Pol'and'Rock Festival. Policja podsumowuje: W kulminacyjnym momencie było prawie 300 tys. osób

Podczas festiwalu XXV Pol'and'Rock policja zarejestrowała 121 przestępstw i 91 wykroczeń, doszło do 500 interwencji, zatrzymano 97 osób. Tak wynika z danych lubuskiej policji przedstawionych w niedzielę po południu przez jej rzecznika Marcina Maludego. Funkcjonariusze akcję "Kostrzyn 2019" będą prowadzili co najmniej do poniedziałku.

Większość przestępstw dotyczyła posiadania narkotyków. W trakcie festiwalu Pol'and'Rock Dochodziło też do kradzieży, głównie dokumentów i pieniędzy z namiotów. 1 sierpnia 36-letni mężczyzna pod wpływem narkotyków dokonał czynnej napaści na policjanta drogówki, który kierował ruchem. Napastnik został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów. Zaatakowany funkcjonariusz ma uszkodzony bark.
W niedzielę policja poinformowała, że 20-letni uczestnik festiwalu ze Śląska zadzwonił na numer 112 z informacją, że przed sceną w trzech namiotach są rozmieszczone ładunki wybuchowe. Sprawne działania służb pozwoliły na zidentyfikowanie wśród kilkusettysięcznej publiczności podejrzanego i jego zatrzymanie. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Pol'and'Rock zakończony. W Kostrzynie nad Odrą bawiło się 300 tys. osób

1 sierpnia policjanci otrzymali sygnał od służb organizatora, że na terenie festiwalu znaleziono zwłoki 35-letniego mężczyzny bez stałego miejsca zamieszkania. Dzień później policjanci uzyskali informację o tym, że z terenu festiwali z pola namiotowego pogotowie przetransportowało do szpitala 54-letniego mężczyznę bez funkcji życiowych. Mimo podjęcia działań ratunkowych mężczyzna zmarł. W obu przypadkach przyczyny śmierci ma wykazać sekcja zwłok.

Policja szacuje, że w kulminacyjnym momencie w festiwalu brało udział 285 tysięcy osób. Do zabezpieczenia wydarzenia oddelegowanych zostało blisko 1600 mundurowych. Zdecydowana większość uczestników festiwalu dopiero na niedzielę zaplanowała powrót do domów. Nad ich bezpiecznym powrotem czuwa na miejscu 200 policjantów drogówki.

Więcej o:
Komentarze (182)
Pol'and'Rock Festival. Policja podsumowuje: W kulminacyjnym momencie było prawie 300 tys. osób
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 50 razy 32

  1600 mundurowych..Co to jest. Na Krakowskim dwa razy tyle dla jednego pana na drabince. Chwalicie się policjanty czy narzekacie?

 • swru

  Oceniono 42 razy 26

  mam nadzieję, że ci młodzi ludzie pójdą do wyborów i żaden z nich nie zagłosuje na PiS. Proszę zróbcie to jeśli nie chcecie szariatu i inkwizycji

 • spyderman2

  Oceniono 35 razy 21

  w tym roku na pielgrzymkach poległo już do piekła 15 pielgrzymów. nie wytrzymali piechty tyle kilometrów w upale. w tym czasie biskup jendraszewski (ten co broni pedofilii) jechał luksusową limuzyną ze złotymi klamkami ale skromnymi

 • uwoj.bydgoszcz

  Oceniono 21 razy 21

  tylu zatrzymanych to jest w jeden weekend w Warszawie.

 • czechy11

  Oceniono 37 razy 21

  Jurek Owsiak 900 tysięcy ludzi katolickie spędy nienawiści Rydzyka czy na Brunatnej Górze maksimum120 tysięcy. A teraz na wybory zakończyć rządy katolicko-PiSowskiej mafii!!

 • czechy11

  Oceniono 28 razy 20

  PiS trole festiwal przetrwa a wy zniknięcie jak żbik eli hitkerowcy, staliniści i inne zbrodnicze szczekaczko reżimu.

 • lucek10

  Oceniono 18 razy 18

  Totalna propaganda TVPiS przedstawiła wczoraj ten festiwal tak, jak można było się spodziewać. Wszystko na nie. Zabolało ich, że Owsiak stanął otwarcie przeciw temu, co się dzieje w Polsce (powinien oczywiście cicho siedzieć lub wychwalać 500+), wyolbrzymiała ryzyko, stwarzała wrażenie skandalu. Bolało ją nawet to, że jak podała z zebranych pieniędzy szkoli się uczestników Pokojowego Patrolu. Majstersztyk propagandy. Widać znaczenie tego festiwalu. Gdyby był nic nie znaczący, to reżimowa szczekaczka w ogóle by się nim nie zajęła. Wczoraj znów stała się celem totalnego, bezpardonowego ataku. Oj boli, was, boli, że jest taka fantastyczna impreza dla młodych ludzi!

 • Bob Bob

  Oceniono 17 razy 17

  za moich czasów jeździło się do Jarocina. taka wyspa wolności w Polsce komunistycznej. ale nawet reżym pozwalał na takie imprezy, bo wiedzieli, że to wentyl bezpieczeństwa i młodzież ma w końcu różne potrzeby.
  obecny reżim i jego "prawicowe" he he media, usiłują wmówić ciemnej stronie społeczeństwa, że wszystko co nie jest Pisowskie i kościelne, to jest złe.
  czytając komentarze niektórych, ogarnia mnie mieszanka śmiechu i przerażenia. śmiech, bo wielu nigdy nie było na żadnym koncercie (zanik potrzeb kulturalnych), a mądrzą się pod dyktando pracodawców z PiS i KK. przerażenie, bo wielu jest nie tylko głupich, ale z tej chrześcijańskiej miłości bliźniego pozabijali by wszystkich, którzy nie słuchają disco polo, nie chodzą na pielgrzymki i palą zioło.
  na szczęście żaden reżim nie przetrwał. wasz pseudoprawicowy i pseudopatriotyczny bełkot też go nie zatrzyma, co najwyżej dostaniecie z tej nienawisci wrzodów...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX