Gdańsk. Rusza proces w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza. Na ławie oskarżonych ochroniarz

W Gdańsku rusza pierwszy proces związany z zabójstwem prezydenta Pawła Adamowicza. Na ławie oskarżonych zasiądzie Dariusz S., który był jednym z pracowników ochrony i dyrektorem do spraw bezpieczeństwa agencji zabezpieczającej finał WOŚP. Grozi mu 8 lat więzienia.

W środę 7 sierpnia przed Sądem Rejonowym w Gdańsku ruszy pierwszy proces związany ze śmiercią Pawła Adamowicza - podaje RMF FM. Prezydent Gdańska został kilkukrotnie dźgnięty nożem przez 27-letniego Stefana W. podczas finału WOŚP 13 stycznia. Zmarł w szpitalu dzień później.

Gdańsk. Rusza proces ws. zabójstwa Pawła Adamowicza

Na ławie oskarżonych zasiądzie ochroniarz Dariusz S., który jest oskarżony o składanie fałszywych zeznań i nakłanianie do tego samego innej osoby. W chwili zabójstwa Pawła Adamowicza był dyrektorem do spraw bezpieczeństwa w agencji, która zabezpieczała gdański finał WOŚP.

Zdaniem śledczych Dariusz S. w dniu ataku twierdził, że podejrzany o zabójstwo Stefan W. posłużył się plakietką z napisem "media", by wejść na scenę finału WOŚP i znaleźć się jak najbliżej prezydenta. Mężczyzna przekazał plakietkę "media" policji, ale podczas przesłuchania w prokuraturze zaczął się wycofywać z zeznań. Miał też nakłaniać jednego ze swych pracowników do składania fałszywych zeznań. Zdaniem śledczych działania te podjął, by zatuszować nieprawidłowości przy zabezpieczeniu finału WOŚP (Stefan W. nie miał identyfikatora z napisem "media", a mimo to znalazł się na scenie).

Dariusz S. od stycznia przebywał w areszcie tymczasowym. Rzeczniczka prokuratury w Gdańsku poinformowała, że początkowo nie przyznawał się do winy, ale ostatecznie złozył wyjaśnienia i przyznał się do składania fałszywych zeznań.Grozi mu do 8 lat więzienia. 

Więcej o:
Komentarze (45)
Gdańsk. Rusza proces w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza. Na ławie oskarżonych ochroniarz
Zaloguj się
 • xynat

  Oceniono 24 razy 16

  A kiedy na ławie oskarżonych zasiądą podżegacze? Ci którzy zachęcają do tępienia każdego kto nie myśli po pisowsku.

 • fakej

  Oceniono 19 razy 13

  Ok, koleś spanikował, skłamał i nakłaniał innych do kłamstwa, za co kara się należy.
  Widzę tylko sporą rozbieżność między zastosowanymi w stosunku do niego środkami represji (ponad pół roku w areszcie za to co zrobił), a politykami dla których takie kłamstwo to jest tak małe miki, że nawet poprzedniego dnia nie pamiętają co zeznali "w dobrej wierze" w celu ochronienia własnej dupy lub dupy ich partyjnych kolegów.

 • kuma1

  Oceniono 19 razy 11

  To skandal nie proces .! Śmierć Prezydenta Gdańska to spisek polityczny i tak powinno być prowadzone śledztwo.! Ograniczenia ochrony policyjnej WOŚP dla komendantów Policji na szczeblu Wojewódzkim i Miejskim, były ważniejsze niż powiadomienia matki sprawcy. Policja doskonale była poinformowana o zamiarach sprawcy , więc dla czego nie prowadziła nadzoru na potencjalnym sprawcą a zrealizowała plan polityczny ministra, ograniczenia ochrony należnej obywatelom w trakcie WOŚP. Ten proces na te pytania nie odpowiada.?

 • wojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 19 razy 11

  A lokalna policja nie jest na ławie oskarżonych?
  To naprawdę takie dziwne, że osoba z grupa inwalidzką, która dorabia sobie 8 zł na godzinę nie jest komandosem zdolnym do obezwładnienia człowieka z nożem?!

 • owca888

  Oceniono 16 razy 10

  Żal mi chłopaka.
  Prawdziwy winny bawi się zapałkami na Ciemnogrodzkiej i ze szczęścia ma dzienne polucje.

 • chi-neng

  Oceniono 16 razy 10

  Duda ulaskawi mordrce, bo na reke pisowi uczynil, 'uwalniajac' Gdansk od prezydenta Adamowicza.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 17 razy 9

  Ciekawe czy reportaże "Wiadomości" TVP będą materiałem w sprawie?

 • tempa-dzida2

  Oceniono 9 razy 9

  TRZEBA OSĄDZIĆ I SKAZAĆ MORDERCĘ !!!!!
  "Reszta" jest mało istotna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX