Biskup Milewski dołącza do abp. Jędraszewskiego: Maryjo, ocal nas od zła i zaradź chorej ideologii LGBT

Kilka dni po tym, jak abp. Marek Jędraszewski ostrzegał przed "tęczową" zarazą, kolejny duchowny wypowiedział się w podobnym tonie: "Maryjo, ocal nas od zła, które chce zawojować umysły i dusze Polaków. (...) Ocal ludzi młodych, aby nie dali się uwieść modnym hasłom o wolności i tolerancji" - mówił Mirosław Milewski, biskup płockiej diecezji.

1 sierpnia arcybiskup Marek Jędraszewski podczas mszy w Bazylice Mariackiej którą odprawił z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wypowiedział słowa:

"Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. (...) Nie czerwona, ale tęczowa". 

Arcybiskup w kazaniu z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego namawiał także wiernych do walki ze środowiskiem LGBT+. Dołączył do niego niedawno biskup płocki, Mirosław Milewski. 

Biskup Milewski przeciw "ideologii LGBT": Maryjo, ocal nas od zła

W sobotę w Radzyminie biskup Mirosław Milewski święcił 300-letni obraz Matki Bożej Śnieżnej, który niedawno przeszedł renowację. W trakcie kazania powiedział, że parady równości są "niemoralnymi marszami", ich uczestnicy "bezbożnymi ludźmi", zaś samo LGBT "szkodliwą" i "chorą" ideologią. Płocki biskup zwracał się w swoim kazaniu bezpośrednio do Matki Boskiej:

Maryjo - ocal nas od zła, które chce zawojować umysły i dusze Polaków, zaradź rozprzestrzenianiu się chorej ideologii LGBT, która uderza w tradycyjną rodzinę.

Jego zdaniem postulaty głoszone przez przedstawicieli społeczności LGBT + są niebezpieczne i zwodnicze: "Maryjo, ocal ludzi młodych, poszukujących swojej tożsamości, aby nie dali się uwieść modnym hasłom o wolności i tolerancji, które tak naprawdę prowadzą do zniewolenia i deprawacji" - mówił biskup. 

"Ocal przed naporem półnagich ludzi na ulicach polskich miast, którzy pod hasłami równości płci przekonują, że płeć można sobie wybrać czy zmieniać w dowolnym momencie. Daj nam siłę, gdy szargają oni symbole naszej wiary. Zachowaj nasze serca od nienawiści, byśmy umieli miłować nawet tych, którzy źle nam życzą" - apelował dalej. O samych paradach równości i ich uczestnikach powiedział: 

Ze smutkiem i bólem patrzymy na to, co ludzie bezbożni robią z tym świętym wizerunkiem: malują wokół jej głowy tęczę, znak ruchów gejowskich, a potem naklejają go ma koszach na śmieci toaletach, publikują w sieci filmiki z "tęczową" Maryją, na swoich niemoralnych marszach, ubrani w "tęczowe" ornaty, parodiują Eucharystię.

Słowa duchownego zrelacjonowała "Gazeta Polska", przy okazji zachęcając do uczestnictwa w wiecu poparcia dla abp. Jędraszewskiego, który odbędzie się w następną sobotę w Krakowie.

Krytyka abp. Jędraszewskiego 

Słowa abp. Jędraszewskiego spotkały się z szeroką krytyką, nawet ze strony przedstawicieli kościoła. Krytykował je m.in. ks. Wojciech Lemański. "Takie słowa po nauczaniu papieża Franciszka o potrzebie szacunku wobec osób LGBT. Takie słowa biskupa, który ochraniał abp. Paetza. Żenada, wstyd, kompromitacja" - pisał duchowny. Z kolei ojciec Paweł Gużyński zainicjował maraton pisania katolickich listów do abp. Marka Jędraszewskiego, licząc, że masowa korespondencja do duchownego spowoduje jego ustąpienie ze stanowiska metropolity krakowskiego.

W piątek i niedzielę, po mszy w trakcie której padły słowa o "tęczowej zarazie", odbyły się kilkudziesięcioosobowe protesty przed siedzibą kurii małopolskiej, z kolei w środę protesty odbędą się przed budynkiem Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, przy al. Szucha 12. Uczestnicy protestu mają domagać się dymisji abp. Marka Jędraszewskiego.

Wcześniej osoby zrzeszone w stowarzyszeniach rodziców i sojuszników osób LGBT+ w liście do arcybiskupów Wojciecha Polaka, Stanisława Gądeckiego i Salvatore Pennacchio domagali się m.in: dymisji arcybiskupa Tadeusza Wojdy, odwołania proboszcza parafii św. Jadwigi w Białymstoku oraz przeprosin odczytanych we wszystkich parafiach. List wysłany został w formie reakcji na słowa duchownych przed i po Marszu Równości w Białymstoku.

Więcej o:
Komentarze (844)
Biskup Milewski dołącza do abp. Jędraszewskiego: Maryjo, ocal nas od zła i zaradź chorej ideologii LGBT
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 154 razy 142

  Czy ktoś z wierzących będzie łaskaw wytłumaczyć, w jakiż to sposób LGBT zagraża "tradycyjnej rodzinie"? Czy jeśli Janusz wyjdzie za mąż za Jacka, to gdzieś w Polsce rozpadnie się małżeństwo Bożeny i Bogusia?
  Co to za nonsens?

 • ar.co

  Oceniono 121 razy 119

  "Ocal ludzi młodych, aby nie dali się uwieść modnym hasłom o wolności i tolerancji" - mówił Mirosław Milewski, biskup płockiej diecezji."
  I tu jest cała paskudna morda episkopatu. Maryja ma ocalić przed wolnością i tolerancją. Ideał polskiego KK - niewola i nietolerancja.

 • kuba161048

  Oceniono 93 razy 89

  No i się zaczęło , mafia koloratek w natarciu.
  Znaleźli temat żeby przykryć pedofilię u siebie.
  Ohydni zboczeńcy a ciemny lud to chwyci .

 • pan.szklanka

  Oceniono 80 razy 78

  Zaglądamy coraz dalej w Kosmos. Odkrywamy kolejne planety, gwiazdy, galaktyki tworzące gromady, a tych gromad jest więcej niż ziemskich ziaren piasku. Mózg się lasuje, gdy się zastanowić nad tym ogromem.
  I co? najważniejsze dla Architekta jest to, żeby baba nie mieszkała z babą, a chłop z chłopem. O czym przypomina nam facet w sukience, którego wykształcenie zakończyło się gdy Pluton był jeszcze planetą, o czym z resztą najprawdopodobniej nie miał pojęcia.

 • niktwazny126

  Oceniono 74 razy 74

  No cóż, po chwilowej ciszy po filmie Sekielskiego już wiedzą, że są bezkarni, więc podnieśli wysoko swoje pełne "ciekawych" myśli głowy, uwolnili języki. Bezkarność tak działa.

 • arreis65

  Oceniono 63 razy 59

  a która to jest tradycyjna rodzina : ksiądz z księdzem, ksiądz z ministrantem, ksiądz z zakonnicą, ksiądz z gosposią ???

 • zmichalg1

  Oceniono 60 razy 58

  Ksiądz to taki ktoś, do którego wszyscy zwracają się "ojcze" poza jego własnymi dziećmi, które mówią mu "wujku".

 • bogucjusz

  Oceniono 59 razy 57

  Boże (jakikolwiek), ocal nas przed czarną i purpurową zarazą!

 • munaciello

  Oceniono 59 razy 57

  Tak, LGBT atakuje, zwłaszcza hierarchów KK.
  Biedny Paetz...
  W tej sytuacji najlepszym wyjściem będzie kastracja wszystkich duchownych KK.
  Czyż to nie ewangelista Mateusz pisał o staniu się trzebieńcem dla Królestwa Niebieskiego, a Orygenes miał to w praktyce zrealizować?
  Śmiało panowie biskupi: rachu ciachu i po strachu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX