Lubelski ksiądz będzie suspendowany przez arcybiskupa Budzika? Bo wspiera LGBT

Metropolita lubelski abp Stanisław Budzik podjął kroki prawne wobec ks. Łukasza Kachnowicza, który czynnie wspiera LGBT. Grozi mu za to suspensa. Tymczasem młody duchowny najwyraźniej podjął decyzję o odejściu ze stanu kapłańskiego. - Można już nie mówić, ze jestem na urlopie. Nie jestem - napisał na Facebooku.

"Abp Stanisław Budzik podjął wobec ks. Kachnowicza kroki prawne, przede wszystkim upomnienie kanoniczne, wzywające do pokuty i wyznaczające czas na powrót do diecezji. Następnym krokiem będzie nałożenie kary suspensy" - poinformował we wtorek na Twitterze ks. Adam Jaszcz, rzecznik archidiecezji lubelskiej. 

Kara suspensy oznacza, że ks. Łukasz Kachnowicz, o którym mowa, o ile nie zreflektuje się i nie wróci na diecezję, nie będzie mógł pełnić czynności kapłańskich.

Ks. Kachnowicz wspiera LGBT

Przyczyną takiego kroku jest czynne wspieranie przez lubelskiego duchownego społeczność LGBT. Od kilku miesięcy na profilach społecznościowych ks. Łukasza Kachnowicza pojawiają się m.in. jego zdjęcia z Marszów Równości. Był również na ostatnim wydarzeniu w Płocku.

Lubelski duchowny odchodzi ze stanu kapłańskiego?

Wszystko wskazuje jednak na to, że lubelski duchowny, który na początku wakacji poinformował, że przechodzi na "urlop" od obowiązków duszpasterskich, nie zamierza wracać do Kościoła jako kapłan, wbrew sugestiom abp. Stanisława Budzika.

W poniedziałek 12 sierpnia na Facebooku pojawił się jego wpis informujący, że duchowny odszedł ze stanu kapłańskiego. "Dla jasności, odszedłem. Można już nie mówić, ze jestem na urlopie. Nie jestem" - napisał.

Więcej o:
Komentarze (287)
Lubelski ksiądz będzie suspendowany przez arcybiskupa Budzika? Bo wspiera LGBT
Zaloguj się
 • rabin_z_czubow

  Oceniono 117 razy 97

  Ksiądz będzie suspendowany bo wspiera LGBT - jakby wspierał pedofilię nic by mu nie było.

 • antonikarcz

  Oceniono 94 razy 64

  Gwałciciele dzieci, jawni homoseksualiści w polskim kościele katolickim są pod ochroną, tych nie wolno usuwać, są dobrem kościoła, społecznicy i prawdziwi duszpasterze won.

 • Dar SzkO

  Oceniono 76 razy 62

  Można wywalić księdza za popieranie, A za obcowanie z dziećmi nie, tak Bóg chciał wypisać się z tego kościoła

 • antonikarcz

  Oceniono 63 razy 47

  Kryptogeje i pedofile w czarnych kieckach zaorzą kościół katolicki w Polsce.
  Brawo tłuści dygnitarze.

 • fakiba

  Oceniono 55 razy 37

  Najlepiej wydać zakaz mówienia a jeszcze lepiej zakazać myślenia , tak chcą klechy rządzić ?

 • ochujek

  Oceniono 48 razy 34

  Przerasta inteligencją starych pryków. Oni nienawidzą mądrych ludzi. Plują na nich, swoich występków nie dostrzegają. Towarzystwo wzajemnej adoracji.

 • baby1

  Oceniono 38 razy 30

  Lepszy ksiądz jawnie z LGBT niż pedofil.

 • macwies

  Oceniono 27 razy 27

  Gdyby był biskupem...
  Abp Jędraszewski też wspierał LGBT zbierając podpisy pod listem poparcia dla Paetza i też go ochraniał i nie jest suspendowany. Ale to biskup.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX