownym krajem Król Polski Jezus Chrystus i Jego Matka Przenajświętsza Panienka Maryja Zawsze Dziewica a także Największy z Papieży Polaków Święty Jan Paweł Drugi Wielki!!!

 • marple_jane

  Oceniono 5 razy 5

  Za słabo Cisna etc broniły Pana Samolocika czyli Kuchcińskiego.Kara musi być.To oczywiste.Potop.

 • wilim1

  Oceniono 2 razy 2

  Może wreszcie się Solina napełni, bo parę dni temu zdjęcia pokazywały tragiczny poziom zalewu.

 • michals-3

  Oceniono 1 raz 1

  IMGW już sam nie wie, czy alert bo susza, czy alert bo deszcz. Ale że codziennie musi być alert to wiadomo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX