Policja przestrzega przed "prezentowymi pieniędzmi". Kilka osób padło ofiarą oszustów

Policja apeluje, by uważać na podrobione banknoty: chodzi o ich "prezentowe" wersje. W Skierniewicach odnotowano trzy przypadki wykorzystania takich pieniędzy.

Policja ze Skierniewic (woj. łódzkie) alarmuje, że w mieście krążą fałszywe banknoty. Chodzi o tzw. banknoty prezentowe (niektóre mają nawet napis "souvenir"), które przypominają oryginały, jednak są na nich naniesione informacje, że nie są środkiem płatniczym.

Według szacunków policji jak dotąd oszukano trzy osoby: jeden z banknotów ujawniono w banku, gdy klient wpłacał gotówkę. Drugi trafił w ręce ekspedientki, która nie zorientowała się, że to fałszywka. Podobnie było z trzecim - ekspedientkę poproszono o rozmienienie 200 zł.

Policja apeluje, by sprawdzać banknoty, które przyjmujemy i otrzymujemy. Oszuści posługiwali się banknotami o nominałach 200 i 100 złotych. Za korzystanie z podrobionych banknotów grozi do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Komentarze (88)
Skierniewice. Policja przestrzega przed "prezentowymi pieniędzmi". Kilka osób padło ofiarą oszustów
Zaloguj się
 • wlodwoz

  Oceniono 38 razy 36

  Płacąc "prezentowymi"banknotami można okazać kolekcjonerski dowód osobisty.

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 25 razy 23

  "Chęć pozbycia się złotówki doprowadziła do sytuacji, że jeden człowiek kupił sto dolarów z podobizną kaczora Donalda, myśląc, że też był taki prezydent."
  K. Daukszewicz

 • odysej2012

  Oceniono 18 razy 18

  Powinni drukować takie fałszywki o nominałach np 150 zł lub 230 zł. Wtedy byłoby mniej pomyłek

 • christomoltisanti

  Oceniono 26 razy 14

  Jeśli 40% półgłówków chce głosować na kaczą organizację przestępczą , to czemu nie mieliby łykać takiej lewoty ?

 • kenijro

  Oceniono 11 razy 11

  Dawajcie więcej o tych śmieciach, jak w filmiku, które z całego świata trafiają do Polski, bo to jest q jakiś ciężki skandal. Poza tym lewica mogłaby narobić dymu w kampanii wyborczej w tym temacie, bo podejrzewam, że i PiS i PO są w tym umoczone. Ktoś za tym stoi. Ktoś d lat pozwala i utrzymuje jakieś mętne trzecioświatowe przepisy , dopuszczające aby g z całego świata waliło bez przeszkód do naszego kraju. Od wielu lat. Nawet Afryka tego już nie bierze. Wspieranie mafii śmieciowej to celowe działanie antypolskie i antyludzkie.

 • maciek76

  Oceniono 13 razy 9

  TVPis wylansowała niegdyś w paszkwilanckiej animacji podróbki z Lechem Kaczynskim i gwiazdą Dawida.

 • siwywaldi

  Oceniono 8 razy 8

  Na carskich rublach był napis, że za fałszowanie pieniędzy, grozi katorga. Może by więc wrócić do tej starej, dobrej tradycji? :-))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX