Dwa autobusy zderzyły się na Dolnym Śląsku. Podróżowało nimi 70 osób. 27 osób rannych

Do wypadku doszło na drodze między Chwaliborzycami a Godzikowicami koło Oławy na Dolnym Śląsku. Dwa autobusy przewożące głównie pracowników do zakładów pracy, jadące w jednym kierunku, zderzyły się ze sobą. 27 osób jest poszkodowanych.

Jak przekazał w rozmowie z portalem Gazeta.pl bryg. Romuald Białowąs z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oławie, dwa autobusy jadące w jednym kierunku zderzyły się ze sobą na drodze między Chwaliborzycami a Godzikowicami. Potwierdziła to dla Gazeta.pl asp. Wioletta Polerowicz z Komendy Powiatowej Policji w Oławie.

Wypadek pod Oławą. Kierowca był zakleszczony w pojeździe

Do wypadku doszło około godziny 14.30. - Jeden z autobusów najechał na tył drugiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze - przekazała nam asp. Wioletta Polerowicz.

- W sumie autobusami jechało 70 osób. Byli to głównie pracownicy, którzy byli przewożeni do zakładów pracy. Jeden z kierowców był zakleszczony w pojeździe. Został już uwolniony - poinformował bryg. Romuald Białowąs.

Zderzenie autobusów pod Oławą. 27 osób rannych

Z informacji przekazanych przez asp. Wiloettę Polerowicz wynika, że na chwilę osób rannych jest 27 osób. 14 z nich już trafiło do szpitala. - Jedna osoba jest w stanie cięższym, jednak nie zagrażającym życiu i zdrowiu. To jeden z pasażerów - powiedziała.

Bryg. Romuald Białowąs podkreślił, że na miejscu pracowało m.in. jedenaście zastępów straży pożarnej w woj. dolnośląskiego i opolskiego. Oprócz tego, jak powiedziała asp. Wiloettę Polerowicz działało osiem zastępów pogotowia ratunkowego i kilka patroli policyjnych. 

Sytuacja na miejscu jest już opanowana, jednak droga, na której doszło do wypadku jest jeszcze zablokowana.

Więcej o:
Komentarze (16)
Dwa autobusy zderzyły się na Dolnym Śląsku. Podróżowało nimi 70 osób. 27 osób rannych
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 7 razy 7

  No tak, w tym samym kierunku jechali. Zatem niezachowanie bezpiecznego odstępu. Kierowca powinien mieć amputowaną prawą nogę.

 • bialywywiad

  Oceniono 10 razy 6

  Amazon jutro stanie.

 • paulogarnies

  Oceniono 6 razy 4

  "jadące w jednym kierunku"..
  to co wyścigi nielegalne sobie urządzili? Czy jeszcze postanowili zabawić się w drift na zakęcie?

 • zygmuntbiernacik

  Oceniono 2 razy 2

  Chwalibożyce a nie Chwaliborzyce!

 • a.k.traper

  Oceniono 7 razy -1

  "niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze" - ulubiona formułka ubezpieczycieli i policji, nawet jak się jedzie 10km/h.

 • telimena30

  Oceniono 9 razy -1

  Jechali w tym samym kierunku i zderzyli się czołowo?! No i te nazwy miejscowości, kto to wymówi na zachód od Odry????

 • dziadekjam

  Oceniono 7 razy -1

  Któryś pewnie drugiemu dogę zajechał unikając czołowego zderzenia..:-(

 • ja_prostak

  Oceniono 3 razy -3

  a gdyby Kamil taki wypadek spowodował? - tak z 30-stoma ofiarami śmiertelnymi - wyrok chyba by liczyli w latach świetlnych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX