IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami dla niemal całej Polski. W Małopolsce trąba zerwała dachy

IMGW wydał ostrzeżenia dla 15 województw przed burzami, gradem i silnym deszczem. Najgorsza sytuacja pogodowa będzie na południu Polski - tam obowiązuje drugi stopień ostrzeżenia. Dotychczas przez Małopolskę przeszła trąba powietrzna, która zerwała dachy.

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla 15 województw. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami, gradem i silnym deszczem. Najgorsza sytuacja będzie na południowym wschodzie Polski. 

IMGW ostrzega przed burzami 

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami obowiązuje na północy kraju: w województwie pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i niewielkiej części województwa podlaskiego oraz na południu kraju: w województwie małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim i części województw lubelskiego i śląskiego. 

W niemal całej reszcie Polski obowiązuje ostrzeżenie stopnia pierwszego. Bezpiecznie ma być tylko w województwie lubuskim. IMGW ostrzega mieszkańców pozostałych regionów przed silnymi burzami, gdzieniegdzie mogą pojawić się nawet burze z gradem. 

Mieszkańcy 49 powiatów w 5 województwach (małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim, lubelskiego, mazowieckiego) otrzymali już wiadomości od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Zostali ostrzeżeni, aby w miarę możliwości nie wychodzić z domu i zabezpieczyć przedmioty znajdujące się na zewnątrz. 

Trąba powietrzna nad Małopolską

Gwałtowne burze krążą nad Polską przez całą środę. Na południu kraju sytuacja była dziś dramatyczna. Nad Małopolską pojawiła się nawet trąba powietrzna. Mieszkańcy miejscowości Jodłówka-Wałki, gdzie pojawiła się trąba, zostali pozbawieni prądu, a niektórzy nawet dachu nad głową. Siła wiatru była tak duża, że zerwała część dachów. 

Strażacy przez cały dzień walczą w Małopolsce, Lubelskim i na Podkarpaciu z podtopieniami, powalonymi drzewami i gałęziami oraz zerwanymi liniami elektrycznymi. Jak informuje WP, w tych województwach mogą pojawić się w środę tzw. training storms, czyli burze przechodzące jedna za drugą. 

Więcej o:
Komentarze (8)
IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami dla niemal całej Polski. W Małopolsce trąba zerwała dachy
Zaloguj się
 • taroudant

  Oceniono 9 razy 5

  Geograficzny zakres burzowego armagedonu pokazuje, że Maryjka i Bozia jakoś jednak nienawidzą swoich najgorliwszych wyznawców.

 • taciakje_g.pl

  Oceniono 2 razy 2

  Abp. Stanisław swego czasu zatrzymał falę powodziową na Wiśle niech spróbuje z huraganami.

 • robotnik61

  Oceniono 6 razy 2

  Co to za trąba? W Jerychu były trąby, zerwały nawet mury a nie kilka dachów.

 • myslacyszaryczlowiek1

  Oceniono 3 razy -1

  A trza było robić płaskie dachy z żelbetu, jak za komuny, tańsze proste w budowie i pełnowymiarowe pomieszczenia, tylko że brzydsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX