Ksiądz z diecezji gliwickiej miał dawać klapsy ministrantom w trakcie gry w karty. Prokuratura bada sprawę o molestowanie

Prokuratura zajmuje się sprawą podejrzanego o molestowanie seksualne dzieci. Damian K., ksiądz z diecezji gliwickiej, pod różnymi pozorami dawał chłopcom klapsy. Ustalono również, że do jednego z nich wysyłał erotyczne SMS-y.

Prokuratura Rejonowa w Gliwicach prowadzi śledztwo przeciwko Damianowi K., księdzu w diecezji gliwickiej. Delegatura Biskupa gliwickiego ds. ochrony dzieci i młodzieży zapewniła, że mężczyzna został odsunięty od posługi kapłańskiej. 

Gliwice. Ksiądz miał molestować ministrantów

Jak informuje gliwicka prokuratura poszkodowanych ma być czterech chłopców poniżej 15. roku życia. Wszyscy byli ministrantami w parafii, w której pracował ksiądz Damian K. W toku śledztwa udało się ustalić, że Damian K. w 2016 roku organizował prywatne, kilkudniowe wyjazdy do Bukowiny Tatrzańskiej, w których uczestniczyli m.in. ministranci. Podczas nich ksiądz zapraszał chłopców do gry w karty, w której obowiązywały jego zasady gry. Chłopiec, który przegrał rozgrywkę był karany wymierzanymi przez Damiana K. klapsami w pośladki. Dwóch chłopców potwierdziło tę wersję. 

W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że dwa lata później doszło do podobnego incydentu. W październiku 2018 roku ksiądz Damian miał popełnić dwa kolejne przestępstwa na terenie jednej z parafii w Tarnowskich Górach. Pod pretekstem wymierzenia kary za złe zachowanie w szkole dwojgu chłopców wymierzył klapsy. Dodatkowo ustalono również, że ksiądz wysyłał do jednego z chłopców SMS-y zawierające treści erotyczne. 

Prokuratura Rejonowa w Gliwicach informuje, że będzie wnioskowała o umieszczenie podejrzanego księdza w areszcie na trzy miesiące. 

Więcej o:
Komentarze (162)
Ksiądz z diecezji gliwickiej miał molestować ministrantów. Pod pozorem gry w karty dawał im klapsy
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 57 razy 45

  Jędraszewski poręczy. Jak można tak prześladować księdza? Areszt za klapsy..? Pewnie sami się chłopcy prosili i zmolestowali koloratkę!

 • fakiba

  Oceniono 30 razy 28

  Jędraszewski i inni biskupi mogą przsiąc że to nie prawda , tylko gra środowiska LGBT i brutalny atak na kościół

 • albacor

  Oceniono 27 razy 25

  Oj tam, oj tam. Taki dobry ksiundz, dzieci same pchały sie do niego i go prowokowały! Prawda, szanowny Epidiaskopie?

 • eclipse23

  Oceniono 25 razy 17

  Qtasem po odbytnicy, to jest prawdziwa misja chrystusowego pedofilstwa, plus pompowanie miliardów rękami polityków od zbydleconego katolicyzmem spoleczenstwa,. Polacy nie potrafią żyć bez okupanta ruskich zamieniliscie na kk, obrazki bieruta na papę pedofila i krzyże

 • tadeusz.rysiakiewicz

  Oceniono 18 razy 16

  Przeciez ta organizacja istnieje tylko po to by zaspokajac żądze jej szamanow

 • gonzo44

  Oceniono 19 razy 15

  W co grali? w "dupę biskupa"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX