Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 11 sierpnia zrobimy zakupy?

W 2018 roku wprowadzona została ustawa ograniczająca liczbę niedziel handlowych. Od tego momentu musimy sprawdzać, w których terminach sklepy mogą być otwarte. Kiedy w sierpniu wypada niedziela handlowa?

W 2018 roku niedziela handlowa wypadała dwa razy w miesiącu. W 2019 roku klienci mogą zrobić zakupy w tylko jedną niedzielę w miesiącu. Czy 11 sierpnia duże sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe 2019. Czy 11 sierpnia sklepy będą otwarte?

W 2019 roku niedziela bez zakazu handlu wypada w każdą ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Zgodnie z ustawą w tym roku częstsze zakupy w niedzielę można było zrobić w kwietniu (ze względu na Wielkanoc) oraz w grudniu, kiedy przypadają święta Bożego Narodzenia. W związku z założeniami kalendarza niedziel handlowych 11 sierpnia nie zrobimy zakupów w centrach handlowych i dużych sklepach takich jak Lidl czy Biedronka.

Zakaz handlu w niedziele w kolejnych latach

11 sierpnia mogą być otwarte tylko te placówki, które nie są objęte zakazem handlu. Są to więc jedynie apteki, restauracje, cukiernie, sklepy z pamiątkami, stacje benzynowe oraz sklepy, w których za ladą stanie właściciel. Większe niedzielne zakupy będziemy mogli zrobić dopiero 25 sierpnia. Od 2020 roku z kolei liczba niedziel handlowych ograniczona zostanie do siedmiu w skali roku. Najprawdopodobniej niedziele handlowe zostaną wyznaczone w grudniu, przed Wielkanocą oraz w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

Więcej o:
Komentarze (15)
Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 11 sierpnia zrobimy zakupy?
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 5 razy 3

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?
  Kilka propozycji:
  Zakaz korzystania z placów zabaw.
  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..
  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.
  Poświęcenie nie poświęconego.
  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.
  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.
  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.
  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.
  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.
  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.
  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.
  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.
  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.
  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • chi-neng

  Oceniono 3 razy 3

  Kocham pozeczki czerwone, zolte, jagody i maliny...:)
  Pycha i samo zdrowie....na sniadanie...

 • xyz_xyz1

  Oceniono 4 razy 2

  Czekam na normalność czyli na rozszerzenie niedzielnego zakazu handlu o stacje paliw i gastronomie oraz sferę rozrywki (z niewielkimi wyjątkami) dodatkowo nareszcie czas na zastanowienie się nad ograniczeniem godzin pracy handlu w soboty - nie moze być tak iż w sobotę która jest dniem wolnym dla szkół czy urzędów handel pracuje się tak samo albo nawet dłużej jak od poniedziałku do piątku.

 • zawszedak111

  Oceniono 1 raz 1

  Jeśli NPK jeszcze raz wklei ten durny tekst, to....
  "...musimy sprawdzać, w których terminach sklepy mogą być otwarte." - !??? baranie, tylko ty musisz! Tylko ty!!!
  Czytelnicy wiedzą to już od dawna.

 • sysiler

  Oceniono 2 razy 0

  Nie szkoda wam miejsca na portalu, nie szkoda wam czasu na te brednie?

 • raknawspak

  Oceniono 3 razy -1

  Nie zapomnijcie napisać o kursi bitcoina, usd i notowaniach GPW... ach, przecież automat to za Was robi :)

 • america_n_beauty

  Oceniono 5 razy -3

  Całkiem niezła robota, redagowanie tego cotygodniowego tekstu... jeszcze lepiej będzie od nowego roku, gdy wszystkie niedziele będą niehandlowe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX