Resort Ziobry reaguje na samobójstwo Kosteckiego i śmierć Kwietnia. Będą "specjalne komisje"

"Prokuratura i Służba Więzienna profesjonalnie wyjaśniają wszelkie okoliczności" - obwieściło Ministerstwo Sprawiedliwości w kontekście samobójstwa Dawida Kosteckiego i śmierci Brunona Kwietnia, do których doszło w zakładach karnych. Resort przekazał, że obydwiema sprawami zajmują się "specjalne komisje".

Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało w poniedziałek oświadczenie dotyczące dwóch spraw, które wydarzyły się w więzieniach. Chodzi o śmierć Brunona Kwietnia oraz samobójstwo boksera Dawida Kosteckiego. Choć resort dementuje wiele informacji i potwierdza dotychczasowe ustalenia, to zaznacza:

Niezależnie od tych ustaleń sprawę tych dwóch zgonów badają specjalne komisje Służby Więziennej oraz prokuratura.

Padają też zapewnienia, że "Prokuratura i Służba Więzienna profesjonalnie wyjaśniają wszelkie okoliczności".

Ministerstwo o sprawie Kosteckiego: Już wcześniej chciał popełnić samobójstwo

W przypadku Kosteckiego resort sprawiedliwości stanowczo zaprzecza - za Prokuraturą Krajową - że ten nigdy nie zeznawał, że "znani politycy i urzędnicy państwowi korzystali z usług podkarpackich agencji towarzyskich". Ministerstwo zaznacza, że to nieprawdziwe informacje.

Zlecona przez prokuraturę sekcja zwłok mężczyzny wykluczyła udział osób trzecich, potwierdzając, że Dawid Kostecki popełnił samobójstwo. Warto podkreślić, że wcześniej już próbował popełnić samobójstwo na wolności. Wynika to z informacji podanych przez niego w czasie przyjęcia do zakładu karnego w 2015 roku. Był także członkiem podkultury przestępczej w więzieniu

- czytamy. Resort sprawiedliwości w oświadczeniu postanowił zaznaczyć, że rodzina Dawida Kosteckiego spotkała się 6 sierpnia z dyrektorem Aresztu Śledczego w Warszawie Białołęce i uzyskała "pełną informację o okolicznościach zdarzenia i nie zgłosiła żadnych uwag".

Inaczej twierdzi Roman Giertych, pełnomocnik rodziny. Jak przekazał mediom, rodzina domaga się zmiany prokuratora prowadzącego sprawę i ponownego przeprowadzanie sekcji zwłok.

Wszystko za sprawą doniesień, że Kostecki miał mieć na karku ślady "powstałe w wyniku wkłucia igły". Giertych apelował, by jeszcze dogłębniej zbadać sprawę, chciał również ponownej sekcji zwłok. Jak później donosił adwokat, prokuratura nie wyraziła zgody na ponowną sekcję.

Resort sprawiedliwości o śmierci Kwietnia: Przyczyną był krwotok wewnątrzczaszkowy

Ministerstwo sprawiedliwości, kierowane przez Zbigniewa Ziobrę (jest również Prokuratorem Generalnym), podkreśla również, że w sprawie Brunona Kwietnia ustalenia wykazują, że mężczyzna zmarł z przyczyn naturalnych.

Jak podała prokuratura, po przeprowadzonej sekcji zwłok, z ustaleń biegłego z zakresu medycyny sądowej wynika, że przyczyną śmierci skazanego był chorobowy krwotok wewnątrzczaszkowy. Stwierdzony przez biegłego brak zmian urazowych wyklucza udział osób trzecich

- wskazano w piśmie.

Więcej o:
Komentarze (177)
Samobójstwo Dawida Kosteckiego i śmierć Brunona Kwietnia. Oświadczenie Ministerstwa Sprawiedliwości
Zaloguj się
 • kzet69

  Oceniono 59 razy 53

  "Jak nie wiesz co masz zrobić to powołaj komisję, najlepiej specjalną" - z podręcznika tow.Szmaciaka, wyd.KC PZPR, Warszawa 1960....
  Tow. Ziobro a kiedy dymisje a nie komisje?

 • takaprawda2015

  Oceniono 52 razy 46

  Teraz będą wyjaśniać jak to się stało że prawda wyszła na jaw.

 • j21p

  Oceniono 55 razy 45

  Prokuratura Ziobry to juz 3 Lata "BADA" wypadek drogowy Szydlo, a w tym czasie DOWODY ZNISZCZONE

 • arwena2010

  Oceniono 48 razy 38

  no i zaczeli już zabijać ludzi. Do czego się posuną by utrzymać władzę??
  Kiedy ZIOBRO poda sie do dymisji? Darł ryja na Ćwiakalskiego że tak trzeba a teraz co sam robi?
  Bolszewia czystej krwi

 • banan125

  Oceniono 41 razy 33

  koniec świata - JAJA jak berety służba więzienna będzie BADAŁA WŁASNĄ SPRAWĘ ....- dzięki czemu zakopią na 5 m pod ziemią wszelkie dowody - to jest tylko możliwe w 2 miejscach na świecie w Wolsce ... albo w Rosji

 • droch

  Oceniono 41 razy 33

  A Partia na to: Mamy czyste ręce, jak w sprawie Igora Stachowiaka!

 • uwoj.bydgoszcz

  Oceniono 35 razy 29

  TO ZERO jeszcze na stanowisku? Jak za czasów Ćwiąkalskiego gość się w więzieniu powiesił, to pisowski beria mordę darł o dymisję MS za brak nadzoru.

  KALI zapomnieć?

 • true_lysander

  Oceniono 34 razy 28

  Jsak uwalić sprawę? Daj ją do "zbadania" komisji. Może po 5 latach nie wykaże ona nieprawidłowości i będzie można zamieśc całośc pod dywan. I to z czystym sumieniem. A trupy rosną i masowy samobójca grasuje... po śwaidkach niewygodnych rządzącym. Było sie zabawiać z nieletnią Ukrainką? Teraz musisz zlecać zabójstwa...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX