Pogoda na dziś - wtorek 6 sierpnia. Dziś przelotne opady deszczu w większości kraju

Pogoda na dziś - wtorek 6 sierpnia. Dziś w ciągu dnia prognozowane są temperatury maksymalne do 24 stopni na północy i 28 stopni na południowym zachodzie Polski. Będzie ciepło, chociaż lokalnie mogą pojawiać się przelotne opady deszczu.

We wtorek synoptycy zapowiadają zachmurzenie umiarkowane, z większymi rozpogodzeniami na zachodzie, południu i centrum kraju. W północnych regionach z kolei w ciągu dnia przewidywane są burze z gradem.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 24 do 28 stopni

Dziś najniższa temperatura w ciągu dnia zapowiadana jest dla województwa pomorskiego i podlaskiego, gdzie będzie około 24 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Olsztynie i Szczecinie. Najcieplejszy dzień, z temperaturą do 28 stopni, zapowiadany jest w województwach dolnośląskim i opolskim. Równie ciepło będzie w Poznaniu, Łodzi, Katowicach i Krakowie, gdzie ma być 27 stopni. W pozostałych regionach 26 stopni.

Pogoda na dziś - wtorek 6 sierpnia.Pogoda na dziś - wtorek 6 sierpnia. fot. gazeta.pl

Opady. Synoptycy przewidują niewielkie opady deszczu w niemal całej Polsce

Meteorolodzy zapowiadają na dziś zachmurzenie przeważnie umiarkowane, okresami duże zwłaszcza na północy i zachodzie kraju. Przewidywane są także niewielkie opady deszczu, które lokalnie mogą pojawić się w województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i lubelskim. W północnych regionach zapowiadane są również burze. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywy wiatru mogą dochodzić do 60-70 km/h.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed burzami na północy Polski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim i łódzkim. W tych regionach przewidywany jest deszcz do 15 mm oraz wiatr w porywach do 70 km/h. Lokalnie możliwe także opady gradu.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o:
Komentarze (4)
Pogoda na dziś - wtorek 6 sierpnia. Dziś przelotne opady deszczu w większości kraju
Zaloguj się
 • ian Kośki

  Oceniono 4 razy 4

  Codziennie pogoda pogoda pogoda Kuchciński Kuchciński Kuchciński my , aktyw bloku numer 1( blokowisko z okresu komunistycznego u w Opolu) żądamy informacji nt handlowych lub niehandlowych niedziel, codziennym artykułem sygnowanym przez tylko i wyłącznie UZ!!

 • Jankowski Mirosław

  Oceniono 3 razy 3

  Bardzo istotny komunikat od tego zaczynam dzień rządny wiedzy o dzisiejszym dniu, nie jest ważny Kuchciński Terlecki w hełmie oraz info o najnowszych pomysłach prezesa wszystkich prezesów, pogoda oraz czy najbliższa niedziela jest handlowa to jest istotne a nie tam jakieś bzdury

 • mechantloup

  Oceniono 1 raz -1

  "ostrzega przed burzami na północy Polski".
  To łódzkie jest na północy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX