Kostecki przed śmiercią był świadkiem w sprawie Tomasza G. Sąd umieścił ich w jednym areszcie

Pięściarz Dawid "Cygan" Kostecki przed śmiercią przebywał w tym samym areszcie, co oskarżony o rozbój Tomasz G. - podaje "Rzeczpospolita". Kostecki miał zeznawać w sprawie Tomasza G. jako świadek. Pięściarz na początku sierpnia popełnił samobójstwo. Okoliczności jego śmierci są badane.

Pięściarz Dawid "Cygan" Kostecki w piątek 2 sierpnia popełnił samobójstwo w celi Aresztu Śledczego na warszawskiej Białołęce.

Sportowiec odbywał karę 5 lat więzienia za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Wyrok odsiadywał w Rzeszowie, jednak w czerwcu został przewieziony do Warszawy w związku z procesem oskarżonego o rozbój Tomasza G. Kostecki miał zeznawać w sprawie jako świadek prokuratury.

Jak ustaliła "Rzeczpospolita", w tym samym areszcie na Białołęce przebywał również Tomasz G. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ, kierując tam Kosteckiego, nakazał jednocześnie strażnikom, by izolować od siebie obu mężczyzn.

"Cygan" mógł zostać ulokowany w areszcie na Służewcu, jednak tam nie trafił. Rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w odpowiedzi na pytania "Rzeczpospolitej" powołał się m.in. na rozporządzenie ministra sprawiedliwości, z którego wynika, że osadzony musi być kierowany do aresztu śledczego położonego najbliżej wzywającego go sądu.

Dawid Kostecki i Tomasz G. spotkali się na początku lipca na sali sądowej, pięściarz nie złożył jednak zeznań, bo proces został odroczony. Kolejną rozprawę zaplanowano na 14 sierpnia.

Dawid Kostecki na zawodowych ringach Kostecki stoczył 41 walk. Wygrał 39, z czego 25 przez nokaut. Poniósł 2 porażki. W przeszłości w wadze półciężkiej był m.in. interkontynentalnym mistrzem federacji WBA i młodzieżowym mistrzem świata WBC. Miał 38 lat.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia [https://liniawsparcia.pl/] pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Więcej o:
Komentarze (125)
Kostecki przed śmiercią był świadkiem w sprawie Tomasza G. Sąd umieścił ich w jednym areszcie
Zaloguj się
 • e50504

  Oceniono 63 razy 57

  To jest poziom afrykański, a tak się przypadkowo składa że pan Cygan miał się wypowiedzieć w sprawie nieletnich Ukrainek pana Kuchcińskiego, chama bez szkoły.

  Swędzą kukle czy jeszcze nie?

 • ks-t

  Oceniono 55 razy 47

  Dziwnym trafem seryjny samobójca odwiedza świadków, którzy mogliby coś powiedzeć w sprawie domniemanego pedofilskiego gwałtu marszałka Sejmu p. Kuchcińskiego na nieletniej Ukraince. Gwałtu filmowanego przez gangsterów i służby polskie oraz prawdopodobnie rosyjskie. Przestępstwo zostało zgłoszone do Ziobrowej PISowskiej prokuratury oraz do odpowiedniej komisji Sejmowej. ZIobro, jak na razie, zamiótł sprawę pod dywan. Oskarżenie jest tak paskudne, że opiniapubliczna ma prawo domagać sie dogłąbnego wyjaśnienia.

 • kejg

  Oceniono 42 razy 38

  To nie było samobójstwo. Dziennikarze nie odpuszczajcie.

 • jurek4491

  Oceniono 38 razy 34

  A kto go umieścił w tej samej celi - ten kto rządzi krajem , takie to PROSTE .

 • saviour

  Oceniono 37 razy 33

  prawaczki kwiczały o seryjnym samobójcy za Peło, a teraz ten Seryjny Samobójca jest peokuratorem generalnym <3
  wot, prawacka moralność

 • pyss_na_pis

  Oceniono 28 razy 28

  Nie ściemniajcie jakimś pospolitym bandziorem Tomaszem G. Wszystkie okoliczności prowadzą do służb Zera i Kamińskiego chroniących Kuchcińskiego w aferze z małoletnią Ukrainką w tle

 • kms2x

  Oceniono 26 razy 26

  A teraz będzie można skierować do tego aresztu niejakiego Marka K. Co prawda za jakiś czas, ale ten czas przyjdzie. Trzeba go będzie tylko izolować od Jarosława K. A zresztą... może niech się zagryzą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX