Mazowsze. Amerykanin przejechał pół świata, podróż zakończył w Polsce. Auto rozbiło się w wypadku

We wtorek 6 sierpnia w miejscowości Pawłowo w województwie mazowieckim doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierowca audi z niewiadomych przyczyn wjechał pod ciężarówkę, którą prowadził amerykański podróżnik. Kierowca osobówki zginął na miejscu.

Jak podaje lokalna gazeta "Płońszczak" do wypadku doszło 6 sierpnia około godziny 18 na drodze krajowej nr 7 w Pawłowie na Mazowszu. Osobowe audi, którym jechał 53-letni mieszkaniec Dłużniewa, wjechało pod nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę przewożącą tak zwany domek fiński. Kierowca samochodu zginął na miejscu.

Tragiczny wypadek na Mazowszu. W czołowym zderzeniu zginął kierowca samochodu osobowego

Z ustaleń policji wynika, że kierowca audi, jadący w kierunku Gdańska, z nieustalonych przyczyn zjechał na drugi pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z ciężarówką. Z powodu wypadku śmierć na miejscu poniósł kierowca osobówki. Drugim kierowcą okazał się 60-letni obywatel Stanów Zjednoczonych, który z urazem kończyn dolnych został przewieziony do płońskiego szpitala.

Przyczyny wypadku są badane przez policjantów. Na razie wiadomo, że amerykański kierowca był trzeźwy i poruszał się zgodnie z przepisami. Jak podaje Interia kierowcą ciężarówki był podróżnik Sinul Hedge, który w 2014 roku wyjechał w podróż dookoła świata. Wyjazd najprawdopodobniej będzie musiał zakończyć się w Polsce, ponieważ auto podróżnika zostało poważnie zniszczone.

Sinul Hedge zmontował swojego niezwykłego kampera na podstawie elementów ciężarówki Fuso Canter z napędem 4x4 z silnikiem o mocy 175 KM. Amerykanin zamontował z tyłu ciężarówki tak zwany domek fiński, w którym mieszkał podczas swojej wieloletniej podróży. Samochód wyposażony był w kolektory słoneczne, instalację elektryczną oraz system oczyszczania wody.  

Więcej o:
Komentarze (232)
Mazowsze. Amerykanin przejechał pół świata, podróż zakończył w Polsce. Auto rozbiło się w wypadku
Zaloguj się
 • sandwich1

  Oceniono 72 razy 66

  U nas kończą wszyscy podróżnicy dokoła świata. Finom zastrzelili osiołka, Hindusowi ukradli rower. Teraz Amerykanin.

 • olal.bana.gw

  Oceniono 74 razy 48

  Polska znowu slawna na ustach turystow calego swiata. I po co yacht za 1 miliard zlotych jako plywajaca reklama kiedy wystarczy jeden polaczek-katoliczek. Chwala ci panie. Hosanna.

 • albacor

  Oceniono 59 razy 45

  I myślał amerykaniec , że mu sie uda na naszych drogach. Polandia to jankesie nie cały swiat !!! Tu sie jeździ, tu sie pije, tu sie za kółkiem zasypia. No,

 • snook70

  Oceniono 41 razy 41

  Jego wina, bo powinien wiedzieć, że w Polsce Audi i BMW mają zawsze pierwszeństwo i mogą jeździć pod prąd. No i oczywiście nie muszą używać kierunkowskazów.

 • punter

  Oceniono 43 razy 37

  Ja prdl.
  Ten kamper jechał pewnie nie więcej niż 80-90, to ile jechał Janusz z Audi ? 180 ?

 • woks-66

  Oceniono 54 razy 36

  Nie będzie Amerykan pluł nam w twarz... jakimiś panelami słonecznymi i innym ekologicznym badziewiem

 • saviour

  Oceniono 48 razy 36

  American Dream zderzył się z Sebix Dream.
  Szkoda że to nie była jakaś pisoska limuzyna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX