Sprzeczne informacje ws. śladów na szyi Kosteckiego. Prokuratura: Prawdopodobnie ukąszenie owada

Pojawiają się nowe informacje ws. przyczyn śmierci Dawida Kosteckiego. - Biegli wykluczyli, jakoby ślady na szyi powstały na skutek ukłucia - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Wcześniej jeden z prokuratorów prowadzących sprawę napisał w notatce służbowej, że ślady przypominają nakłucia po igle - podała "GW". Rodzina Kosteckiego zawnioskowała o przeprowadzenie ponownej sekcji zwłok.

W poniedziałek po południu rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś w oficjalnym oświadczeniu odniósł się do informacji medialnych. Poinformował o stanowisku biegłych w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego, którego ciało znaleziono w zeszłym tygodniu w warszawskim więzieniu. Mężczyzna był jednym z kluczowych świadków ws. tzw. afery podkarpackiej. Wcześniej "Gazeta Wyborcza" ujawniła treść notatki służbowej jednego z prokuratorów prowadzących sprawę, z której wynika, że na szyi boksera  znaleziono ślady przypominające takie "powstałe w wyniku wkłucia igły". Jak podano, ta uwaga miała później nie zostać wzięta pod uwagę przez biegłych.

Prokuratura wydała oświadczenie ws. śmierci Kosteckiego. "Zmiany nie powstały na skutek ukłucia"

Rzecznik prokuratury podkreślił, że ze sporządzonej opinii biegłych jednoznacznie wynika, że przyczyną śmierci Dawida Kosteckiego było powieszenie.

Bezpośrednią przyczyną zgonu Dawida Kosteckiego był ucisk pętli na szyi denata w mechanizmie powieszenia. Biegli nie stwierdzili jakichkolwiek urazów, które mogłyby mieć wpływ na zgon, jak również urazów świadczących o przebytej walce bądź aktywnej obronie. Nie jest prawdą, jakoby biegli pominęli w swojej opinii okoliczność, którą podniósł prokurator w notatce sporządzonej 2 sierpnia

- poinformował Marcin Saduś. Jak dodał, na szyi boksera odkryto dwa strupy znajdujące się w odległości ok. pół centymetra od siebie, które zdaniem biegłych nie powstały w wyniku nakłucia igłą.

Biegli nie stwierdzili, jakoby te zmiany skórne powstały na skutek ukłucia, nakłucia bądź jakiejś innej ingerencji przedmiotu ostrego

- powiedział, dodając, że z dokumentacji medycznej wynika, iż w ostatnich tygodniach "Dawid Kostecki znajdował się w obniżonym nastroju psychicznym, korzystał z pomocy psychologicznej oraz psychiatrycznej".

Z nieoficjalnych ustaleń portalu TVP Info wynika, że zdaniem śledczych ślady zostały spowodowane "prawdopodobnie przez ugryzienie owada" i miały powstać kilkadziesiąt godzin przed śmiercią mężczyzny. Informacja ta nie została potwierdzona w oficjalnym komunikacie prokuratury. 

Sprzeczne informacje ws. przyczyn śmierci Kosteckiego. Rodzina chce ponownej sekcji zwłok

Przypomnijmy, że do wyjaśnienia sprawy zostało przydzielonych dwóch prokuratorów - jeden przesłuchiwał współwięźniów a następnie przeprowadzał sekcję zwłok, drugi natomiast zajął się oględzinami ciała i sporządził notatkę służbową, w której znalazła się wzmianka o śladach przypominających te "powstałe w wyniku wkłucia igły". 

Z opinią prokuratury ws. przyczyn śmierci już wcześniej nie zgadzała się rodzina Dawida Kosteckiego, która w piątek nie wyraziła zgody na pogrzeb mężczyzny. Jak przekazał w rozmowie z mediami pełnomocnik rodziny Roman Giertych, domaga się ona m.in. zmiany prokuratora prowadzącego sprawę i ponownego przeprowadzanie sekcji zwłok.

Zwykle ludzie przed samobójstwem nie wbijają sobie igły w kark. Oczywistym zadaniem prokuratury jest wyjaśnienie mechanizmu powstania takiego śladu

- mówił w poniedziałek Giertych, podkreślając, że prokurator, który został wezwany na miejsce zdarzenia, nie był później obecny przy sekcji zwłok Kosteckiego. - Został zastąpiony przez młodego prokuratora, który został mianowany rok czy półtora roku temu. Takich sytuacji nie powinno być - powiedział Giertych. - Nie przesądzam, czy doszło do zbrodni zabójstwa, ale sytuacja, gdy mamy znalezione ślady po igle na karku powoduje, że trzeba to zbadać, to jest oczywista - mówił.

Więcej o:
Komentarze (221)
Sprzeczne informacje ws. śladów na szyi Kosteckiego. Prokuratura: Prawdopodobnie ukąszenie owada
Zaloguj się
 • 12reyez

  Oceniono 88 razy 66

  Powiesił się w pozycji horyzontalnej pod kocem. Żaden z osadzonych nic nie widział i nikt nic nie wie:) I tylko Kuchcińskiego odwołali bo Tusk za dużo latał samolotem:)

 • spyderman2

  Oceniono 66 razy 56

  zeznawał w sprawie agencji z nieletnimi ukrainkami do której latał marszałek z piSS wraz z koegami ministrami. dlatego odwiedził go samobójca który powiesił go na leżąco. ciemnota nawet w to uwierzy. to potwierdza że służby specjalne które założyły piSS są już całkowicie bezczelne. nastepny powiesi się w wodzie

 • owca888

  Oceniono 53 razy 45

  Taa, "ukąszenia".
  IS FECIT, CUI PRODEST
  Zero + Kamiński, nie wmówicie ludziom, że nie było w waszym partyjnym interesie, aby seks-taśmy z politykami PISS nie wyszły na jaw.
  Taką ściemę to kupią tylko widzowie Kur.wuzji.

 • franko66

  Oceniono 58 razy 44

  To co podaje pisowska prokuratura to się ma tak do prawdy jak podawana prawda przez kancelarię sejmu w sprawie lotów oszusta kuchcińskego

 • nieotake

  Oceniono 34 razy 32

  Na tę wieść przejawiający podobne paranoidalne problemy psychiczne osadzeni Falenta Marek i Wilmont Stefan wystąpili o pilny przydział moskitier pancernych odpornych na przebicie nawet bagnetem wystrzelonym z kuszy.
  Wnioski zostaną rozpatrzone przez władze penitencjarne pod katem spełnienia wymogów formalnych w stosownym terminie.

 • calmy

  Oceniono 42 razy 32

  Prokuratora, którybył przy obdukcji zwłok i się czepia jakichś śladów na szyi słusznie zastąpiono takim, który co prawda przy obdukcji nie był, ale został mianowany przez Ziobrę osobiście i nie tylko niczego się nie czepia ale również niezlomnie wierzy, że ludzie wieszają się na leżąco, a potem jeszcze przykrywają się kocykiem. Należy mu dać awans. Nadaje się do poważniejszych zadań, np. takich jak przesłuchiwanie tego Austryjaka, który popełnił przestępstwo bycia świadkiem jak prezes koperty przyjmuje.

 • spyderman2

  Oceniono 35 razy 27

  to TW jarosław Balbina podyktuje przez telefon młodemu prokuratorowi jaka jest przyczyna śmierci. jeśli posłucha zostanie awansowany. po wyborach pis zrobi porządek z sędziami. wszyscy będą wydawać wyroki na telefon bo teraz większość się opiera. po wyborach wymienią na młodych, z pisowskich młodzieżowek, głodnych awansów a obecnych uczciwych sędziów zwolnią. na wzór ruski czy wegierski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX