Bunt w Akademii Wojsk L康owych we Wroc豉wiu. Onet: Polecia造 petardy i s這iki z moczem

W Akademii Wojsk L康owych we Wroc豉wiu nieco ponad miesi帷 temu wr璚zono patenty oficerskie podchor捫ym. Jak teraz ujawnia Onet.pl, odby這 si to w atmosferze buntu, a w ruch posz造 petardy i s這iki z moczem. Wszystko przez to, 瞠 Andrzej Duda mia po raz pierwszy w historii nie podpisa patent闚 oficerskich.

Tegoroczne kulisy wręczenia patentów oficerskich podchorążym w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu były owiane tajemnicą. Według Onet.pl próbowano też zatuszować poważne zamieszanie, do jakiego tam doszło.

Podchorążowie się zbuntowali. Rzucali petardami i słoikami z moczem

Do buntu doszło dzień przed planowaną uroczystością. Rodziny, które przybyły na wręczenie patentów oficerskich, nie zostały wpuszczone na teren uczelni. Co więcej, nie wiadomo było, czy w ogóle dojdzie do promocji. Pojawiła się plotka, że Andrzej Duda po raz pierwszy w historii nie podpisał patentów oficerskich.

W końcu podchorążowie stracili cierpliwość. "Na jednym z wrocławskich wiaduktów wywiesili transparent, który w niewybrednych słowach oceniał dwóch ich wykładowców. Do eskalacji napięcia doszło wieczorem. Na kampusie zapłonęły ogniska, wybuchały petardy, z okien leciały słoiki z moczem" - czytamy w Onet.pl

Uczelnia chciała "wyciszyć sprawę"

Pomimo tych wydarzeń, na kampus nie została wezwana Żandarmeria Wojskowa ani pododdział alarmowy. Według jednego z wrocławskich oficerów władze uczelni chciały "wyciszyć sprawę". Tym bardziej, że patenty w końcu dotarły, a uroczystość się odbyła. - Półoficjalna wersja jest taka, że były problemy z transportem tych dokumentów, dlatego nie dotarły one na czas - twierdzi oficer.

A jaka jest wersja nieoficjalna? Jak mówi źródło Onet.pl w Kancelarii Prezydenta, patenty przetrzymała Kancelaria Premiera, której wysłano je do kontrasygnaty. Trzeba było wezwać do pałacu ministra obrony Mariusza Błaszczaka. Dokumenty trafiły więc do Wrocławia z opóźnieniem.

Brak doświadczonej kadry i infrastruktury

To jednak nie jedyny problem, z jakim w ostatnim czasie zmaga się Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Odkąd zmieniły się władze uczelni po przejęciu przez Antoniego Macierewicza władzy w MON, poziom kształcenia spada. Studenci narzekają również na brak doświadczonej kadry oraz odpowiedniej infrastruktury. Akademia mierzy się z falą odejść. Jednym z powodów jest "rozczarowanie wynikające z dysonansu pomiędzy kreowanym przez materiały promocyjne wizerunkiem żołnierza i służby a rzeczywistością".

"Ta uczelnia to jeden wielki cyrk. Panuje kolesiostwo, a ludzie z wiedzą oraz chęcią jej przekazania szybko z uczelni wylatują lub są odstawiani na bok. Schedę przejmują ludzie bez pomysłu i kompetencji. Większość ćwiczeń polega na bezsensownych zadaniach, byle tylko »odbębnić« swoje. Jak tak beznadziejni wykładowcy mogą kształcić najlepszych liderów w Europie?" - napisał jeden ze studentów w mailu do redakcji Onet.pl.

Wi璚ej o:
Komentarze (460)
Bunt w Akademii Wojsk L康owych we Wroc豉wiu. Onet: Polecia造 petardy i s這iki z moczem
Zaloguj si
 • krynolinka

  Oceniono 159 razy 139

  Dlaczego mnie to nie dziwi. Byle cipek jak Misiewicz si szarog瘰i i pewnie tak zosta這 do dzisiaj. Zwierzchnik si zbrojnych boj帷y Dudu co to si salwy honorowej wystraszy. Pi瘯nie..

 • siekier35

  Oceniono 113 razy 105

  pewnie prezes zaspa i dudi nie wiedzia czy mo瞠 podpisa i co w zasadzie ma podpisa....

 • yureck

  Oceniono 105 razy 95

  kolejny "sukces" tow. maciarewicza................. na czyj korzy嗆 dzia豉 to indywidum

 • arreis65

  Oceniono 82 razy 76

  je郵i p馧g堯wek mariusz b豉szczak jest ministrem brony narodowej - nie dziwi nic !!!

 • 174pit

  Oceniono 79 razy 73

  "po przej璚iu przez Antoniego Macierewicza w豉dzy w MON, poziom kszta販enia spada. Studenci narzekaj r闚nie na brak do鈍iadczonej kadry oraz odpowiedniej infrastruktury."
  Wszystkie dzia豉nia Macierewicza zmierza造 do zmniejszenia zdolno軼i obronnych Polski i by造 prowadzone w interesie Rosji. Przecie a tak g逝pim by nie mo積a.

 • antekpociecha

  Oceniono 71 razy 65

  Po tym jak wojsko uleg這 i pad這 na kolana przed antonim i pisowskimi popychad豉mi nie mam 瘸dnego zaufania do naszego wojska

 • chi-neng

  Oceniono 63 razy 57

  Widocznie dostal tak rozkaz od Kaczynskiego!
  Przeciez ten pajac podpisuje tylko i wylacznie to co my JK nakazuje.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 57 razy 53

  D逝gopisowy nie dosta rozkazu na czas ?

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX