Gdynia. Kuriozum na ścieżce rowerowej. Postawili słupek. Kamery monitoringu nagrywają wypadki

Na ścieżce rowerowej na ul. Morskiej w Gdyni wyrosły słupki, które mają zwiększać bezpieczeństwo rowerzystów uniemożliwiając kierowcom wjazd na drogę dla cyklistów. Ci mają jednak problem z tym, żeby je ominąć. W ciągu jednego dnia doszło już do kilku kolizji.

Ścieżka rowerowa, a na środku... słupek. Bilans: dwie kolizje

Na nagraniu z kamer monitoringu widać, że w pierwszej kolizji na ścieżce rowerowej w Gdyni, brał udział dorosły mężczyzna. Rowerzysta prawdopodobnie nie zauważył słupka i przekoziołkował przez niego, upadając na asfalt. Drugą ofiarą podobnego wypadku było małe dziecko, które jechało na rowerze w towarzystwie dorosłej kobiety. Maluch zahaczył kierownicą o słupek i upadł. 

Władze Gdyni: Słupki zwiększają bezpieczeństwo rowerzystów. "Wypadki będą zdarzały się nadal"

Choć w ciągu jednego dnia w słupki na ul. Morskiej uderzyło dwóch rowerzystów, władze miasta Gdynia utrzymują, że mają one zwiększać bezpieczeństwo cyklistów.

- Słupki zostały ustawione po to by rowerzyści byli bezpieczniejsi. Niestety z przeznaczonej właśnie dla nich drogi korzystali kierowcy, którzy bezprawnie wjeżdżali na nią samochodami. Słupki są dobrze widoczne, zarówno w dzień i w nocy. Droga jest oświetlona. Jednak jadąc na rowerze, czy nawet idąc chodnikiem, musimy obserwować drogę przed sobą, a im większa prędkość poruszania, tym bardziej trzeba się skupić na tym co przed nami. Wydaje mi się, że są to zasady, których nikomu nie trzeba wyjaśniać - słowa wiceprezydenta Gdyni Marka Łucyka cytuje "Dziennik Bałtycki"

Roman Paszak, radny dzielnicy Leszczynki uważa z kolei, że wypadki będą zdarzały się nadal, bo rowerzyści nie spodziewają się, że na nowej ścieżce rowerowej muszą omijać przeszkody.

- Problem tkwi w tym, że zarówno mieszkańcy, jak i miasto zaniedbali kwestię przygotowania dojazdu.[...] Kiedy ukończono przebudowę buspasów, remont chodników i ścieżki rowerowej, miasto postanowiło chronić nową infrastrukturę, zabraniając dojazdu do nieruchomości. Urzędnicy liczyli, że odetną dojazd do parkingu, ale słupki nie do końca się sprawdziły, bo mieszkańcy i tak jeżdżą po trawniku i krawężniku. Stały się natomiast istotną przeszkodą dla ruchu rowerowego - powiedział Paszak w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Więcej o:
Komentarze (125)
Gdynia. Kuriozum na ścieżce rowerowej. Postawili słupek. Kamery monitoringu nagrywają wypadki
Zaloguj się
 • lanou

  Oceniono 91 razy 77

  Myśl techniczna gazety.pI, zrobić nagranie, w którym cała akcja dzieje się na górze kadru po prawej stronie, i tam wjebać reklamę co zaraz obejrzę. Super!

 • intelig1

  Oceniono 46 razy 44

  Czy w gazecie.pI jest choć jedna myśląca osoba? Zamieszczanie na filmach - w miejscu akcji - pasków informujących o następnym materiale do obejrzenia, które ZAKRYWAJĄ obraz jest wyjątkowo nonsensowne i irytujące.

 • sand2i

  Oceniono 34 razy 32

  Nic na filmie nie widać poza napisem reklamowym gazeta.pI

 • Szymon Głowacki

  Oceniono 31 razy 23

  Tak jakby celowo zrobić dziurę w nowej drodze i powiedzieć: "jadąc, zawsze musisz uważnie patrzeć na drogę". Niby racja, ale po co w takim razie remontować drogi? Wystarczy "jeszcze bardziej uważać"!

 • pierwszychamrp

  Oceniono 24 razy 20

  Fatalnie na progu i nawet do buli nie doleciał.

 • kazik.b

  Oceniono 22 razy 20

  No niestety nic nie widać, skasujcie to video bo jest bez sensu...

 • kazik.b

  Oceniono 26 razy 18

  Widzę że w Polsce SŁUPKOMANIA osiągnęła wyższy poziom, słupki umieszczone w poprzek drogi dla ruchu rowerowego .
  Myślę że ten kto to wymyślił zasługuje na jakieś odznaczenie specjalne...

 • natter2

  Oceniono 16 razy 14

  Wasz tytuł:
  Gdynia. Kuriozum na ścieżce rowerowej. Postawili słupek. Kamery monitoringu nagrywają wypadki
  Nasz tytuł:
  Gazeta.pI. Kuriozum na wideo. Postawili pasek w najważniejszym miejscu. Internauci punktują wpadki

 • uthark

  Oceniono 29 razy 13

  Może postawmy słupki na jezdniach. Dlaczego kierowcy mają być gorsi? Niech też lepiej uważają i obserwują drogę przed sobą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX