Śmierć Kosteckiego. "Rzeczpospolita": Zgotowano mu pogrom. "Wyzywano, że będzie roz*****y"

Znajomy Dawida Kosteckiego, do którego dotarła "Rzeczpospolita", twierdzi, że pięściarz miał "potężnych wrogów" wśród więźniów. - Wyzywano go od konfidentów, że będzie roz*****y, że cała Polska czeka na niego za murami - utrzymuje. Jak ustalił dziennik, w areszcie na Białołęce Kostecki siedział nie tylko z Tomaszem G., ale też Maciejem M., którego mają bać się nawet śledczy.

Dawid Kostecki, pięściarz, który zmarł 2 sierpnia w Areszcie Śledczym Warszawa-Białołęka, miał mieć "potężnych i niebezpiecznych wrogów" w środowisku więźniów - pisze środowa "Rzeczpospolita".

Dziennik opisuje, że dotarł do znajomego Kosteckiego, który wspólnie z mężczyzną działał w przestępczym biznesie. Wśród wrogów Dawida Kosteckiego mieli być Tomasz G. (pięściarz miał być świadkiem w jego procesie), a także Maciej M., powiązany z grupą mokotowską.

"Rzeczpospolita" o "piekle" Kosteckiego w więzieniu. "Wyzywano go, że będzie roz******y"

M. - jak opowiedział znajomy Kosteckiego - miał "zgotować piekło" pięściarzowi w więzieniu na Białołęce. M. boją się nawet prokuratorzy. To człowiek o psychopatycznej naturze - twierdzi cytowany przez "Rz" śledczy.

Sam Kostecki grypsował, ale po tym, jak zaczął "sypać" i przyznawać się do popełnionych przestępstw, tracił wsparcie więziennej subkultury.

Wyzywano go od konfidentów, że będzie roz*****y, że cała Polska czeka na niego za murami

- utrzymuje znajomy Kosteckiego. "Współwięźniowie w areszcie w Białołęce zgotowali Dawidowi Kosteckiemu pogrom" - czytamy.

"Rzeczpospolita" podkreśla również, że pięściarz miał mieć sporą wiedzę na temat braci R., sutenerów z Ukrainy, którzy mieli na Podkarpaciu agencje towarzyskie. Bracia pojawiają się w kontekście seksafery na Podkarpaciu, którą nagłośnił były agent CBA Wojciech J.

Dawid Kostecki prowadził podobny lokal do braci R., więc byli dla niego bezpośrednią konkurencją - dlatego też jeszcze w 2012 roku zeznawał, że jeden z policjantów miał mieć bliskie relacje z prokurator prowadzącą tę sprawę. "Dziś wiemy, że miał rację - CBŚ (Centralne Biuro Śledcze - red.) ochraniała interes braci R., czerpiąc z tego korzyści" - pisze "Rz".

Śmierć Dawida Kosteckiego. Nowe informacje

13 sierpnia pełnomocnicy rodziny Dawida Kosteckiego Roman Giertych i Jacek Dubois wydali oświadczenie, w którym domagają się wyjaśnienia okoliczności śmierci mężczyzny. Prokuratura twierdzi, że ten popełnił samobójstwo. Rodzina domaga się też ponownej sekcji zwłok

Adwokaci i rodzina mają wątpliwości co do śladów na karku Kosteckiego, które w notatce opisał prokurator. Przy sekcji zwłok nie zostały one szczegółowo opisane, potem prokuratura tłumaczyła, że nie mają związku ze śmiercią i powstały prawdopodobnie w wyniku ukąszenia owada. Ministerstwo Sprawiedliwości zapewniło, że wyjaśni sprawę, zapowiedziano specjalne komisje.

Inny wątek w sprawie opisało Radio ZET. Rozgłośnia ustaliła, że w Zakładzie Karnym w Rzeszowie, gdzie na co dzień karę odbywał Kostecki (do Białołęki przeniesiono go w czerwcu), jeden z osadzonych próbował popełnić samobójstwo. Mężczyzna miał zeznawać w tej samej sprawie, co Kostecki, dotyczącej Tomasza G., oskarżonego o rozbój.

Więcej o:
Komentarze (215)
Śmierć Dawida Kosteckiego. "Rzeczpospolita": Współwięźniowie zgotowali Kosteckiemu pogrom
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 101 razy 77

  Pan Ziobro nie podaje się do dymisji? W sumie nie jest to dziwne, żeby się podać do dymisji trzeba mieć honor. Oblatywacza jednak zgasił Kaczyński nie za loty.

 • spyderman2

  Oceniono 74 razy 66

  wiedział z kim marszałek latał luksusowym samolotem w nadzwyczajnym trybie HEAD na podkarpacie do agencji towarzyskich na nieletnie ukrainki. korzystanie z usług dzieci wyjaśnia dlaczego pis broni pedofili kleru katolickiego

 • czechy11

  Oceniono 67 razy 59

  Ziobro do dymisji to ty darłes ryja ze Ćwiąkalski musi odejść. Teraz nastał twój kres dymisja typie bez honoru!!!

 • chi-neng

  Oceniono 66 razy 50

  "Krolewska armia' Zbycha w pelerynach z Chrystem na plecach, wie co robi i o kogo ma 'zadbac' w szczegolny sposob.
  A nade wszystko o tych, ktorzy moga byc zagrozeni dla dobrej renomy/opinii jego pana i wladcy; niejakie 'zwyklego (p)osla, bossa srebrzystej mafii...wywodzacego sie z sitwy Kaczynskich.

 • acide94

  Oceniono 55 razy 49

  A potem "popełnia samobójstwo" leżąc pod kocem,oczywiście w piątek po południu, bo wtedy sekcja będzie dopiero po 2 dniach, a biegli sądowi w poniedziałek oczywiście nie zauważają niczego niepokojącego. Dla mnie wniosek jest jeden - BIEGLI KTÓRZY BADALI CIAŁO KOSTECKIEGO SAMI SĄ PRZESTĘPCAMI.
  Żyjemy w kraju, w którym można zamordować każdego w białych rękawiczkach, bo biegli sądowi niczego nie zauważą. Mordercy tak po prostu pracują w policji czy służbie więziennej i nikt nic z tym nie robi?

 • fakiba

  Oceniono 60 razy 46

  Już głowa w tym Ziobry żeby sprawie łeb ukręcić , mafia rządzi ciekawe jak długo jeszcze

 • czechy11

  Oceniono 48 razy 44

  Czyli Ziobro i spółka wsadzili świadka przestępstw funkcjonariuszy PiS do celi z najbard jej zdemoralizowanymi kryminalistami. Przecież to jawne doprowadzenie celowe do śmierci tego człowieka. Ziobro powinien zostać w trybie pilnym zdymisjonowany!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX