Niedziele handlowe 2019. Czy 11 sierpnia sklepy będą otwarte?

Czy 11 sierpnia to niedziela handlowa? Czy jutro sklepy będą czynne? Podpowiadamy, gdzie w najbliższą niedzielę będzie można zrobić zakupy.

11 sierpnia nie jest niedzielą handlową - wynika to z przepisów wprowadzonych na mocy ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Mówi ona, że w 2019 roku niedziele handlowe wypadają tylko raz w miesiącu, a dokładniej w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Wyjątkami od tej reguły są kwiecień i grudzień - w te miesiące niedziel handlowych jest więcej ze względu na obchodzone w ich czasie Wielkanoc i Boże Narodzenie.

Niedziele handlowe 2019. Gdzie można zrobić zakupy, gdy supermarkety są zamknięte?

Podziału na niedziele handlowe i niehandlowe muszą przestrzegać przede wszystkim supermarkety i sklepy w galeriach handlowych. Nie dotyczy on jednak takich placówek jak apteki, cukiernie, piekarnie, punkty gastronomiczne, stacje benzynowe czy punkty pocztowe. W niedziele takie jak jutrzejsza zakupy zrobimy także w tych sklepikach, w których sprzedaje sam właściciel.

Więcej o:
Komentarze (23)
Niedziele handlowe 2019. Czy 11 sierpnia sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 4 razy 4

  "11 sierpnia nie jest niedzielą handlową - ..."

  jak to tak. zaraz na początku, bez gry wstępnej?
  Brutalizujesz się UZ ...

 • mamlas_p

  Oceniono 8 razy 4

  O, to świetnie! Będę miał więcej czasu na potarmoszenie sobie wacka. Radziwinowicz też.

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 5 razy 3

  A Biedronke naprzeciwko naszej kamienicy malują na zielono, to menadżer Żabk(300m. dalej)i się wk...ił i swój obiekt maluje na czerwono.

 • sloncenadnami

  Oceniono 2 razy 2

  12 linijek tekstu, żeby oznajmić, że sklepy są zamknięte, bo każdy debil wie, że tylko ostatnie niedziele miesiąca są handlowe!

 • jakuz3

  Oceniono 6 razy 2

  Przedwczoraj byłem w Urzędzie Skarbowym. Zamierzam pracować jutro. Urząd Skarbowy nie miał co do tego zastrzeżeń. To dlaczego ciagle mówi się o jakiejś ustawie zakazujacej pracy w niedzielę?

 • ian Kośki

  Oceniono 3 razy 1

  Pytanie? podobno sieć sklepowa( nie będę wymieniał nazwy) na pokładach PLL LOT otwiera swoje mini sklepy tak więc w trakcie lotu do Nowego Jorku lub Chicago w niedzielę będę mógł kupić browar lub rzodkiewki?!.

 • awitold4

  Oceniono 3 razy 1

  Dlaczego w niedziele nie działają sądy? W Polsce nie jest problemem dostępność do rzeczy do kupienia w sklepie, tylko przewlekłość postępowań sądowych. Wprowadzenie niedziel sądowych przyspieszyło by pracę w tej instytucji. Sedziny zakładać podpaski do sikania jak panie kasjerki na kasach i do roboty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX