Ks. Lemański o słowach abp. Jędraszewskiego na temat "tęczowej zarazy": Żenada, wstyd, kompromitacja

"Takie słowa po brutalnym ataku na marsz równości w Białymstoku. (...)Takie słowa po nauczaniu papieża Franciszka o potrzebie szacunku wobec osób LGBT. Takie słowa biskupa, który ochraniał abp. Paetza. Żenada, wstyd, kompromitacja" - tak ks. Wojciech Lemański skomentował homilię arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który mówił o "tęczowej zarazie, która zatruwa serca i umysły".

Ksiądz Wojciech Lemański skomentował przemówienie arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Metropolita krakowski podczas mszy zorganizowanej w Bazylice Mariackiej z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego mówił: - Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa. 

Czytaj też: Abp Jędraszewski na mszy z okazji rocznicy Powstania: Czerwonej zarazy już nie ma, ale jest nowa, tęczowa

Lemański o słowach Jędraszewskiego: Żenada, wstyd, kompromitacja

"Ani to mój biskup, ani homilia nazbyt wysokich lotów" - napisał ksiądz Wojciech Lemański o wystąpieniu Jędraszewskiego. Jak dodał, podczas obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego nie zabrakło przemówień, podczas których z zadumą wspominano powstańców - wymienił wśród nich kazanie biskupa Guzdka i wystąpienie Wandy Traczyk-Stawskiej. "Ale niestety z Krakowa media doniosły o wystąpieniu specjalisty od tropienia 'czerwonej zarazy'. Tym razem wytropił 'tęczową zarazę'" - zaznaczył Lemański.

Następnie w ostrych słowach potępił homilię Jędraszewskiego i przypomniał ostatnie sytuacje, podczas których osoby LGBT spotkały się z agresją. Wymienił zamieszki podczas Marszu Równości w Białymstoku i brutalne pobicie dziennikarza z Wrocławia, który publicznie skrytykował napis "stop pedofilom z LGBT".

Takie słowa w takim dniu. Takie słowa po brutalnym ataku na marsz równości w Białymstoku. Takie słowa po skatowaniu dziennikarza we Wrocławiu. Takie słowa po nauczaniu papieża Franciszka o potrzebie szacunku wobec osób LGBT. Takie słowa biskupa, który ochraniał abp. Paetza. Żenada, wstyd, kompromitacja

- napisał ks. Lemański, który jest obecnie kapłanem w parafii św. Andrzeja Boboli w Łodzi.

W kolejnym wpisie zadedykował Jędraszewskiemu cytat z przemówienia przedstawicieli Związku Powstańców Warszawskich o treści: "Nie ma zgody na poniżanie mniejszości seksualnych w kraju, w którym homoseksualiści byli zabijani przez faszystów za swoją odmienność".

Protest po słowach Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie". Kuria zamknęła drzwi

W krakowskiej świątyni podczas wystąpienia Jędraszewskiego byli obecni między innymi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, a także małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. Jego słów nie potępili do tej pory politycy partii rządzącej ani przedstawiciele kurii. Wobec braku reakcji na słowa o "tęczowej zarazie" o godzinie 16 pod siedzibą kurii na ulicy Franciszkańskiej w Krakowie rozpoczął się protest. 

Jak informuje serwis KRKnews.pl, jego uczestnicy mieli ze sobą transparenty z napisami "Nie jestem zarazą" oraz "LGBT to nasi przyjaciele" i domagali się przeprosin od Jędraszewskiego. W reakcji na ich przybycie kuria zamknęła drzwi. 


 

Więcej o:
Komentarze (277)
Ks. Lemański o słowach abp. Jędraszewskiego na temat "tęczowej zarazy": Żenada, wstyd, kompromitacja
Zaloguj się
 • koment22

  Oceniono 71 razy 63

  Ale Peatz nie molestował kleryków jako członek LGBT tylko normalnie jako ksiądz. Był przyzwoity !

 • obeznany

  Oceniono 65 razy 57

  Ten człowiek jest na tyle stary, że powinien wiedzieć, że takiej samej, ODCZŁOWIECZAJĄCEJ terminologii ("zaraza") wobec żydów, komunistów i homoseksualistów używali przed nim HITLEROWCY.

  To, że ten człowiek dał taką powtórkę z historii akurat w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego to policzek dla wszystkich Polaków i straszliwy rechot historii.

 • niktwazny126

  Oceniono 41 razy 33

  Zaiste miłość bliźniego przemówiła przez biskupa. Szkoda, że "prawdziwi Polacy katolicy" nie mogą przejrzeć na oczy i nie zrozumieją, ile wściekłości, nienawiści, pychy wobec ludzi ten sukienkowy prezentuje.

 • zueoko

  Oceniono 32 razy 28

  Stary, zdeprawowany, zatruty nienawiścią arcyklecha. Wizytówka kk. Czarna zaraza.

 • harnas2001

  Oceniono 26 razy 22

  Czemu robicie szambo z tak pieknego kraju? Najwaznuejsze z przykazan
  KOCHAJ BLIZNIEGO SWEGO JAK SIEBIE SAMEGO
  Tam nie na nic ze nie uchodzcow,ciapatych,czarnych,gejow,lgbt,itd.itp. Mamy kochac wszystkich! Katolicy moi drodzy,stac was na to???!!!

 • 12345a65

  Oceniono 30 razy 22

  Domagam się nałożenia na ks. Jędraszewskiego dożywotniego zakazu wypowiedzi publicznych. Jest tylko filozofem, funkcjonariuszem partyjnym i jego "mądrości" w życiu społecznym sieją nienawiść. A nam potrzeba autorytetu, dobroci, szacunku i ewangelii miłości.

 • zzub

  Oceniono 24 razy 20

  Ja nie rozumiem jednego. Pani redaktor Michalik, jeśli się nie mylę, pisała że pora pozywać biskupów i księży którzy przekraczają dopuszczalne granice wypowiedzi. To nie są święte krowy. Facet tak samo podlega prawu jak każdy inny. Dlaczego Jerzy Owsiak ma się tłumaczyć przed sądem z cytowanego przekleństwa - a taki facet, ubrany w złoto, ma wygłaszać takie farmazony w ramach publicznego przemówienia. I jeszcze na dodatek żyruje to tytułem "duszpasterza"? Gdyby to dotyczyło innej opcji i innej sytuacji, ordo iuris już by puszczało parę w gwizdek i szykowało pozew. czy brak jest dobrych prawników po stronie demokracji i społeczeństwa obywatelskiego??? Może trzeba przestać komentować a faktycznie zacząć ich ciągać po sądach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX