Maczety, siekiery i wyrzutnie gazu zarekwirowała policja po dużej akcji w centrum handlowym w Krakowie

W poniedziałek policja przy pomocy antyterrorystów zatrzymała grupę ponad 20 osób. Mężczyźni schwytani na parkingu przed centrum handlowym M1 w Krakowie byli uzbrojeni po zęby - mieli przy sobie m.in. wyrzutnie gazu łzawiącego i maczety, donosi RMF FM.

Krakowscy policjanci podkreślają, że udało im się w poniedziałek zapobiec regularnej bitwie. Jak podaje RMF FM, zatrzymanych zostało wtedy 26 mężczyzn należących do konkurujących ze sobą grup przestępczych. Ich ustawka miała ponoć ustalić strefy wpływów z nielegalnego handlu m.in. papierosami.

Maczety, siekiery, wyrzutnie gazu i kije - co jeszcze zarekwirowała krakowska policja?

Reporterzy donoszą, że zatrzymani mieli pochowane w autach maczety, siekiery, kije bejsbolowe a także wyrzutnie gazu łzawiącego, spory arsenał broni palnej i amunicji. Byli także w posiadaniu dużych dawek kokainy. Przeszukane mają być także ich mieszkania.

Z ustaleń dziennikarzy RMF FM wynika, że nieopodal centrum handlowego M1 planowano ustawkę Rosjan, głównie narodowości czeczeńskiej, z krakowskimi pseudokibicami. "(...) ludzie z Kaukazu chcą przejąć kontrolę nad handlem na targowiskach w mieście - to nie spodobało się pseudokibicom" - informowało radio. Teraz okazuje się, że wśród uchwyconych przez policję osób znajduje się dwóch Polaków oraz dwóch Czeczenów z polskim obywatelstwem, najmłodszy z zatrzymanych ma 19 lat. Portal tvn24.pl z kolei nieoficjalnie ustalił, że wśród ujętych w ramach wspólnej akcji krakowskiej i wojewódzkiej policji byli także obywatele Armenii. Mieli oni zmierzyć się z pseudokibicami Cracovii.

Wszyscy usłyszeli zarzuty "udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, usiłowania pobicia, nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz posiadania znacznej ilości narkotyków". Prokuratura wnioskuje o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec całej grupy.

Więcej o:
Komentarze (143)
Maczety, siekiery i wyrzutnie gazu. To policja zarekwirowała po dużej akcji w centrum handlowym w Krakowie
Zaloguj się
 • brunet78

  Oceniono 26 razy 24

  Kibole Cracovi, przy użyciu policji, pozbyli się konkurencji?
  Genialne!

 • jxl82

  Oceniono 27 razy 23

  Naoglądali się za dużo "Pitbulla". A w praktyce wyszedł "Klan".

 • polak_k.prawy

  Oceniono 23 razy 21

  Za "dobrej zmiany" tak się różne "ciekawe" grupy rozwinęły, że im już jest za ciasno w Polsce i muszą toczyć wojny o strefy wpływów. Dobrze, że Rosjanie Katiusz nie zabrali.

 • 11krzych

  Oceniono 25 razy 19

  Jeżeli zatrzymane maczety były poświęcone na Jasnej Górze, to Policja ma przesrane.

 • wpm1

  Oceniono 18 razy 18

  Słabo się postarali, mogli wcześniej wystąpić o patronat prezydenta...

 • xynat

  Oceniono 11 razy 11

  A nie lepiej było pozwolić im na rozwałkę, sfilmować a potem pozamykać? Teraz każdy będzie kwękał, że przecież niczego złego nie zrobił i dostanie co najwyżej 100 zł za nielegalne posiadanie. Przyłapani na gorącym uczynku nie mieli by tłumaczenia a jesz policji było by łatwiej pozamykać, bezrękich, beznogi i bezzębnych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX