IMGW ostrzega przed burzami. "Nie można wykluczyć powstania trąby powietrznej" [Pogoda]

Pogoda. Na południowym wschodzie Polski mogą wystąpić dziś gwałtowne burze z silnymi ulewami do 40 mm i gwałtownym wiatrem osiągającym prędkość nawet do 110 km/h. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla dziewięciu województw.

W województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim i w części województw mazowieckiego i podlaskiego obowiązują ostrzeżenia II stopnia przed burzami z gradem. Alerty pogodowe wydano także dla województwa łódzkiego i wschodnich powiatów województwa wielkopolskiego - tam wystąpi dziś silny wiatr z burzami.

Pogoda. Burze, grad, a nawet trąby powietrzne. RCB ostrzega przed trudnymi warunkami atmosferycznymi

Z prognozy pogody na portalu windy.com wynika, że najsilniejsze wyładowania atmosferyczne wystąpią dzisiaj w nocy.

"Miejscami, szczególnie w rejonie od Małopolski Zachodniej po Polesie i Roztocze burze mogą przybrać gwałtowne formy z silnymi ulewami do 40 mm, gwałtownym wiatrem do 90 km/h, lokalnie 110 km/h i opadami dużego gradu o średnicy do 5 cm. W szczególnie nasilonych zjawiskach nie można ostatecznie wykluczyć powstania trąby powietrznej" - czytamy na stronie pogodynka.pl

Przed burzami ostrzega także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Do mieszkańców województw południowo-wschodniej Polski wysłano już ostrzegawcze SMS-y.  "W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie. Jeśli możesz - zostań w domu” - apeluje RCB.

Więcej o:
Komentarze (22)
IMGW ostrzega przed burzami. "Nie można wykluczyć powstania trąby powietrznej" [Pogoda]
Zaloguj się
 • scierplaminoga

  Oceniono 16 razy 4

  20 krotnie dostałem alert sms w to lato i za każdym razem okazał się niezgodny z prawdą. Po co ten system istnieje, skoro nie działa poprawnie ?

 • platonis

  Oceniono 2 razy 2

  Według windy.com mniej więcej za godz burza u mnie. Śląsk. Pochowajcie wszystko. Nigdy nie wiadomo! Pozdrawiam wszystkich Polaków!

 • zerozer52

  Oceniono 4 razy 2

  A będzie tylko pierdnięcie.

 • haha-to-ja

  Oceniono 1 raz 1

  gazeta pl w rozsypce :D Na głównej wisi prognoza pogody na wczorajszy dzień! Czy po wynikach kwartalnych dowiemy się o kolejnej rewolucji w redakcji???

 • albrecht_kalba

  Oceniono 1 raz 1

  Za strachu przed ziobroturą i zarzutami, nie wykluczą nawet przelotnych opadów krów i gówna z haczykami.

 • jack_flash

  Oceniono 3 razy 1

  Mamy na całym świecie „climate emergency”, a Gazeta na pierwszej stronie chwali polskie jachty, które wcale nie są żaglowe, ale z silnikami spalinowymi o nieprzytomnie olbrzymim zużyciu paliwa. Albo walczymy ze zmianami klimatu, albo nie?

 • majak

  Oceniono 1 raz 1

  Tak patrzę na te mapy meteo mieniące się kolorami i dochodzę do wniosku, że anomalie pogodowe to musi być wina "ideologii LGBT" (cokolwiek to oznacza).

 • haha-to-ja

  Oceniono 8 razy -4

  ale czy będa zamknięte sklepy podczas burzy? co na to ustawa? urszulo wyjaśnij.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX